DE SUCCESNUMMERS ACHTER DE CIJFERS SCHAP I i j VAN T SCHAP ONDER DE DOUCHE VAN 'T SCHAP VAN 'T SCHAP HERFST AHOLD FLITSEN SEPTEMBER!995 Aliold maakte op 7 september de halfjaarcij fers bekend. Welke werkmaatschappij deed het goed, wie had het moeilijk; het kwam alle maal langs. Ook binnen de werkmaatschappij en schitterde de ene winkel meer dan de ande re en deden sommige (soms seizoensgebonden) produkten het extra goed. Hier de oogst aan beste winkels en best verkochte produkten. Albert HeIJN maakt in week 44 de winnaar bekend uit de landelijke filialenwedstiïjd. Het thema van dit jaar is: The show must go on. Sales Services geeft nog niet prijs hoe de za ken er voor staan. Omstreeks week 42 zijn de 16 a 17 cluster winnaars bekend. Een groep ex perts, waaronder de directie van AH, kiezen de allerbeste. Meer hierover in Flitsen van november. Best verkochte produkten: Los van de acties, weerden de AH-sinaasappelsap, de chips en de AH-patates frites het meest verkocht. De Tuin van Haarlem (Schalkwijk) Deze winkel heeft, landelijk de beste omzetstijging en komt re gelmatig met geslaagde initia tieven die goed passen bij de formule van De Tuinen en ook aanslaan bij de klanten. Zo huisvestte de winkel deze zo mer een levensgrote kunst-koe, die door kinderen kon worden 'gemolken'. De uiers produceer den geen melk maar diksap. En dat sloeg aan. Best verkochte produkten: Limetree huidolie. 'De klant kon ter plekke testen. Dat hielp.' 'Eigen' homeopathische genees middel Dimedici Echinacea (verhoogt de weerstand). De EtOS-WINKELS HüIZEN en PURMEREND zijn door het vak blad 'Nieuwe Drogist' landelijk genomineerd voor 'drogist van het jaar 1995'. Deze winkels worden dus ook in vergelijking met concurrerende ketens zeer positief gewaardeerd op zaken als wankelinrichting, assorti ment en klantvriendelijkheid. Op het Etos-kantoor zijn ze ui teraard trots op deze twee win kels. Op 4 oktober valt de be slissing. Best verkochte produkten: Zeer populaire damesgeuren: l'Air du Temps, Giorgio en Du ne. Populair bij de heren: Ca- ractère, Fahrenheit en Paco Ra- banne. Etos in Huizen is, samen met Etos in Purmerend, genomineerd voor drogist van het j'aar 1995 Het hoofdkantoor van Jamin noemt 'JAMIN Almere-Stad' als beste filiaal. 'Het is een nieuw filiaal met een omzet die sinds de opening onveranderlijk op hoog niveau is geweest.' En dat is een goede prestatie. Best verkochte produkten: De Soledo van Ola: 'absolute tophit' en los snoep (ruim een kwart van de omzet). FlLIAAL 6671 in Rotterdam van GALL Gall is ruim een jaar geleden verbouwd en werkt volgens de nieuwe Gall Gall- formule. Het team doet er alles aan om de klant een optimale service te verlenen. Dat de klant dit waardeert, bewijzen de omzetcijfers. Deze zijn in het tweede kwartaal fors gestegen. Best verkochte produkten: Di Saronno Amaretto. In actie weken 21, 22 en 23 werd deze likeur 50% méér verkocht. 'Viognier' wijn wordt gemaakt van een nieuwe druivesoort. Het was 'wijn van de maand ju ni' en de voorraad ging schoon op. TER HUURNE richt zich met zijn grenswinkels vooral op de Duitse klant. HOOFDVESTIGING Buurse draait, van de twee winkels, het best. De andere Ter Huume-winkel staat overi gens in Venlo. Best verkochte produkten: 'De best verkochte produkten? Dat is simpel. Bij ons staat kof fie nummer één. Sigaretten zijn een goede tweede. Beide produkten worden het hele jaar door onverminderd het best verkocht.' Begin oktober wordt de Botanics- lijn van De Tuinen uitgebreid! Naast 25 soorten essentiële olie en zes bad- olies verschijnen er vier douehepro- dukten op basis van essentiële olie. Het gaat om de geuren linde-oranje- bloesem, kamille, lavendel en rozema rijn. 'Rustgevend, ontspannend of juist opwekkend en activerend', omschrijft commercieel manager Emilie Dries de geurige aanwinsten in het assorti ment. 'Per flesje van 250 ml betaalt de klant straks f 6,95, maar ter kennis making introduceren we ze voor f 4,95. We hadden al andere verzorgende en verwennende bad- en doucheproduk- ten in het cosmeticaschap staan, maar in onze eigen Botanics-lijn ontbraken nog de doucheprodukten. Met deze uit- mer verkochten de snoepwinkels al met veel succes zomerfruit van marsepein. Nu tooit Jamin zich in herfstkleuren. In de winkel zijn drie verschillende 'marse pein composities' te vinden, zoals de snoepverkopers het zelf noemen. 'Wij verkopen nu een eekhoorn, een padde stoel en een opengewerkte kastanje. Alle drie figuren staan op een bedje van bladeren, eikeltjes en druiven', zegt Hans van Hoorn, assortiments manager van Jamin. Wan marsepein kun je alles maken, dat maakt het zo'n creatief produkt. Deze herfstartikelen zijn echte kunstwerkjes en heel ge schikt om cadeau te geven.' Marvelo bottelt voor Albert Heijn een aantal nieuwe wijnen. Vijf daar van zijn de zogenaamde Cépage-wijnen uit het zuiden van Frank rijk. Cépage-wij nen worden van één druive soort gemaakt. De wijnen uit de Midi-streek hadden tot voor kort een slechte naam. Er werden gro te plassen geproduceerd van middel matige kwaliteit. Maar een aantal boe ren zijn gaan werken met moderne technieken en andere druivesoorten om kwalitiatief goede wijnen te pro duceren. De betere druivesoorten Ook altijd gedacht dat marsepein bij Sinterklaas hoort? Is ook zo, maar Ja min denkt daar anders over. Deze zo- breiding is die produkt- groep weer completer geworden en kunnen we nog beter laten zien dat we actief zijn op het gebied De handgemaakte herfsttaferelen ko men uit België en kosten f 7,95. Geschenkartikelen worden steeds be langrijker in de zoetwarenbranche. Een gemiddelde Jamin-winkel heeft op dit moment vijftig verschillende ca deau-artikelen in haar assortiment. voor de rode wijnen zijn de Syrah, de Merlot en de Cabernet Sauvignon.Voor de witte wijnen is gekozen voor de Chardonnay en Sauvignon blanc-druif. Deze Cépage-wijnen zitten in een nieuwe, eigentijdse fles en kosten f 5,95. Martin Stolp, wijninkoper van Marvelo, keek dit voorjaar nog verder over de grens. 'De klant wordt steeds nieuwsgieriger naar nieuwe wijnlan- den. In mei van dit jaar heb ik bijvoor beeld Chili bezocht, een land met fan tastische wijnen. Voor de 1 liter lan- denwijnreeks van Albert Heijn heb ik daar twee wijnen gevonden: een rode die vol en fruitig is en een milde en frisse witte wijn. We noemen de wij nen uit Chili Vino de Los Andes, naar het bekende gebergte.' De vino kost f7,95 per literfles.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2