WE ZIJN ALLEMAAL EEN BEEIjE BOURGONDIËR' 5000e KASSA IN ZICHT 8- Edese ambtenaar metAH-passie ontdekt: AHOLD FLITSEN JULI 1995 Elke maand zet Flitsen ee groepje vrienden of vrien in de schijnwerpers die sa werken, maar ook buiten werk samen actief zijn. De slagers met hun dames en de slagersvrouw met haar heer. Links, barbeque-end: Cor Fortuin, met naast hem: Pierre Erens, Leo Lenders, Han Habets (met de schaal in zijn handen). Hurkend, van links naar rechts: Jan Hupertz (met forel in de tang), Feij Hermans, Leo Knops en Tity Tijssen In Schin op Geul, in de rian te achtertuin van slager Cor Fortuin aan de bedding van het mooiste riviertje van Nederland, hebben ze zich ver zameld. Tien chef-slagers en ex-chef-slagers van AH-filialen in Limburg. Met hun vrou wen. Een groep goede vrienden die al vanaf 1980 een club vormt. 'Het begon toen de ver gaderingen van chef-slagers werden afgeschaft. Dat bete kende dat we elkaar niet meer zouden zien', zegt voorzitter, secretaris en penningmeester van de club Pierre Erens. 'Toen het idee werd geopperd om er een club van te maken en een bankrekening te openen was iedereen meteen akkoord.' Sinds die tijd gaat het hele ge zelschap met aanhang elk jaar iets leuks doen. 'In het begin was dat een avondje bowlen met een etentje', zegt Jan Hup- pertz, slager in Geleen. 'Maar dat is uitgegroeid tot reisjes naar Parijs, Beieren en vorige maand naar de Moezel.' "Wat- we gemeen hebben naast het slager-zijn is dat we allemaal een beetje Bourgondiër zijn; van lekker eten houden', zegt Han Habets. 'Ja, ja, vooral Jan Huppertz', zegt Pierre Erens later. 'Man, wat kan die eten. Als je je bord niet leeg hebt, schuif je het door naar Jan.' Ter illustratie laat hij een foto zien die de chef-slager toont achter een bord met Eisbein, een varkenspoot, die de Duit sers eten met Sauerkraut. T)e slagers aan hun hobby', is er bij geschreven. Cor Fortuin weet nog dat Huppertz ooit als laatste overbleef na een avond barbequen en om half vier 's nachts in zijn eentje bij het kampvuur in de tuin nog wat macaroni zat te eten. 'Dat beeld blijft me altijd bij.' Cor, die slagert in Brunssum, heeft trouwens nog een verrassing. Hij meldt dat hij vanochtend wat aan het jagen is geweest en forellen heeft gevangen. 'En die wilde ik straks op de barbe- que doen. Met een lekker glaasje 'wien'.' 'Op eetgebied hebben we alles al gedaan', be weren ze. Van eten met. je tien geboden tot een schnitzeltje en de Joegoslaaf.' 'Dat was een mooi verhaal', zegt Erens. 'Dat restaurant ging vlak voor onze neus dicht. Ik steek m'n hoofd nog om de deur en zeg: twintig personen. Hup, gelijk weer open.' Feij Hermans en Leo Knops zijn, zoals de meesten, leden van het eerste uur. De eerste is sinds kort in de VUT, de andere zit al enkele jaren in de WAO. Toch blijven ze alle activiteiten volgen. 'Natuur lijk, dan word ik gelijk weer eens bijgepraat over het vak', zegt Knops. Een ander verhaal is dat van Tity Tijssen. Haar man Hei-man overleed drie jaar geleden. Toen het groepje vroeg of ze toch mee wilde blij ven gaan, stelde ze dat zeer op prijs. Ze bleef lid, inmiddels sa men met haar nieuwe partner Albert, die niets van vlees weet, maar wel kan vertellen hoe je een wijnstruik moet snoeien. Weer eens wat an ders. 'Maar hij zit nu wel op de slagersvakschool', lacht Han Habets, overigens geen familie van Jaen Habets, de slager van Sittard, die door een diplo ma-uitreiking verstek moet la ten gaan. De forellen in alu-fo- lie liggen inmiddels op de bar- beque. De heren van Flitsen krijgen eerst, die moeten nog 2,5 uur terugrijden. De zon schijnt flauwtjes, maai- het is aangenaam. De Geul stroomt, de wijn gaat open en op de ach tergrond zingt een Maastricht se artiest 'Het leven is sjoon'. En dat is het. Theo Driever, 41 jaar, is -heel gewoon- ambtenaar in Ede. Maar hij heeft een zeer aparte hobby: het vastleggen op de gevoelige plaat van AH-panden. Vier jaar foto graferen heeft hem inmiddels 630 AH-gezichten opgeleverd. De foto's zijn opge slagen in dikke fotoalbums. Elk filiaal is bovendien omschreven in een register. En zo ontdek je nog eens wat. Door bij elke winkel kassa's te tellen, weet de amateur fotograaf dat Albert Heijn dit jaar een feestelijke gebeurtenis staat te wachten. De 5000e kassa is in zicht! Waar dat precies zal gebeuren weet Theo Driever niet. TVIaar op 1 januari 1995 waren het er ruim 4900' zegt hij. En aange zien hij zo precies mogelijk bij houdt welke uitbreidingen en vernieuwingen Albert Heijn de komende maanden mag ver wachten (die moeten immers op de foto!) weet hij wel heel be slist: kassa 5000 is vóór het jaar 1996 in gebruik. Driever streeft naar een volledige ver zameling. Die hij natuurlijk nooit zal krijgen. Er komen im mers regelmatig nieuwe win kels bij en anderen worden ver bouwd. Vorig jaar, vertelt hij, heeft hij er twee maal een week vakantie aan besteed om filia len te fotograferen. Het gaat de fotograaf niet alleen om het fili aal, maar ook om het straat beeld. Daarom heeft hij de pest aan straatfeesten en, zoals hij zegt: andere 'tijdelijkheden'. 'Door al die slingers en ballon nen zie je het échte straatbeeld niet meer. Ik kom dan liever nog eens terug.' Drievers hobby is zo'n vier jaar oud. 'Ik ging destijds nog al eens met de auto naar Amster dam. Ik merkte dat ik de Albert Heijnwinkels gebruikte als her kenningspunt. Ook door mijn vak - ruimtelijke ontwikkeling - ben ik ze toen gaan fotografe ren. Eerst vooral de oudere, kleine winkels. Later ook de groten. Dat kwam door de ope ning van een prachtige nieuwe winkel in mijn woonplaats Wa- geningen. Dat filiaal is nog steeds één van mijn favorieten.' De andere favoriet van de foto graaf is een kleine gezellige winkel in Bennekom. 'De mede werkers kennen me wel. Nee, ze weten niks van mijn hobby. Nu wel natuurlijk...Theo Driever toont twee van zijn mooiste AH-foto's

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8