Dikke plus voor AH Vaste Klanten Fonds MAX HAVELAAR-PRIJS NAAR AH BORNE GVA LEVERT AAN PROEEWINKELS NS GEKLEURDE STENEN VOOR NIEUWE VERSCENTRALE Pulpbanen? AHOLD FLITSEN MEI 1995 ALS ER OVER langere ope ningstijden van winkels wordt gesproken, gebruiken tegenstanders daarvan steeds vaker het woord pulpbanen om het werk in de winkel te beschrijven en verandering tegen te gaan. Het zou eigen lijk ook verboden moeten worden om in deeltijdbanen of als losse medewerker enige uren per week de mouwen op te stropen voor allerlei activi teiten die in een winkel nu eenmaal worden verricht. Daar komt geen pulp bij kijken. De discussie over de winkel openingstijden staat niet los van vele andere veranderin gen. We leven niet meer als tien jaar geleden en ervaren steeds meer dat de klanten er behoefte aan hebben om ook later op de avond hun inko pen te doen. In de politiek en binnen de bedrijven moeten hiervoor oplossingen worden gevonden, hetgeen alleen goed lukt als medewerkers, hun interne vertegenwoordi gers in de ondernemingsraad en vakbonden betrokken zijn. Gelukkig is dit het geval, maar het gaat te ver part time-banen in de winkel als pulp af te schilderen. Het gaat om werk waarvoor je je behoorlijk moet inzetten en waaruit je een hoop genoeg doening kunt halen omdat je bijdraagt aan het succes van de winkel en jouw team waartoe je met je collega's be hoort. ALBERT HEIJN heeft al laten weten dat bij eventuele latere openingstijden (dit kan per winkel verschillen, afhanke lijk van de wensen van de klanten ter plaatse) het werk zal plaatsvinden op basis van vrijwilligheid. Per filiaal zal het mogelijk zijn in goed overleg de noodzakelijke be zetting te realiseren. Daar mee wordt aangegeven dat de wensen van de individuele medewerker worden gerespec teerd. Het is altijd het beleid van Ahold geweest om part time-arbeid als volwaardige arbeid te kwalificeren en daar ook naar te handelen. Bovendien kom t part-time werken tegemoet aan de ver langens van degenen die juist zo willen of moeten werken, zoals studenten en vrouwen met gezinnen die daarnaast ook in een winkel willen wer ken. De samenleving blijft in beweging en een belangrijk deel van onze klanten wil meer gelegenheid om hun in kopen te doen. Grote verande ringen dus, met nieuwe mo gelijkheden voor full-timers en deeltijdwerkers die willen bijdragen en verdienen. Het gaat niet aan om dergelijke banen als pulp af te schilde ren. Hoofdredactie Flitsen V.l.n.r.: Ronnie Schuurmans, Frank Faes en William van Kessel Grootverbruik Ahold (GVA) uit Ede is een leverancier van 'Wizzl', een proefwinkel van de NS, die op zes treinsta tions zal worden getest. Bij de ontwikkeling van het concept is GVA in een vroeg stadium be trokken. De proefwinkels worden tussen eind augustus en eind oktober van dit jaar geopend. Ze komen op de NS-stations van Heiloo, Nijmegen, Nijverdal, Reuver, Utrecht en Vlaai-dingen. Het gaat om gemakswinkels die tij dens de proefperiode van 07.00 uur tot 20.00 uur open zijn. Dat kan omdat de winkelsluitings wet niet geldt voor NS-stations. Gerard van Breen, GVA-ver- koopdirecteur: 'GVA levert een belangrijk deel van het assorti ment van Wizzl, dat bestaat uit circa 800 artikelen, waarvan zo'n 250 levensmiddelen. Daar onder zijn zuivelprodukten, vleeswaren, speciaalbieren, frisdranken, brood, fruit, en koelversmaaltijden. De grootte van de winkels varieert van 60 tot 150 m2.' Supermarktmanager Loek Verouden van Albert Heijn Borne heeft vorige maand de Max Havelaar Prijs 199S gewonnen. Hij kreeg de prijs voor zijn 'enorme inzet' bij het or ganiseren van een koffie- actie tijdens de Max Ha- velaar-week in november 1994. In een jaar waarin veel spaar- en beleggingsfond sen forse tegenwind hadden, liet het AH Vaste Klanten Fonds enkele dikke plussen zien. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1994. Het aantal deelnemers steeg vorig jaar met 14% tot 54.989. Begin mei waren er al bijna 57.000 deelnemers, on der wie circa 18.000 Ahold-medewerkers. Het ver mogen van het fonds steeg met 41% tot f 138,1 mil joen. Eind april werden de eerste ste nen gelegd voor een nieuwe verscentrale van Albert Heijn in Tilburg. In de centrale wor den de activiteiten van de groentecentrale en het DC-koel in Tilburg, en de vleescentrale in Eindhoven samengebracht. Frank Maes (DC-Koel), William van Kessel (Vleesdistributie) en Ronnie Schuurmans (Groente centrale) legden de eerste ste nen, geschilderd in de kleuren die hun bedrijfsonderdelen symboliseren: wit, rood en groen. Gezamenlijk legden de drie AH-medewerkers vervol gens nog een blauwe steen, symbool voor de nieuwe VC. In de loop van dit jaar zullen van uit de centrale 160 AH-fïlialen in het zuiden en oosten van Ne derland volgens het WM-sys- teem worden voorzien van hun versartikelen. Eind april zat er inmiddels ruim f 150 miljoen in het fonds. En ook was er een goed resul taat voor de deelnemers: de waarde van een unit steeg met 11,2% tot f 66,53. Per eind april cirkelde de unitkoers rond de f 67,50. Mede op grond van deze resultaten gaf de Consumen tenbond in de Geldgids van april het AH Vaste Klanten Fonds de eerste plaats als het gaat om het evenwicht tussen risico en rendement. Zoals be kend maak je bij riskantere spaar-/beleggingsfondsen meer kans op grotere winsten, maar loop je ook meer risico's op forse koersverliezen. Bij het AH Vas te Klanten Fonds zijn deze twee dingen volgens de Consumen tenbond goed in balans. Uit het jaarverslag blijkt ook dat in 1994 veel gebruik is gemaakt van de nieuwe mogelijkheid om, naast het zegelsparen bij Albert Heijn, ook girostortingen in het fonds te doen. Met deze in maart 1994 geopende mogelijk heid kwam het fonds tegemoet aan een wens van veel Albert Heijn-ldanten en werd de toe gankelijkheid van het fonds vergroot. Verouden liet in de Max Have- laar-week een aantal lokale en landelijke prominenten, onder wie diverse bekende politici, gratis Honesta-koffie schenken in zijn filiaal. De Honesta-koffie van AH, gebrand door Marvelo, is voorzien van het Max Have- laar-keurmerk. Dat betekent dat de bonen van deze koffie af komstig zijn van coöperaties van kleine koffieboeren in der de-wereldlanden. Het filiaal kreeg ruime aandacht voor de actie in de pers en verkocht in twee dagen tijd duizend pakken Honesta-koffie. Van de vijf ge nomineerde acties vond de Stichting Max Havelaar het ini tiatief van Loek Verouden het beste. 'Hij toont aan dat eigen initiatief tot resultaten leidt en dat met een creatieve aanpak de verkoop van Max Havelaar- produkten omhoog vliegt. Hij is niet alleen een voorbeeld bin nen de Albert Heijn-organisa- tie, maar in feite voor alle win keliers', aldus het juryrapport. Verouden was 'stomverbaasd' toen hij tot winnaar werd uitge roepen. 'Maar het is wel hart stikke leuk', aldus de winnaar. Loek Verouden neemt de Max Havelaar Prijs in ontvangst uit handen van mevrouw Safula, een koffieboerin uit Sierra Leone. 'Een mooie beloning voor alle inspanningen. De prijs, een bronzen beeld van een koffie boer, staat onder een stolp op de klantenbalie in het filiaal. Ik krijg de ene enthousiaste reac tie na de andere. Overigens is onze omzet in Honesta-koffie sinds de actie blijvend verdub beld.'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 3