ROTTERDAMSE AH IS BESTE ALBERT HEION-WINKEL1995 COR CONFERENTIE GESLAAGD INITIATIEF FINAST TEST ZELFSCANNING FLEXIBEL WERKEN: in een Flits Sllllllilililll COMMUNICATIE 52e jaargang Wat betekent dat voor de winkel, het produktiebe- drijf en het DC? Zie pa gina 6 en 7. nummer 11 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Even rust! Even bijpraten met collega's, de krant lezen, een spelletje doen. Kopje koffie, kopje thee. Kantines, koffiehoeken en bedrijfsrestau rants zijn vaak de sociale spil van het bedrijf. Het hol van de leeuw. Flitsen kijkt elke maand één keer achter de schermen. Zie pagina 8. november 1995 Feest en champagne voor de Rotterdamse AH 1540. 'De Beste AH-Winkel 1995' werd zaterdag 4 novem ber door Albert Heijn-hoofddirecteur Oscar van den Ende bekend gemaakt. De trofee, een 'gouden' oorkonde en een envelop voor een dagje uit gingen naar supermarkt 1540 aan de Lijnbaan in Rotter dam. De winkel scoorde fantastisch op de punten vers, theater en verscheidenheid', aldus Van den Ende. De spanning was te snijden, zo tegen middernacht in Studio 21 in Hilversum. De medewerkers van de vijf beste winkels van 1995 wachtten vol spanning op de uitslag. Van den Ende liet alle vijf winkels nog even de re vue passeren. Elke winkel kreeg in ieder geval een in zil ver gevatte oorkonde. 'Want het feit dat u deze finaleplaats heeft bereikt, is een prestatie waarop u absoluut trots mag zijn.' Naast de winnende AH- winkel uit Rotterdam met su permarktmanager Wim de Ko ning waren de vier overige kanshebbers: AH 1355 in Zwolle met super marktmanager Genio Ruiten berg. Over deze winkel zei Van den Ende: 'Het is fantastisch om te zien hoe jullie van alles een cadeautje en een feestje we ten te maken.' Filiaal 1318 aan de Stadionweg in Amsterdam met SM Ben Duijvelshoff scoor de ondermeer hoog op service verlening. Supermarkt 1339 in de Koningsstraat in Den Haag, met SM Frits Groenewold oogstte lof over het enthousias me dat zij uitstralen in de win kel. Supermarkt 1126 in Nijver- dal met SM John Kamphuis kreeg complimenten voor de wijze waarop succesvol de plaatselijke concurrentie de loef wordt afgestoken. Vanaf maandag 6 november was het in en buiten de winnen de winkel op de Rotterdamse Lijnbaan een week lang feest. "We hadden niet verwacht dat we als nummer één uit de bus zouden komen. Je ziet in je win kel wel veel dingen die prima lopen, maar er blijven zaken voor verbetering vatbaar. De medewerkers zijn echt de sterk ste kant van de winkel. Ze we ten niet alleen mooie dingen neer te zetten, maar zijn ook heel goed in het hanteren van de twee pieken die we per dag hebben. Ze houden de service er Ook in Amerika test Ahold de handscanner Garderen, 31 oktober. 250 ondernemingsraadleden, be stuurders en personeelsfunctionarissen uit alle bedrijfs onderdelen komen bij elkaar om te discussiëren over de voortgaande veranderingen binnen Ahold. 'Een discussie die voor iedereen binnen de onderneming veel waarde heeft', aldus enkele deelnemers. 'We kunnen er wat mee om de onderneming voor alle direct betrokkenen, aan trekkelijk te houden', zei Ahold-president Van der Hoe ven na afloop. Ahold's Amerikaanse super marktketen Finast in de staat Ohio startte eind oktober met een proef met een draagbare zelfscanner, waarmee klanten tijdens het winkelen hun eigen kassabon kunnen maken. In Nederland nemen twee AH- supermarkten hiermee een proef. Finast (40 supermark ten) heeft voor deze proef de winkel in de stad Lakewood uitgezocht. Volgens Greg Spragg, hoofd Marketing en Operations van Finast, is deze winkel uitgezocht vanwege zijn omvang (ruim 5.000 m2): 'Wij denken dat we in deze winkel kunnen laten zien dat deze nieuwe technologie wer kelijk leidt tot een verbetering van onze service.' Evenals in Nederland is een van de voor naamste klachten van Ameri kaanse klanten het wachten aan de kassa. Daarom heeft Finast nu aan honderd klan ten gevraagd mee te doen aan deze proef. *We verwachten dat, als alles succesvol ver loopt en de eerste klanten er tevreden mee zijn, we meer klanten gaan vragen aan de proef mee te doen', aldus Spragg. Tijdens de conferentie werden vooral de sociale en personele gevolgen van de toenemende flexibiliteit sterk benadrukt. Op dit gebied is volgens de OR-en verbetering mogelijk. Het socia le beleid loopt niet in de pas met de razendsnelle verande ringen. COR voorzitter Geert Haanap pel en Ahold-president Cees van der Hoeven bleken het niet altijd met elkaar eens. Voor Van der Hoeven was dit geen verrassing: de verantwoorde lijkheden van ondernemings- Nadruk op evenwicht tussen sociaal en financieel beleid Extra aandacht voor medewerkers; juist tijdens verandering raad en bestuursvoorzitter kun nen nu eenmaal niet precies hetzelfde zijn. Wel onderstreep ten beiden de noodzaak van verandering met daarnaast een grote zorgvuldigheid bij de be geleiding van medewerkers. Haanappel noemde voorbeelden waarbij naar zijn mening dit onvoldoende het geval is en me dewerkers tot slachtoffer wor den. Van der Hoeven stelde dat binnen Ahold bij veranderings processen grote zorgvuldigheid mag worden verwacht van zo wel de betrokken bestuurder als van daaronder functioneren de managers. Sterk naar voren kwam de be hoefte aan goede en tijdige com municatie bij veranderingspro cessen, ook als de uitkomst van het ingezette proces nog niet helemaal duidelijk is. Verder kwam de eigen verantwoorde lijkheid van de werknemer eni ge keren ter sprake. Hij of zij moet ook zelf zorgen breed in zetbaar te blijven.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 1