LUIS PAEZ: EEN STUKJE AHOLD IN SPANJE 'WE ZITTEN SOMS DE HELE DAG GEKKE BEKKEN TE TREKKEN 8 - AHOLD FLITSEN MEI 1995 Elke maand zet Flitsen ee groepje vrienden of vrien in de schijnwerpers die sa werken, maar ook buiten werk samen actief zijn. Deze maand: Angelina Lo Eveline van de Bovenkam Rosita Nas en Jacolien Tal< AH-filiaal 1531, Heerhugo Angelina, Jacolien, Rosita en Eveline In een kleine huiskamer in een nieuwbouwwijk in Oudkarspel zitten wel der tig \Touwen bij elkaar. Als man - en dat zijn we nu een maal - val je zonder meer uit de toon. "Wat komen zij hier doen?' vragen enkele verbaas de bezoekers dan ook. 'Zij ko men voor ons', roept iemand vanaf de bank. Vier van de dertig dames moeten we heb ben. Jacolien, die de brief schreef, Rosita en Eveline, die het wel melig vinden en Ange lina, die hier woont en van avond een lingerieparty heeft georganiseerd. Het gaat erom dat je zoveel mogelijk dames uitnodigt', legt ze uit. 'Dan gaat de lingerie rond, er wordt wat over verteld, van welk ma teriaal het is gemaakt, in wel ke kleuren enzo. Aan het eind van de avond mogen we pas sen.' 'Maar daar mogen hele maal geen mannen bij zijn', roept Jacolien. Hoe meer men sen je uitnodigt, hoe meer kans er is dat er wat besteld wordt', zegt Eveline. 'En hoe meer er besteld wordt, hoe hoger het bedrag is waarvoor de gast vrouw, Angelina dus, iets mag uitzoeken uit de collectie.' De koffers gaan open. Uiteindelijk belanden alle setjes, body- stockings en babydolls aan de chromen rekken die in de keu ken, de enige plek waar nog een beetje ruimte is, staan te wachten. *We doen dit soort avonden wel vaker', zegt Rosi ta. 'De vorige keer was er een tupperware-party bij Jacolien en we hebben ook wel eens een make-up avond. Meestal zijn we er allemaal. Vanavond kon den er twee niet, Stefanie en Jolanda.' Er worden wat setjes bekeken, voorgehouden. 'Nee, rood vind ik niks. Rode lingerie is ordinair. Geef mij maar deze roze combinatie, een beetje zachte tint.' De vier meiden werken door de week bij AH-fï- liaal 1531 in Heerhugowaard. Dat wil zeggen, Angelina is er sinds kort weg. Zij staat nu in Bergen. 'Ja, we zijn allemaal van de kassagroep. Een melige boel, hoor. Zitten we soms de hele dag liedjes te zingen, te roddelen en gekke bekken te trekken. Dat wordt ook wel eens te erg. Ja, we geven het toe, we zijn zelfs al eens uit el kaar gezet, omdat we veel te veel zaten te kletsen.' Dat mag de pret echter niet drukken. Na het werk is er nog genoeg te beleven. Er wordt bijvoor beeld samen aan aquagym ge daan. En gestapt. 'Maar we zijn echt goede vriendinnen', zeggen ze vol overtuiging. 'We kunnen ook met elkaar over minder leuke dingen praten.' De koffie is op, we pikken nog even het laatste nieuws mee op lingeriegebied. He bodystock- ing gaat eruit.' Wij ook, want er moet nodig worden gepast. Wil je ook met een groep goede vrienden of vriendinnen in Flitsen. Schrijf ons een korte brief, waarin je iets vertelt over jullie gezamenlijke activi teiten. Stuur die brief naar: Koninklijke Ahold, redactie Flitsen, KA 247, Albert Heijn- weg 1,1507 EH Zaandam. In geen ander land wordt zoveel sherry gedronken als in Nederland. Niet in de laatste plaats dankzij Albert Heijn en Gall Gall. Ook vorig jaar brak de Nederlandse consument weer alle records. Geen gekke gedachte om daar om eens naar Zuid-Spanje te reizen. Naar Luis Paez, de sherryproducent en -distributeur waar Ahold voor de helft eigenaar van is. Jerez, de eeuwenoude stad vlak bij Sevilla in Zuid-Spanje, de sherryhoofdstad van de wereld, is inmiddels een stukje Ahold geworden. Op de muren rondom enige oude statige bodega's in het centrum prijkt het beeld merk van Ahold. Luis Paez is al vele jaren de joint venture waarin de familie Medina sa men met Ahold verschillende sherrysoorten produceert. Daarvoor beschikt Luis Paez over uitgebreide eigen landerij en en koopt daarnaast nog in bij zelfstandige verbouwers en coöperaties. Vorig jaar werd de beroemde Dry Sack-sherry toe gevoegd. En in november werd Luis Paez volledig eigenaar van de Bodegas Internationales. Hier rijpt de grootste voorraad top-sherry ter wereld, wachtend op het moment dat ze gebotteld wordt om aan de consument verkocht te worden. De familie Medina is bezig de Bodegas Internationales tot het meest effectieve sherrycentrum te maken. Albert Heijn en Gall Gall krijgen hierdoor prachti ge kansen om hun klanten in de toekomst nog meer te verwen nen met de beste kwaliteit. De voortdurende droogte in de streek rondom Jerez zorgt de laatste jaren voor een behoor lijk lagere opbrengst. De drui ven ontberen voldoende water, hoewel er iedere dag veel wordt gesproeid om een ramp te voor komen. De wortels van de wijn ranken gaan meer dan een me ter de grond in om water te vin den. Het betekent wel dat de zeer grote voorraden sherry van Luis Paez, inclusief Bodegas In ternationales, goed van pas ko men. De Bodegas Intemaciona- les ziet er aan de buitenkant uit als een eigentijds industrieel complex, geheel uit beton opge trokken. Binnen ervaart de be- zoeker een opvallende rust, een heerlijke geur en een aange naam koele, enigszins vochtige temperatuur. In deze giganti sche ruimte kan gemakkelijk de grootste hal van de Utrechtse Jaarbeurs worden onderge bracht. Het plafond is een ka thedraalachtige constructie. Vier rijen hoog liggen hier op millimeter nauwkeurig gesta peld tienduizenden grote hou ten vaten met rijpende sherry van velerlei soort. Rust, ook voor de sherry. Sommigen zijn tientallen jaren oud. Andere soorten zijn na drie jaar wach ten voor consumptie gereed. De houten vaten zijn soms al vijftig jaar oud. De mooiste vaten ko men uit Schotland en werden daar ooit voor de rijping van whiskey gebruikt. De bodega is hypermodern. On der de grond lopen leidingen die De bodega van Luis Paez in Jerez sherryvoorraden transporteren naar koelruimten, produktie- plaatsen of naar de bottelarij. Ook de verwerking van druif tot sherry, de persing, kan hier plaatsvinden. Ahold is trots op zijn belangrijke positie in de sherrywereld. Bijna 25% van de gehele produktie wordt nu door Luis Paez gecontroleerd. We kunnen daardoor zeker zijn dat in onze winkels de klanten de beste sherry vinden.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8