KLAN AH VUGHT LAAT OPVLIEGEN 'VAN DIE CENTRALES WORDEN WE ÉÉN' «ihf>rth&P j Voor klantentrouw moetje wat doen' AH ligt neuslengte voor GESCHOKT VC Tilburg voor VVM: SPANNEND komen- AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1995 maal, zou je zeggen. Toch is het kenmerkend voor een marktleider dat je belangrij ke stappen als eerste neemt, in het vaste vertrouwen dat het goede zetten zijn. DEZE MAAND heeft AH weer twee belangrijke stappen ge zet in de Nederlandse markt. Als eerste landelijke super marktketen belooft Albert Heijn zijn klanten open te zijn van 08.00 tot 20.00 uur, zodra de wet dat mogelijk maakt. En dat is, als het par lement er later dit jaar mee instemt, vanaf volgend voor jaar. 'De klant verwacht van acht tot acht', luidde het pa rool op de jaarlijkse super marktmanagersdag. Natuur lijk moet er nog heel wat wa ter door de Rijn, voordat het zover is, maar deze stap toont AH's toewijding aan zijn mis sie: dienstbaar zijn aan de klant, op momenten dat zij dat wil èn met services waar zij behoefte aan heeft. Open tot 20.00 uur is nog maar een eerste stap. Er zijn groepen klanten, die een grotere flexi biliteit wensen. DE TWEEDE belangrijke stap van AH deze maand, bestaat uit de zorg, die Albert Heijn heeft over onze portemonnee. Wat goedkoper kan, moet goedkoper, want dat bespaart de klant geld. En dus komen er 'Euroshopper-produkten' zie pagina 5) van goede kwa liteit, die AH tegen zeer lage prijzen aanbiedt. Een knap staaltje werk, mogelijk ge worden doordat ons bedrijf deelneemt in een sterk Euro pees samenwerkingsverband, waarvan de klant nu de voor delen plukt. TUSSENTIJDS blijkt dat Albert Heijn de eerste 28 weken van dit jaar een solide resultaat heeft behaald (zie pagina 1). Kortom, AH gaat op stoojn het drukke najaar in. Het verder kijken dan je neus lang is, zoals Jan Andreae zegt, heeft geleid tot tenmin ste een neuslengte voor sprong. Dcit geeft vertrouwen voor de toekomst. Hoofdredactie Vroeg in de avond van de 21e augustus verzamelt zich een groepje klanten op de parkeerplaats voor AH-win- kel 1128 in Vught. Ze hebben niet veel gegeten, be kennen ze. En ze hebben opvallend veel familie mee genomen, met videocamera's en fototoestellen in de aanslag. Supermarktmanager Henk Jansen begroef links en rechts kennissen. Dan draait assistent afde lingsmanager jan Willem van Bakel de parkeerplaats op.'Stichting Bosch Ballon Gezelschap' staat er op de aanhanger. AH namelijk, stuurt zijn klanten die avond de lucht in. HET LIJKT ZO eenvoudig als AH-president Jan Andreae in deze Flitsen op pagina 4 zegt 'dat Albert Heijn gewoon ver der kijkt dan zijn neus lang is'. Dat doen we toch alle- In week 33 werd de laatste hand gelegd aan de nieuwe Verscentrale van het Distributiecentrum Tilburg. Met 6000 m2 extra is de VC klaar voor WM in het Zuiden. In de periode tot week 38 werd er verhuisd en konden de medewerkers een beetje wennen aan de nieuwe ruimte. In week 34 is de bestrating rondom de nieuwbouw nog niet helemaal af. In het kielzog van Johan Boeijenga, de manager van de VC, banjeren we door het zand naar de ingang. Man nen en vrouwen op gloednieuwe trucks zoeken in de enorme hal de eerste rolcontainers bij el kaar. Zij kunnen de bestellin- Johan Boeijenga, Olav van Berkel, Joost van Hoven, William van Kessel. 'Dat overleg, dat houden we er in de toekomst zeker in' AH winkel 1128 in Vught heeft eigenlijk altijd wel een actie. 'De afdelingmanagers regelmatig met een idee' zegt Jansen. 'Als het even kan, krij gen ze het groene licht.' De SM, die het betreffende filiaal al 25 jaar onder zijn hoede heeft, ver klaart: 'Klantentrouw is niet meer zo vanzelfsprekend als vroeger. Daar moet je wat voor doen.' Hij pakt er een album vol foto's bij die de acties van de afgelopen jaren illustreren. Een ouderwetse Verkadewinkel komt voorbij, een levensgrote ezel bij het. fruit, Zwarte Piet aan een praatpaal en vele wed strijden. Ere wie ere toekomt: 'Het idee van de ballonvaart is van Jan Willem van Bakel. Bal lonvaart is zijn hobby. De wed strijd waar klanten aan mee konden doen, was eenvoudig. Koop een produkt van de spon sor van de week en deponeer je kassabon met naam en adres in een mand. Vier weken lang werd telkens één winnaar ge trokken. AM Peter van Berkel heeft het sponsoringdeel ver zorgt. Dat was binnen twee we ken rond. Dan wordt de mand uit de aan hanger gehaald en de ballon vol lucht geblazen. Het gevaarte zwaait log boven het gezel schapje en de ballonvaarders worden een beetje wit om de neus. Jan Hubers, gezagvoeder van het luchtvaartuig, heeft VERHALEN OVER LOKAAL ONDERNEMERSCHAP hen weliswaar verzekert dat al les onder controle is, maar toch... Om half acht komt de luchtballon los van Vughtse bo dem. Vier klanten van AH-win- kel 1128 houden zich stevig vast aan de rand van de mand, die voor toekijkend Vught om hult is met Albert Heijn-vlag gen. De gezagvoerder geeft nog een stoot gas. En weg zeilt de AH-ballon. Op 21 augustus maakten vier klanten van Albert Heijn Vught een gratis ballonvaart. Leo Potjes, Annemiek van Dijk, Adri Brence en de 12-jarige Mark Louwen staan klaar om 'op te vliegen' gen van vier winkels tegelijk verzamelen. We hebben zeven tig van deze trucks aange schaft', vertelt Boeijenga. 'Zo dat we, met topdrukte, aan alle vraag kunnen voldoen. Wat rij den ze er nog voorzichtig mee hè', grinnikt hij. 'Het is ook nog een beetje zoeken.' Alles in de VC is gericht op week 38. We zullen er alles aan doen om een goede prestatie te leveren', zegt Boeijenga. Hij weet: 'De grootste verandering is dat we van drie centrales één worden. Met één identiteit. Hoe moeilijk dat is, gaat nu blijken. We bereiden ons er al een jaar op voor. In het kader van 'zelf sturing' hebben we verschillen de werkgroepen gehad, die zich bezighielden met zaken als lo gistiek (wat komt waar te staan, en waarom) en inzet van personeel. We gaan bijvoor beeld met de gehele Verscentra le over naar een drie ploegen dienst, die samen het klokje rond draaien. Ook gaan we, na de eerste startweken, veel meer rouleren. Zowel van afdeling, als van taak. Er komt dan veel meer variatie in het werk.' 'Het is best spannend', beaamt William van Kessel. Hij is één van de mensen die in de werk groep 'logistiek' heeft meege draaid. 'We hebben met z'n al len maanden lang plannen ge maakt. Natuurlijk hebben we al zoveel mogelijk uitgetest. Maar nu nadert het uur U. Binnen kort weten we zéker of het werkt.' In totaal werken, vanaf de in voering van WM, in het VC Tilburg 300 mensen. Dat zijn er zo'n vijftig meer dan in de afzonderlijke units. Die 300 mensen zetten samen 650.000 colli per week uit (in cluis melk). Vroeger waren dat er in totaal 560.000. Het aantal filialen dat vanuit Til burg voor ACF/vlees/zuivel wordt beleverd, wordt 160. De auto's van de afzonderlijke centrales voor zuivel, vlees en AGF maakten vroeger in to taal 2522 filiaalstops per week. Met WM worden dat er 1073. Daarmee wordt elke winkel, tenminste één keer per dag beleverd.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 3