NU STEPS, STRAKS WEER AAN HET WERK W: GRONINGSE STUDENTEN SLEPEN AHOLD-PRIJS IN DE WACHT - AHOLD FLITSEN OKTOBER 1995 en V.l.n.r. Arendje, Tineke Elke maand zet Flitsen een groepje vrienden of vriendinnen in de schijnwerpers die samen werken, maar ook buiten het werk samen actief zijn. Deze maand voor het laatst. Tineke Mulder, Wilma Groet en Arendje Goebertus, schoon maaksters van AH's hoofdkan toor. ■e zijn niet alleen F goede vriendin- nen, we zijn vooral al heel lang goede collega's, 's Avonds maken we de AH-toren schoon. Zuigen en soppen tot alles blinkt en glimt', schrijft Tineke Mulder aan de redactie van Flitsen. 'Maar elke week gaan we ook samen fitnessen, op dinsdagmiddag. Hartstikke trouw. Door weer en wind.' "Dat is zo', zegt Arendje Goe bertus. *We slaan haast nooit over. Nu ook. Ik ben zo uit de keuken weggehold. De aardap pelen en rode kool zitten al in de pan. Ja, dat moet ook alle maal gebeuren. Nu even steps en straks weer aan het werk.' De vrouwen hebben allemaal hun eigen specialiteit in het Zaanse fitnesscentrum. Wilma Groet gaat het liefst 'roeien' ('Maar niet op het water, hoor'), Arendje klimt als het even kan op een van de home trainers en Tineke... 'Ja, ik ben bergkoningin', zegt ze niet zon der enige trots. 'Al twee jaar achter elkaar. Ze organiseren hier elk jaar tegelijk met de Tour de France een race op de fitnessfietsen. Dat valt nog niet mee. Die dingen kun je heel zwaar laten lopen.' De schoonmaaksters (ze noe men zichzelf wat denigrerend 'de dweiltjes van de AH-toren') werken al heel wat jaren bij Albert Heijn. Tineke is er ooit begonnen als ponstypiste, maar de ponstypistes bestaan niet meer. Nu maakt ze al weer heel wat jaren schoon. Ze rekenen even snel. 'Ja, bijna 25 jaar', is de conclusie. 'Meer dan ik', zegt Wilma, 'terwijl ik er toch ook al 19 jaar op heb zitten.' Arendje legt uit dat ze elkaar tijdens het werk eigen lijk nooit meer zien. 'Dat heb je in die toren, hè. Vorig jaar nog kregen we twee etages met zijn tweeën. Maar dat is veran derd. Nu heeft iedereen zijn ei gen etage. Je verliest echt con tact. Daarom is het maar goed dat we eens per week wat spor ten samen.' Wilma maakt in de AH-toren de keuken schoon. T)e kopjes, de bordjes, het be stek, alles wat er de volgende dag voor de lunch weer fris moet staan. Dat doe ik altijd. We wisselen niet. Nee, dat is misschien een idee.' In totaal werken er ruim twin tig schoonmaaksters in het AH-hoofdkantoor. 'Een keer per jaar doen we wat leuks', vertellen ze. 'Dan gaat de per- soneelspot op. Gaan we eten of naar een gezellig park, De Ef- teling ofzo.' Ze klimmen nog eens op een fiets. Het zweet van de steps-oefening staat nog op hun voorhoofd. 'Ik heb heel lang jazzballet gedaan', zegt Arendje. 'Ben ik mee ge stopt, maar je moet toch een beetje in conditie blijven. Nee, ik train niet alleen m'n armen. Die worden al genoeg getraind met het schoonmaken. Hier, mijn linkerarm, daar heb ik toch een kracht in. Veel meer dan in mijn rechter. Gek eigen lijk, want al die bureaus maak ik met mijn rechterarm schoon.' Acht studenten van de afdeling Handel van het AA-college in Groningen hebben dit jaar de Ahold-prijs voor Middelbare Detailhandels Scholen (MDS) in de wacht gesleept. Op 27 september namen ze, samen met hun school, de beloning van f 10.000.- in ontvangst. Naar de mening van een onafhankelijke jury hebben zij in het vorig cursusjaar het beste onderne mingsplan voor een supermarkt geschreven. Onder de titel 'Je toekomst is je eigen zaak' heeft Ahold begin dit jaar de studenten van 50 MDS-opleidingen gevraagd een ondernemingsplan te maken voor de 'ideale supermarkt'. De jury vond dat het plan van de Groningse studenten zich voor al onderscheidde op het punt van de internationale samen stelling van het assortiment, de vestigingsplaats van de winkel, de logistiek en de bijzondere service aan de klant. Tijdens de uitreiking, die door een groot aantal studenten werd bijgewoond, vertelde Eric van der Zwaag namens de ma kers van het winnende onder- De acht studenten van het Groningse AA-college die dit jaar de Ahold-prijs voor MDS'en hebben gewonnen, nemen de prijs van f 10.000,- in ontvangst uit handen van jan Hol, hoofd pr-Ahold (met stropdas) nemingsplan dat ze hun 'ideale' supermarkt, die de vorm heeft van een ster, over vijf jaar ook echt willen openen in de stad Groningen. 'Ik verwacht dat on ze supermarkt een groot succes zal worden omdat we in alle dingen heel goed rekening hou den met de klanten in het noor den van Nederland', aldus Eric. De studenten trokken met hun winnende plan ook de aandacht van de regionale en lokale me dia. Ahold steunt sinds de jaren zes tig het detailhandelsonderwijs met diverse initiatieven. Ook wetenschappelijk onderzoek naar distributie, handel en marketing wordt gestimuleerd. Op deze manier streeft Ahold ernaar de belangstelling van onderwijs en wetenschap voor de detailhandel te vergroten en nieuwe kennis en inzichten te verwerven voor de dagelijkse praktijk.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8