1 MILJOEN HAMBURGERS! GVA SPEELT VOOR AKELA OVERAL WORDT GEWERKT AAN WM Record CS Groenlo in week 28 Keep on rollin' Pensioenfonds Ahold 50.000 COLLEGA'S VERZEKERD MAMMOET KAKELVERS PUNTJES OP DEI TOPPER Succes heeft een lange adem AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1995 De Centrale Slagerij van Albert Heijn in Groenlo heeft het er druk mee. In week 28 was de vraag naar hamburgers zo groot, dat op vrijdag 14 juli nummer 1 miljoen kon worden ingepakt. Dat werd natuur lijk gevierd. De machines werden stilge legd en het was tijd voor een adempauze en gebak. 'De champagne moest wachten tot na het werk' zegt Hoofd Vlugwaar Jan van Triest. We moesten daarna weer aan het werk. En met die machines moet je het hoofd koel houden. Maar je begrijpt dat we met z'n allen hartstikke trots waren op onze produktie.' In de winkel vlogen de hambur gers de deur uit. Het zomerse weer gaf een mooie aanleiding om de barbecue uit de schuur te halen. Als klap op de vuurpijl waren de hamburgers in de aanbieding. Nederland stortte zich massaal op dit lekkere hapje. Normaal heeft de CS het ook al druk met de hamburger. Met een normale bezetting van vijftig medewerkers worden er wekelijks zo'n 250 duizend ge produceerd. Met vijftig mede werkers extra achter de machi nes werd het absolute record van 1 miljoen gehaald. Op een rij gelegd, hebben de hamburgers een totale lengte van 100 kilometer. Er was 100.000 kilogram rundvlees in verwerkt. Daarnaast produ ceerde de CS in die warme week in juli 300.000 barbe cueworstjes en hetzelfde aantal rundersaucijsen. Tijd voor een adempauze als op vrijdag 14 juli de 1 mil joenste hamburger wordt ge produceerd (Vervolg van pagina 1) 'Alle activiteiten, of ze nu plaatsvinden in de winkel of in het distributiecentrum, werken met WM veel méér op elkaar in dan vroeger. Neem nu het tellen van de werkelijke voor raad op zaterdagavond. Gebrui kelijk was, om de winkel zo veel mogelijk te laten 'leeglopen'. De bestelling van de maandag - en uiteraard van meer dan één winkel - loopt daardoor gigan tisch op. Dat betekent hart klachten op het DC, waar ze immers binnen de gestelde tijd alle orders onderweg willen puntjes op de i' zegt Woudstra. We tackelen de laatste proble men. Het komt er op neer dat iedereen zijn eigen stoep moet aanvegen.' Voor de puntjes op de i in het zuiden, worden in het najaar workshops georgani seerd, waar vier medewerkers per winkel welkom zijn. In het najaar wordt WM geë valueerd. 'Dan strijken we de laatste oneffenheden glad. Maar vanaf week 7 in 1996 moeten we kunnen zeggen: WM? Dat loopt.' 30 duizend scouts zetten hun tent op in Dronten Aan het eind van vorig jaar waren op de kop af 49.999 collega's voor hun oudedagsvoorzie ning verzekerd bij Pen sioenfonds Ahold. Dat waren er ruim 1.800 meer dan een jaar eer der. Per eind 1994 ont vingen 4.095 (1993: 3.890) gepensioneerde collega's een uitkering van het Fonds. Dat blijkt uit het jaarverslag van het Pensioenfonds Ahold. De pensioenpremies, die Ahold-medewerkers aan het Fonds betalen, worden belegd in ondermeer aandelen, staatsleningen en onroerend goed. Het totaal belegd ver mogen bedroeg eind 1994 ruim f 1,3 miljard. In 1994 ging het Fonds ertoe over meer geld te beleggen in aan delen om de ingelegde pen sioenpremies van de mede werkers sneller te laten groei en. Eind vorig jaar maakte het Fonds de balans op van een vijf jaar durende proef met partnerpensioen. Gezien het succes van de proef is van af 1 januari 1995 dit pensioen opgenomen in de pensioenre geling. (Vervolg van pagina 1) Terwijl het kwik buiten gestaag opliep tot boven de 30 graden, kwam de temperatuur in het ompakcentrum van Harderwijk nèt enkele graden boven het vriespunt. De ruim 100 scouts die hier in ploegendienst werk ten om de bevoorrading tot stand te brengen, mochten dan ook niet langer dan drie uur achter elkaar in het koelhuis blijven. Daar verpakten zij al het aangevoerde voedsel in handzame porties. De scouts werkten het klokje rond, om de 20.000 kratten die er dagelijks door hun handen gingen via gekoelde opleggers op de plaats van bestemming te krijgen. De volgepakte opleg gers werden 's nachts op het jamboree-terrein neergezet met de voedselvoorraad van één dag. Er werd niets aan het toe val overgelaten. De voedsel voorraden werden onder toe zicht van GVA elke twee uur door speciaal opgeleide scouts gecontroleerd op temperatuur en kwaliteit. Bij de voorberei dingen van dit mammoet-pro ject ging GVA-directeur Tom den Hertog niet over één nacht ijs: 'In de voorgaande jaren heb ben we onze ervaring met grootschalige projecten verder uitgebouwd.' Zo heeft GVA pro jecten bevoorraad als Circe du Soleil en het wereldcongres van de 7e Dags Adventisten. De Eu ropese Jamboree met 10.000 scouts die GVA vorig jaar even eens als hoofdleverancier bele- verde, fungeerde als een goede generale repetitie. "We waren er helemaal klaar voor', aldus de directeur, die de scouts een warm hart toedraagt. 'Together we knew the way!' Op de Wereld Jamboree waren hebben.' Niet alleen in de win kels, op duizend en één plaat sen wordt binnen het bedrijf aan WM gewerkt. 'Het lande lijke distributiecentrum levert bijvoorbeeld voortaan aan de regionale DC's, oude groente centrales verdwijnen en bij DC Tilburg wordt een nieuwe vers centrale aangebouwd. In week 33 is hij klaar en in week 38 in vol bedrijf.' 'In het noorden van het land zetten we op dit moment de maar liefst 169 landen verte genwoordigd en dat stelde de nodige eisen aan de menukeu ze. Naast de ruim 2 miljoen bo terhammen die de deelnemers gedurende de Jamboree veror berden, konden de scouts hun voorkeur uitspreken voor wel of geen muësli of cornflakes bij het ontbijt. Maar ook aan de deelnemers, die hun dag met een rijstmaaltijd beginnen, werd gedacht. De totale menu keuze was met behulp van dië tisten zodanig samengesteld, dat er een afwisselend en afge wogen geheel aan maaltijden ontstond. Een hele klus, vooral omdat er bij de menu-samen stelling ook rekening werd ge houden met maai- liefst 13 dieëtvarianten. Ook scouts die bijvoorbeeld ritueel geslacht vlees of kosher voedsel tot zich nemen, werden goed verzorgd. En alles werd op tijd en kakel vers bij het juiste (sub)kamp bij de juiste troop afgeleverd. Over de omvang van de maaltij den hoefden de deelnemers niet te klagen. Maai* voor wie nog wel wat lustte, voorzag de AH Wereld Jamboree Winkel in een ruime voorraad eten en drin ken. Den Hertog hierover: "De winkel hep als een trein en kreeg meer dan 10.000 bezoe kers per dag. Er werden niet meer dan 100 scouts tegelijk in de winkel toegelaten, omdat het anders dringen geblazen was.' GVA zette alle zeilen bij om de scouts van ijs te blijven voor zien. Met het warme weer een absolute topper! EEN MARKTAANDEEL van ruim 27% komt niet uit de lucht vallen. Een plaats in de eredivisie van de Amerikaan se kruideniers verwerfje niet 'overnight'. De ophouw van een nationale supermarktke ten, zoals we nu in Tsjechië doen, neemt langer dan een jaar. Grote veranderingen vinden niet van de ene op de andere dag plaats. ZO BEZIEN ligt succes vaak opgesloten in lange termijn- denken. Wie wat langer mee loopt in ons bedrijf, weet dat. Als Albert Heijn in het verle den niet een klip en klare toe komst-visie had ontwikkeld, was het misschien nu een kleine kruidenier in plaats van marktleider. Als Ahold in de jaren zeventig in Ameri ka niet had gekozen voor een lokale aanpak met lokaal management, waren we mis schien helemaal niet doorge broken in 'The States'. Succes heeft een lange adem. NATUURLIJK zijn ook korte termijn-doelen nodig. 'Deze week willen we zoveel omzet halen', of: 'Deze maand wil len we beslist 1 miljoen fles sen zonnebrandolie verko pen.'Die doelen zijn zeer be langrijk voor de komende week of maand. Maar het stelselmatig toewerken naar doelen op lange termijn bepa len of je echt toekomst hebt of niet. ONS BEDRIJF werkt in weken, maar denkt in jaren. Onze lange termijn-visie blijkt uit de plannen van de Raad van Bestuur die stap voor stap worden ontwikkeld. Maar ook heel duidelijk uit de rich ting die de AH-directie aan geeft voor de hoofdkantoor organisatie (zie pagina 11), uit de versterking van onze posities in Amerika (zie pagi na 1), maar ook uit een herij king van het beleid van de Tuinen (zie pagina 4). ONZE SOLIDE lange termijn visie geeft succes op korte ter mijn en een gezond perspec tief op lange termijn. Vanuit die positie werken we dag in dag uit voor onze klanten, voor elkaar en voor ons be drijf. En als de veranderin gen ons soms te snel afgaan, is het slim even achterover te leunen, vast te stellen dat we op de goede weg zijn en te be denken dat de toekomst op ons toe komt met de snelheid van één dag tegelijk. Hoofdredactie

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 3