EERSTE STAFPEN AHOLD IN AZIË ZE ZEIDEN: 'DAT KUN JE WEL SHAKEN!' AHOLD BREIDT UIT IN POLEN N E I E TOEGEVOEGDE WAARDE TEAMWORK AchtA&P -winkels in drie dagen ombouwen tot Edwards-superstore? AHOLD FLITSEN OKTOBER 1995 BUITENLAND5 Ahold zal in Polen me de-eigenaar worden van zeven MAX-supermark- ten. Deze winkels zijn eigendom van Mitex Trade S.A.. Van deze on derneming zal Ahold, samen met zijn Duitse joint-venture partner Allkauf, 51% van de aandelen verwerven. De MAX-supermarkten staan in de steden Rzes- zow, Krakow, Lodz en Kielce, terwijl binnen kort een nieuwe grote supermarkt in de Poolse hoofdstad Warschau wordt geopend. Vijf van de zeven MAX-winkels zijn grote supermarkten met een verkoopvloeroppervlakte van 1500 tot 2300 m2; de overi ge twee zijn kleiner. In mei 1995 maakte Ahold de volledige overname bekend van de Poolse onderneming Mawax- Pomar, die negen cash carry- winkels exploiteert in het zui den van Polen, grenzend aan Tsjechië. In Tsjechië is Ahold eigenaar van de snel groeiende Mana-supermarktketen en an dere detailhandelsactiviteiten. Een woordvoerder van de joint venture zegt in een toelichting 'dat verdere uitbreiding in Po len wordt verwacht. We ontwik kelen diverse winkelformules, die nauwkeurig worden afge stemd op de wensen van de Poolse consument. We zijn goed op weg om de gestelde doelen te realiseren.' De joint-venture tussen Ahold en Allkauf is begin dit jaar op gezet om in Polen gezamenlijk verschillende winkelformules te ontwikkelen. Hiertoe behoren hypermarkten, supermakten en cash earry-winkels. In Polen vinden gesprekken plaats met lokale ondernemingen om tot samenwerking of overnames te komen. (vervolg van pagina 1) De kandidaten voor de functie van Landenmanager moeten bereid en in staat zijn om voor een periode van 3 tot 5 jaar lei ding te geven aan de lokale ope raties. Kandidaten moeten over een gedegen praktijkervaring beschikken, opgedaan in win keloperaties. Ze moeten leiding geven aan het management team van een joint-venture. Voor het regiokantoor in Singa pore zoekt Ahold tevens kandi daten voor de functie van 'Di rector Buying Merchandi sing', die verantwoordelijk wordt voor het algehele com merciële beleid in de Asia Paci- fic-regio. Ook werft Ahold in tern een 'Director Logistics Distribution', die over een brede logistieke ervaring beschikt en moet kunnen werken in situ aties waarin alles vanaf de grond moet worden opgebouwd. Voor het regiokantoor zoekt Ahold bovendien een Control ler, die de noodzakelijke admi nistratieve systemen voor de nieuwe joint-ventures kan ont wikkelen. Naast deze drie func tionarissen werft Ahold onder haar medewerkers tevens een 'Training Development Ma nager' en een 'Manager Infor matietechnologie'. Alle kandi daten moeten bereid zijn, met hun eventuele partner en ge zinsleden, naar het betrokken land te verhuizen. Informatie over deze functies kun je inwin nen bij Hans Cazemier (075- 6595602) of Arthur Brouwer (075-6595715). Met de opening van het regio kantoor in Singapore en de in- In juni werden acht A&P-winkels in drie dagen omgebouwd tot Edward-superstores Vakken vullen op alle afdelingen in drie dagen? Vergeet 't maar! Alle winkeldecoratie vervangen in tweeënzeventig uur? Reken er maar niet op! Het oude computersysteem ver vangen in zo'n korte tijd? Dat kun je wel shaken! In drie we ken duizend nieuwe medewerkers zoeken, aannemen èn in werken? Absoluut onmogelijk! Niemand geloofde in het sprookje, Edwards bewees het tegendeel. Afgelopen juni werden maar liefst acht A&P-supermarkten in minder dan 72 uur omgebouwd tot Edwards-superstores. Een planning tot op de minuut èn de enthousiaste inzet van honderden Edwards-medewer- kers en -leveranciers vormden de basis voor het bijzondere kunststukje. Gevels en muren werden geschilderd, nieuw de coratiemateriaal werd aange bracht, schappen werden ver schoven, kassablokken en ande re apparatuur werden ver plaatst en opnieuw aangeslo ten. Razendsnel werden daarna de vakken gevuld. Minuut na minuut, uur na uur begonnen de winkels steeds meer te lijken op echte Edwards Super Food Stores. Alsof het nooit A&P- winkels waren geweest! De sceptici die van tevoren hadden geroepen 'dat zoiets onmogelijk was' kregen ongelijk. Na drie dagen konden de deuren open voor het publiek. De eerste ver koopcijfers zijn inmiddels be kend en beloven veel goeds voor de toekomst. Directeur Tony Schiano van Edwards omschrijft de actie als een prima uitgevoerd plan. 'Niet alleen de mensen die di rect betrokken waren bij deze actie zijn we dank verschul digd', schrijft Schiano in een brief aan zijn medewerkers. 'Ook degenen die werkten in de bestaande Edwards-winkels hebben fantastisch geholpen. Doordat ze met veel minder mensen waren dan normaal, kwamen ze soms handen tekort om onze klanten te bedienen. Maar ze hebben het toch ge daan. Ik ben ontzettend trots op wat we bereikt hebben en het teamwork dat we hebben ge toond.' terne werving van medewer kers zet Ahold een nieuwe stap op weg naar eigen detailhan delsactiviteiten in Zuidoost Azië. Daarmee krijgt het inter nationale karakter van onze on derneming een nieuwe dimen sie. Naast Amerika, Portugal, Tsjechië en Polen kunnen in de toekomst ook de snel groeiende economieën van Azië aan het resultaat van Ahold gaan bij dragen. 'Willen we ook in de toekomst onze miljoenen klan ten dagelijks een uitgebreid, kwalitatief hoogstaand assorti ment tegen concurrende prijzen blijven bieden, dan moeten we tot de eredivisie van de wereld wijd werkende retailers beho ren', aldus Ahold-president Cees van der Hoeven. 'Hoewel het marktaandeel van Albert Heijn nog steeds groeit en AH uitstekende resultaten boekt, zal toch een groot deel van onze groei de komende jaren uit het buitenland komen', verwacht hij. 'Er zijn in Azië landen waar de koopkracht jaarlijks met vijf procent toeneemt. Daarbij is de detailhandel daar nog niet zo ver ontwikkeld. Er vindt op dit moment een inhaalrace plaats en daar moeten we bij zijn. On ze kennis en ervaring bieden een toegevoegde waarde, die bij deze ontwikkeling goed van pas komt', aldus de Ahold-presi- dent. Ahold en de Indonesische onder neming PSP tekenden in Jakarta een samenwerkingsovereen komst. Raad van Bestuurslid Eddie Moerk had bij de onderte kening een geschenk meegeno men voor PSP-president Trijono Gondokusumo. Op de foto van links naar rechts: Goliath Wong, Frans Hent, Eddie Moerk, Trijono Gondokusumo, Jack Voskamp en Sakoro Handyany Thailand Ca m bod ia CE3S I N G A P

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 5