JOEHOE, ZWAAIEN NAAR DE CAMERA' 'ZINGENDE KASSA'S, DIE HOREN WE HIER GRAAG!' 8 Jamin opent nieuw 'theater' in Amsterdamse Kalverstraat OP DE KLANT AF SUCCESVOLLE FORMULE AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1995 Elk^ maand zet Flitsen eer groepje vrienden of vrien< in de schijnwerpers die sa werken, maar ook buiten werk samen actief zijn. Deze maand: Jolanda Pronk, Sonja de Vet, Yvonne Meijer, Patricia de Boers en Marion Smits Schouten van drie Haagse AH's. Voor de deur van Zwembad De Water- thor (taalgrapje: het bad ligt aan de Thor- beckelaan) is niets te merken van lage opkomst wegens va kantie. Het is er gewoon druk. Bij de ingang ontmoeten we vijf zwemfans, zoals ze zichzelf noemen. Elke week na het werk springen Jolanda, Sonja, Yvonne, Marion en Patricia in het diepe en voeren ze de op drachten van badvrijwilliger Ruud uit. Van reddingzwem- men tot kopjeduiken tot ge combineerde schoolslag tot on der een vlot door zwemmen. 'We zijn helemaal niet zulke waterratten, maar het is ge woon een heerlijke ontspan ning na een gestresste werk week', zegt Marion. Daar zijn ze het allemaal mee eens. 'Ik ben vier jaar geleden begon nen, samen met Patricia', ver telt Sonja. 'Later zijn de ande ren er pas bij gekomen.' Maar ik kan het beste zwemmen', zegt Yvonne, die direct wordt uitgelachen. Tvonne heeft wel een keer haar zuurstoffles meegnomen. Zij duikt name lijk. Toen hebben we hier alle maal onder water even mogen happen', vertelt Jolanda. Vol gens Yvonne waren ze 'net een stelletje guppies'. Ze doen even voor wat ze zoal uitspoken in het chloor van het zwembad. 'Als ze iets niet willen, hoeft het niet. Niks moet hier. Ze zijn hier allemaal voor hun plezier', zegt badmeester Ruud in onvervalst Haags. Onder tussen valt op dat de AH-da- mes opmerkelijk vaak het woordje 'Joehoe' gebruiken. 'Joehoe, kijk eens.' 'Joehoe, kom eens even hier.' Ze galmen het door het bad. 'Dat is ooit begonnen met 'joehoe, zwaaien naar de camera", zegt Yvonne. Ze wijst op een grote lichtspot, die inderdaad iets weg heeft van een camera. 'Gewoon voor de grap, als we er langs zwom men, riep er iemand: joehoe, zwaaien naar de camera. Dat is een beetje zijn eigen leven gaan leiden.' Ooit werkten de vijf zwemfans samen in AH-fi- liaal 1089 aan het Lorentz- plein in Den Haag. Nu werken er twee op een andere plek in de Zuidhollandse hoofdstad. 'Maar het heeft onze vriend schap niet in de weg gestaan', beweren ze. 'Naast het zwem men doen we nog veel meer sa men. Een keer per maand heb ben we de zogenaamde 'mei- dendagL Dat is dus zonder on ze mannen. Laatst zijn we naar René Froger in De Kuip geweest.' 'Zelfs als je niet van René Froger houdt, was het hartstikke leuk', zegt Jolanda. 'Omdat we met z'n vijven zijn, begrijp je?' Een echte initiatief nemer hebben ze niet. Ieder een bedenkt wel eens wat. 'Hoewel ik natuurlijk de intel ligentste ben', zegt Yvonne. En weer wordt ze uitgelachen. 'Het is niet altijd zo'n vrolijke boel, hoor', gaat ze verder. "We kunnen ook heel serieus over het werk praten. Het rommelt natuurlijk al een hele tijd bij Albert Heijn. Die ervaringen wisselen we uit. We steunen elkaar. Ja, ik geloof echt dat we elkaar midden in de nacht kunnen bellen.' Er wordt in stemmend geknikt. Ze zwem men nog wat. Dan komen ze het water uit. En speciaal voor vanavond moet badman Ruud het ontgelden. 'Ja, ja, ik dacht 't al', roept-ie als hij achter waarts het water in gegooid wordt. Eenmaal boven is hij zijn bril kwijt. 'Geen probleem', roepen de meiden. Yvonne, die van het duiken, heeft hem zo weer boven water. Dan is het douchen, afdrogen en aankle den. 'En daarna gaan we echt ontspannen in de kroeg', la chen ze. Wegens werkoverleg.' Dat laatste nemen we maar met een flinke korrel zout. Woensdag 19 juli. Vanaf de Dam trekt een massale stroom mensen de Amsterdamse Kalverstraat in. Spijkerbroeken hangen er aan de gevels, straatartiesten vertonen er hun kunsten en toeristen kijken hun ogen uit. Bij nummer 39 breekt de stroom. Medewerkers van de nieuwe Jamin- 'theaterwinkel' delen er snoep uit. Mensen lopen vervolgens nieuwsgierig naar binnen, je ziet meteen: hier is het feest! 'Het is druk, druk, druk' vertelt Carla Holwerda, filiaalmanager van de prachtige nieuwe win kel. 'We zijn vanmorgen om half tien opengegaan. De direc tie van Jamin was even op be zoek en daarna zijn we de straat ingelopen om dubbeldik- jes, onze beroemde wafelijsjes, uit te delen aan de medewer kers van de winkels hier. Ze krijgen allemaal!' Grote carrousels met zuurstok ken, lolly's en stapels lekkernij en staan verspreid door de win kel. Langs de wanden hangen theaterdoeken en staan kastjes en bakjes vol koek, snoep en chocola. In het midden draait een bijna levensechte harlekijn in de 'spotlights' een rondje. 'We maken hier gebruik van een nieuwe formule' zegt Hol werda. "Die formule is heel klantgericht. Daarom is het be langrijk dat we een hecht en ge zellig team hebben. Allemaal nieuwe mensen, goed opgeleid en uitstekend gemotiveerd. We stappen op de klant af, laten ze proeven en wijzen ze op nieuwe artikelen of leuke aanbiedin gen. Het moet een continu spektakel zijn. Wij gaan veel acties voeren, ook samen met Etos, hier even verderop. Ook op straat blijven we actief. Het is in de Kalverstraat net een braderie. Je moet die grote stroom mensen zien te breken en ze uitnodigen in de winkel. Er komen bosjes toeristen de winkel in. Ze kopen ontzettend veel. En dat komt goed uit, want zingende kassa's horen we hier graag!' De eerste Jamin-theaterwinkel werd in april geopend in Al phen aan den Rijn. 'Die draait goed' zegt regiomanager René Goudt. T)e cijfers zijn positief. Na Amsterdam was het de beurt aan Haarlem. Op 28 juli is er bij het station, al één theaterwinkel geopend. Op res pectievelijk 6 en 13 september volgen er nog twee. Eén in het centrum en één in een grote woonwijk in oost-Haarlem. Als de nieuwe formule aanslaat, steken we volgend jaar zestig Jamin-fïlialen in een nieuw jas je.' Medewerkers van Jamin deelden snoep uit bij de opening van de nieuwe winkel in de Amsterdamse Kalverstraat

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8