'We halen het mooiste en beste uit de winkel' VAN 'T SCHAP CHOCOLADE LETTERS Visual merchandising op de Amsterdamse Stadionweg: HET WERKT ECHT! RODE LOPER KEUS IN ETOS- CADEAUTJES AH-LUIERS AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1995 scherpe actieprijzen. Extra voordelige proefpakjes, een advertentiecampagne, winkeldisplays, aandacht in AllerHan- de en demonstraties in honderd AH-fï- lialen moesten er verder voor zorgen dat vele baby's en peuters nu gehuld gaan in een luier van AH! De *M' van mmmmmmmm! De 'S' van smullen! De 'K' van knabbelen, de 'P' van puur en de 'C' van chocola... alle choco ladeletters van het alfabet zijn weer volop te koop bij AH. Die van het eigen merk Delicata staan naast de schappen vol marsepein, taaitaai-poppen en spe culaas in speciale displays. Melk is de meest gegeten smaak van Nederland. Maar natuurlijk zijn ze er ook in puur, wat of hazelnoot. Voor in de kleine schoen is er de 100 grams letter (f 1.79) en ook aan grote lettereters is weer ge dacht: 200 gram voor maar f 3,25! Wedden dat er weer een hoop AH-klan- ten naar huis gaan met de letter 'T' van tussendoortje? AH 1318 aan de Stadionweg is een van de vijf beste AH-winkels van 1995. De Am sterdamse winkel werkt sinds half juni met 'visual merchandising', een bijzondere vorm van 'binding met de buurt'. Hebben die twee feiten met elkaar te maken? 'Absoluut', zegt supermarktmanager Ben Duijvelshoff. 'We leggen de rode loper uit voor de klant. En de medewerkers? Die worden steeds meer specialisten. Ze zijn enthousiaster dan ooit!' De grote vraag is: wat is visual merchandising (VM) nou eigen lijk? Visual merchandising een proces, waarbij alle mede werkers bezig zijn om het mooi ste en beste uit een winkel te halen', legt Duijvelshoff uit. 'De samenwerkende super marktmanagers die zich in Am sterdam met VM bezighouden, zitten in "het Columbus-team": het is een ontdekkingstocht op zoek naar de winkel in zijn bes te vorm. En dat steeds weer op een nieuwe manier. Alle pro- dukten worden met extra zorg omringd en de klanten worden met speciale aandacht bena derd.' De supermarktmanager geeft een voorbeeld. Vorige week hadden we een aanbie ding met mosselen in combina tie met bockbier. We gaven een kookdemonstratie waarbij de klanten konden proeven en het recept mee naar huis kregen. De mosselen en het bier ston den binnen handbereik en ook T de bijpassende groenten en sauzen lagen voor het grijpen. Daar hoefden de klanten niet meer naar te zoeken in de win kel.' Visual merchandising mag je dus best letterlijk nemen; je ziet het voor je als klant, het wordt je makkelijker gemaakt en dan ben je eerder geneigd om iets te kopen. 'Je kunt wel stellen', zegt Duijvelshoff, 'dat de wankel in de afgelopen vijf maanden een heel subtiele me tamorfose heeft ondergaan. En de medewerkers? Die zijn en thousiaster dan ooit.' Dat enthousiasme voor visual merchandising geldt zeker voor Sander Groos van de Deli. 'Het werkt écht! De klanten kopen meer op onze afdeling, gewoon omdat we ze meer vertellen over onze produkten en ze nieu we dingen laten proeven. Zo leer je je klanten veel beter kennen. Op een gegeven mo ment weet je gewoon wat ze willen.' Sander is ook goed te spreken over de teamgeest bin nen zijn afdeling: 'Na vier maanden krijg je een duidelijke taakverdeling. We zorgen er wel voor dat we elkaar afwisse len. We corrigeren elkaar ook, dat moet kunnen. Nu ik het wat langer doe, ben ik efficiënter gaan werken en dat scheelt een hoop tijd. Maar dat mag ook best na al het werk dat we erin hebben gestoken.' Ben Duijvelshoff: 'De medewer kers volgen speciale cursussen (o.a. wijn, kaas en vleeswaren- Sander Groos van AH 1318: 'Visual merchandising werkt echt. De klanten kopen meer, om dat we ze nu meer over produkten vertellen' kennis), om het visual mer- ehandising-proces te ondersteu nen. Als je dan als medewerker Deli, met die pas verworven kennis op zak, iemand goed kunt adviseren, dan zie je die klanten vaak enthousiast terug. Komen ze vertellen hoe heerlijk hun gasten het vonden. Kijk, dan ben je goed bezig, want die klant koopt voortaan naast vier ons oude kaas ook nog een stuk je Port Salut.' Ben Duijvelshoff: 'Nu het wildseizoen is gestart, hangen de reeruggen en konij nebouten bij ons al weer klaar. Wij blijven de klant verrassen, dat houdt het ook voor onszelf spannend. Uitgangspunt is en blijft natuurlijk: wat vindt de klant?' In dat kader heeft de winkel diverse onderzoeken achter de rug. Dat leverde inte ressante informatie op waar mee het filiaal verder kan. In ieder geval blijkt de klant de benadering en de service zeer te waarderen. Duijvelshoff: 'We hebben dan ook letterlijk de ro de loper uitgelegd.' De letters van het alfabet zijn weer te koop in chocolade van Delicata Het heerlijk avondje is bij na gekomen en daarom kun je bij Etos terecht voor de leukste Sinter klaas-cadeaus. De winkels staan vol met lux badschuim, luxe zakjes en potjes badzout en zeepjes in alle geuren en kleuren. Alles in prachti ge geschenkverpakkingen. Als je niet kunt kiezen, zet dan gewoon het mandje met een mix van badartikelen (f 9,99) op je verlanglijstje. Waar je al die spullen in moet stoppen? In je puur natuur toilettas (f 12,99) van l'Afrique natuurlijk! Ook een make-updoosje met je eigen sterrenbeeld ff 9,95) en een trendy, metallic rugzakje ff 12,99) mogen op je lijstje voor Sinterklaas niet ontbreken. Mandje met een mix van bad artikelen van l'Afrique en metallic rugzakje dat ook ver krijgbaar is in een lichtere tint blauw Baby's en peuters van Nederland opgelet! Sinds week 43 liggen de nieuwe AH-luiers in het schap van elke Albert Heijn. Net zo droog, net zo zacht en net zo goed zit tend als een luier van een A-merk. En wat voor jullie pappa's en mamma's héél belangrijk is: ze zijn een stuk goedkoper dan de A-merken! De nieuwe AH-luiers kosten f 17,95 per pak. Ze zijn ver krijgbaar in vier maten en na tuurlijk is elke maat er in twee uitvoeringen: Boy en Girl. De prachtige verpakking laat duide lijk zien dat het AH-huismerk staat voor topkwaliteit. En dat is belang rijk. Uit onderzoek blijkt dat bij de ou derlijke zorg voor een klein kind kwali teit hoog in het vaandel staat. Tachtig procent van de ouders vindt droogheid en bescherming van de huid belang rijk. Negenenzestig procent vindt ab sorptie een must. Ook naai de pasvorm wordt scherp gekeken (49 procent). En natuurlijk letten kersverse ouders op hun portemonnee. Albert Heijn speelt daar han dig op in. In week 44 werden de luiers geïntroduceerd met

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2