GIGANTISCH WERELDS Wim van der Lubbe en zijn vrouw op bezoek in het kinderdorp in Gambia Gambia FLITSEN JULI 1995 VLIEGENDE SLAGER STEEKT KANAAL OVER De spanning was goed te voe len, de dag voor het vertrek. 'Mensen worden stiller, zijn heel geconcentreerd. Normaal zit je met z'n tweeën in een ul tra-light, maar naar Engeland vlogen we 'solo'. Op het moment dat de grond onder je verdwijnt en je die grote plas voor je ziet, moetje er even doorheen. Maar na vijf minuten boven zee, word je vanzelf weer rustig. Boven dien heb je minder last van tur bulentie. Het geeft een mooi ge voel van rust en vrijheid. Je bent één met je kist.' Als na vijfendertig minuten de krijtrotsen bij Dover opdoe men... een wereldse ervaring! Luc heeft bijna een week met zijn teamgenoten in Engelang gekampeerd. Natuurlijk hebben ze veel gevlogen. De laatste nacht sliepen ze in een hotel. 'Om een week angstzweet eens goed te kunnen wegwassen' legt Luc grinnikend uit. 'Daarna zijn we teruggevlogen naar Ca lais. In vijfenveertig minuten. Tegenwind.' Wie de stunts van AH's vlie gende slager wil bewonderen kan terecht op de Vlootdagen in Hellevoetsluis (19 en 20 au gustus) of tijdens de Neder landse Kampioenschappen in Stadskanaal (2 en 3 septem ber). de Wereldlanden. In het SOS-kinderdorp kom je de problemen van zo'n land echt tegen. Er zijn veel weeskinderen en vonde lingen. In het dorp wo nen 76 kinderen. De jongste is vier weken, de oudste vijftien jaar. Ze leven er in clusters van negen; elk cluster heeft een pleegmoeder. Maar vaak voeden ze elkaar op. De grote kinderen sjouwen er rond met de kleintjes op hun heup!' De ballonnen en fluit jes van Albert Heijn waren een groot suc ces. Zeker omdat niemand in het SOS-dorp ooit een ballon had gezien, laat staan vastge houden. 'We hebben voorge daan hoe je ze opblaast en hoe je de lucht piepend weer kunt laten ontsnappen. Al die stra lende ogen; een prachtig mo ment.' Terug in Nederland denkt Wim nog vaak aan zijn bezoek aan het kinderdorp. Een AH-collega is er inmiddels ook geweest. Wim: 'Ik raak er niet over uitgepraat. Het houdt me bezig. Binnenkort hebben we een reünie met de mensen die samen met ons de reis hebben gemaakt. En als het even kan, ga ik nog eens terug!' Luc Simkens is in het dagelijks leven Service Manager bij de Verscentrale in Eindhoven. In zijn vrije momenten vliegt hij boven Brabant in een ultra-light vliegtuigje. Samen met een aantal leden van MAT-aeroteam stak de voormalige slager in mei Het Kanaal over. 'Gigantisch kicken, een on gelofelijk gevoel' omschrijft hij zijn belevenis. 'Sinds enkele jaren vliegen we met ons demonstratieteam op vliegshows en grote evenemen ten,' vertelt Luc. 'Afgelopen winter besloten we met zijn al len op vakantie te gaan. Met de ultra-lights natuurlijk.' Luc stelde als bestemming Enge land voor. 'Je hebt daar veel wijde grasvlaktes, waar je mak kelijk kunt landen.' Zo gezegd, zo gedaan. Eerst vlogen ze, met enkele tussenlandingen, langs de kust naar Calais. En toen was het moment van de over steek aangebroken. (tweede van rechts) met zijn aeroteam Blauwe AH-balionnen en -fluitjes. De gewoonste zaak van de wereld? Wim van der Lubbe, part-time verkoper in AH-filiaal 1165 in Veghel, stopte er een flink aantal in zijn koffer en vertrok naar zijn vakan tiebestemming Gambia, West-Afrika. Hij bezocht er een SOS-kinderdorp en keerde na drie weken zon der ballonnen en fluitjes, maar met een bijzonder gevoel terug naar Nederland. is een land waar je in Nederland bijna niets over hoort. Het is ligt in West Afrika en grenst aan de Atlantische Oceaan. Het is een land met de nodige problemen. 'Al was het alleen maar omdat de voormali ge president er met het geld vandoor is gegaan' zegt Wim. 'Mijn vrouw werkt in een We reldwinkel. Daardoor zijn we geïnteresseerd geraakt in Der- Op een pleintje, midden in Laren, stond tot mid den juli de noodwinkel van Albert Heijnfiliaal 1048. Een noodwinkel is op zich al bijzonder. Om de noodwinkel een aantrekkelijk uiterlijk te ge ven, waren aan de voorzijde Zaanse geveltjes aan gebracht, waaraan de AH-vlag wapperde. Als klap op de vuurpijl stonden twee reusachtige eikebo men gewoon in de winkel. Alsof het zo hoorde, groeiden de bomen meters hoog uit het dak. Daar kijk je als klant wel even van op. 'Ondertussen hadden we het natuurlijk druk met de over- ^|0Wit was de enige plek mdie in onze gemeente beschikbaar was' zegt filiaalmanager Kath leen Dresmé. Bovendien lag de ze plek vlakbij het echte filiaal, dat moest worden verbouwd. De bomen moesten natuurlijk ge spaard blijven. Als oplossing hebben we de stammen dwars door het dak laten gaan. Van de kruinen hebben we in warme dagen nog wat schaduw gehad. Binnen hadden we ter bescher ming schotten om de stammen heen gezet. En klanten die hun ogen niet geloofden, konden door een venster zien dat de bo men er écht waren.' In Laren groeiden de eikebomen uit het dak van de noodwinkel gang naar onze nieuwe winkel, zegt Kathleen.' 'Dat is een prachtige tent geworden: twaalfhonderd vierkante meter, een ontzettend grote koelruimte en natuurlijk de nieuwste snuf jes!'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12