IN ZAK EN AS? DE CONCURRENT MISSCHIEN! VAN 'T SCHAP Brand in Hengelo AH-MOBIEL VAN 'T SCHAP WISSELPIZZA SHASUCKS VAN 'T SCHAP PINNEN BIJ CALL CALL AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1995 AH-supermarktmanager Jeroen Jansen kun je ge rust omschrijven als iemand die open staat voor goede ideeën, vinden zijn medewerkers. Een nutti ge eigenschap in tijden van crisis. En crisis was het, in de vroege ochtend van zaterdag 8 juli in de Hen gelose wijk Groot Driene. Een uitslaande brand leg de AH-winkel 1193, plus een Etos en 20 andere win kels binnen een paar uur in de as. 'Iedereen rea geerde anders' zegt Jansen. 'Sommige medewerkers brachten alleen maar uit: 0,o,o, hier heb ik twintig jaar gewerkt... Anderen riepen: hoera, vakantie! En caissière Annelieke zei meteen: O jee, waar moeten de bewoners van 't Swafert nou heen.' En dat was het startsein voor een hoop actie. 't- Swafert is een groot complex woningen voor ouderen. Ze wo nen er zelfstandig, maar de vierdaagse lopen de meesten toch niet meer. Samen met col lega's kon Annelieke Geerdink onmiddelijk aan de slag met het opzetten van een bezorgdienst. AH Thiemsbrug, in het cen trum, is daarbij de 'uitvalsba sis'. Terwijl Jeroen Jansen zijn handen vol heeft aan verzeke raars, de gemeente, slopers en bouwers, zorgt de rest van zijn team voor een perfecte uitvoe ring van het noodplan. In het weekend bedacht, kon alles op dinsdag al van start. 'Op maandag1 vertelt de onder nemende caissière "hebben we nog bij alle 350 deuren in 't Swafert een brief en boodschap- penformulieren in de bus ge daan. Onder spandoeken van Albert Heijn hebben we op zes plekken in het complex verza- melbakjes geplaatst, waarin mensen hun boodschappenlijst kunnen deponeren, 's Middags krijgen ze de spullen thuis be zorgd. De service was in één klap zeer bekend. Dagelijks ma- Zaterdag 8 juli brandde AH-filiaal 1193 volledig uit De klanten in de Hengelose wijk Groot Driene kunnen de komende weken terecht bij de AH-mobiel ken zo'n dertig mensen er ge bruik van. We rijden gratis voor. Maakt niet uit voor welk bedrag iemand bestelt.' Groot Driene telt 5000 huis adressen. Die hebben er tijde lijk drie AH-voorzieningen bij. 'Naast de bezorgdienst voor de ouderen laten we twee keer per uur een AH-bus rijden naar AH Thiemsbrug en vice versa' zegt Jansen. 'Kunnen de mensen daar boodschappen doen.' Bo vendien rijdt vanaf week dertig een negen meter lange winkel wagen door Groot Driene. De kolos is compleet ingericht, in cluis koelingen en een versafde ling, en zal met een gangetje van 25 kilometer per uur door de wijk tuffen. 'Als je harder wilt, heb je een groot-rijbewijs nodig1, legt AM Eddy Nijenhuis uit. De 'AH-mobiel' wordt ge vuld met 80% AH-merken en 20% A-merken. 'De prijzen hou den we laag.. En als een pro- dukt is uitverkocht, wordt het per expresse aangevoerd vanuit de winkel.' "Natuurlijk kost het allemaal handen vol geld' zegt Jansen. 'Maar de band met onze klan ten is ons veel waard. En dat blijkt wederzijds. De sympa thiebetuigingen zijn niet van de lucht. De AH-winkel in het cen trum heeft, mede dankzij de AH-bus, zijn omzet trouwens stevig zien toenemen.' Alle me dewerkers van het afgebrande filiaal zijn elders 'onder de pan nen'. Eén van de mensen met een plekkie in AH-Thiemsbrug zegt: 'Zit je aan de kassa en dan hoor je: 'Gelukkig, een ver trouwd gezicht.' Geloof me, dat doetje goed.' De noodwinkel opent in week 39 zijn deuren. De indeling ligt al klaar. Alleen over de plannen voor de festiviteiten zijn de me ningen nog verdeeld: zullen we nu wèl of geen vuurspuwers... Effe wachten pizzaaaü! In week 31 introduceerde Albert Heijn de 'Pizza van de Maand'. Zo'n 400 super markten bieden vanaf dat moment el ke maand een andere koelverse, voor verpakte pizza aan voor maar f 8,95. In augustus draait het om de Mexica- na con Salsa, in september kunnen we genieten van de Asperge/ham-pizza. AH is dè trendsetter op het gebied van koelverse pizza's en andere maaltij den. De omzet ervan groeit dan ook spectaculair. Per week worden er dui zenden pizza's verkocht. De Pizza van Vier blokjes var kensvlees, wat paprika, ui aan een houten stokje, dat is een echte shas- lick. In de afgelo pen weken le verde de Vers- centrale G r o e n 1 o maar liefst de Maand is te herkennen aan een speciale sticker op de verpakking. tien keer zoveel voorver pakte shaslicks als nor maal aan de AH-winkels. Het is natuurlijk ideaal zomerweer, dus tijd om te barbecuen', zegt Karin Kamebeek, vervangend afdelingschef Vlug Klaar. T)e afroepen die we voor dit produkt van de distri butiecentra krijgen, zie je dan direct stijgen.' In een "koude week' levert het VC enkele tientallen fus ten uit. In elke fust gaan 6 schaaltjes met elk drie pennen. In warme zomer weken neemt de con sumptie flink toe. "We maken overuren om de totale levering de deur uit te krijgen.' Een rekensom leert dat in een warme week duizenden mensen aan de AH-shaslick-pen zijn. I Op de borst o f I schou der van elke winkelmede werker bij Gall Gall prijkt op dit moment een Clip'tou. Het is de moderne uitvoering van het klassieke 'speldje' met daarop de tekst 'PIN nü bij el ke Gall Gall'. 'Sinds week 29 kan er 'gepind' worden bij élke Gall Gall-win- kel', zegt B o u k e van der Meij, Ma nager Opera tions. Hij noemt het elektronisch be talen 'een niet te onderschatten wa pen in Gall Gall's aanval op de drankenmarkt.' Van der Meij: 'In filialen die het Henny van Dongen Gall Gall 7012 systeem al langer gebruiken, stijgt de gemiddelde kassa-aanslag behoorlijk. De extra kosten van de apparatuur, die nodig is voor deze service aan onze klanten, wor den er ruimschoots mee gedekt. Het is dus be langrijk dat de klanten wéten dat ze bij Gall Gall terecht kunnen met hun pin-pas', aldus Van der

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2