'Ze waren zo om' ma 47 jaar Albert Heijn: aDERU» ^VEIHACE AHOLD telefoon: 08380 - 78600. Dit jaar worden in Nederland zes races gehouden met eendjes. Van plastic, wel te verstaan. Duizenden eendjes gaan na een startschot te water in de lo kale rivier of gracht in Haarlem (1 juli), Tïel (10 september), Til burg (15 september) en Groningen (23 september), om te strijden voor het plaatselijke ziekenhuis. De races worden met name ge sponsord door Albert Heijn. In Capelle aan de IJssel is al 'geraced'. Ook in Nijmegen (zie foto) hebben de eendjes op 3 ju ni hun werk al gedaan. Hier wordt de opbrengst besteed aan aangepast speelgoed voor ge handicapte patiëntjes in het Canisius-Wilhelmina zieken huis. Natuurlijk zit er voor degenen die voor een tientje adoptief-ou- der zijn geworden ook iets in de pot. Het eendje dat het eerst over de finish dobbert, sleept een gloednieuwe auto in de wacht. Nummer twee en drie gaan voor een reis. Eend-loten kunnen zes tot acht weken van te voren worden gekocht bij de ziekenhuizen, maar natuurlijk ook bij veel plaatselijke AH-fi- lialen. De race-eendjes kiezen het ruime sop in Nijmegen. Inzet: soms was het dringen TQStM en GVA Vanuit restaurant 't Heerenhuis in Wijdewormer werd op 23 mei Diny Laduc uitgezwaaid door haar collega's. Van haar 65 levens jaren heeft ze er 47 bij Albert Heijn gewerkt, met name als tele foniste. 'Mijn vader zei altijd: Kind, als je je ongelukkig voelt op je werk, moet je maken dat je wegkomt. Maar die 47 jaren gingen als vanzelf om.' V.l.n.r. Joke Zwering, Diny Laduc en Erna van Scherpenseel Diny Laduc begon bij de firma Van Amerongen in Amsterdam. Ze weet nog: 'Mijn eerste dag was op 18 april 1948. Van Amerongen was een bedrijf als Albert Heijn; de concurrent, zeg maar. We maakten toen een lange werkweek. 48 uur was heel normaal.' Na een jaartje of vier werd Van Amerongen gekocht door Albert Heijn. Het bureau van de jonge Diny verhuisde naar het AH-hoofdkantoor, dat ge vestigd was in een villa aan de Westzijde in Zaandam, num mer 30. Zij herinnert zich: 'Aan de overkant van de Zaan, aan de Oostzijde, lagen de fa brieken. Albert Heijn was toen natuurlijk veel kleiner. Je kende er iedereen. Daar door maakte je veel sneller een praatje met filiaalhou ders. Wie ik allemaal aan de telefoon heb gehad? Och, zo veel mensen. Ook heel be roemde, artiesten enzo. Maar ik ben nuchter opgevoed, 't maakte niet zo'n indruk. Daardoor ben ik straal verge ten wie ik heb gesproken.' FLITSEN JUNI 1995 Etos bike week' stond er bo ven het pamfleten 'HAPPE NING'. Etos zou op 21 mei het motorseizoen openen, waarbij coryfeeën uit de Etos race-stal de toon zouden aan geven. Natuurlijk bereikte het bericht ook de redactie van Flitsen. Gaan we 'scheuren'? Daar moeten we als redactie zeker meer van weten! Willem Marcelissen van Etos grinnikt als we bij hem navraag doen over het aantal deelne mers en eventuele winnaars in het evenement. 'Grapje' zegt hij. 'Er is natuurlijk helemaal geen bike-week en helaas ook geen Etos race-stal. Maar we zijn op 21 mei wel wezen rijden met een ploegje van acht colle ga's. Daar zaten trouwens ook mensen van Albert Heijn en GVA bij. In het najaar gaan we weer. Als er Ahold-ers mee wil len: laten ze zich maar melden. We maken telkens een rit van 130, 140 kilometer, met plas-, tank- en voedselstops.' Motorrijders die niet willen wachten tot het najaar kunnen zich ook inschrijven voor een rit vanuit Ede, op zaterdag 22 juli. Deze tocht wordt georganiseerd door Jan Bos van GVA. We starten rond 10.00 uur. De rou te blijft een verrassing' zegt hij. Vorig jaar deden we dit voor het eerst. Voornamelijk met mensen van GVA, maar ook met klanten en collega's uit an dere werkmaatschappijen. We waren met zo'n veertig moto ren. Een machtig gezicht. Als je zin hebt?' Ahold-ers die meer informatie willen over de Etos-rit, kunnen contact opnemen met Willem Marcelissen, interne post Kamer E13. Voor de GVA- rit kun je terecht bij Jan Bos,

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12