Houten schoolbanken uit plastic winkeltassen VAN 'T SCHAP Collega's in VS volop in actie tijdens Dag van de Aarde' PLASTIC TASSEN COMPOST BELANGRIJK VAN 'T SCHAP BROOD, BORD EN BEKER BLOEMEN BIJ GALL YAN'T SCHAP WERELDGEUREN VAN 'T SCHAP AHOLD FLITSEN MEI1995 Duizenden Ahold-medewerkers in Amerika hebben zich eind april op de jaarlijkse 'Earthday' ingezet voor het behoud van een schoon milieu. De super markten van Finast in Ohio steunden een recy- clingprogramma voor scholieren. De winkels van Tops Markets in de staat New York lanceerden een groot milieu-educatieprogramma voor consumen ten. En Giant Food Stores in Pennsylvania gaf de basisscholen in zijn werkgebied een orgineel ca deau: houten schoolbanken gemaakt uit gerecycel- de plastic winkeltassen! Amerika vierde de Earthday Gaylord Nelson.Via Earthday voor de 25e maal. De eerste willen we onze politici oproepen 'Aardedag' vond plaats in 1970 ernst te maken met milieube- op initiatief van oud-politicus houd door het hoog op de poli tieke agenda te plaatsen en de juiste wetten in te voeren', al dus Nelson in 1970. Dit jaar zei hij: 'Destijds werden onze rivie ren bedreigd, was er steeds smog in onze steden en dreig den chemicaliën onze wilde die ren te doden. Dat is dankzij de massale deelname aan Earth day voorkomen.' In de 64 supermarkten van Giant Food Stores brengen klanten elke dag hun gebruikte plastic winkeltassen terug om die te laten recyclen. Om de Het behoud van een leefbare aarde staat centraal op 'Earthday' klanten hiervoor te bedanken en tegelijk hun kinderen een cadeau te geven, zorgde Giant ervoor dat alle basisscholen in de week na Earthday een stoe re, solide houten schoolbank kregen, gemaakt uit een meng sel van gerecycleda plastic win keltassen en gerecycled hout. Bovendien kreeg elke basis school in het werkgebied van Giant een educatieve video, die de leerlingen wijst op het be lang van recycling. Giant start te vijf jaar geleden met het re cyclen van gebruikte plastic winkeltassen. In 1990 brachten de klanten gezamenlijk bijna 70 ton plastic tassen retour. In 1994 was dit toegenomen tot bijna 270 ton. Ook heeft Giant een programma voor de inza meling en hergebruik van glas. De houten schoolbank van Giant is overigens ook te zien in gemeentehuizen en parken in Pennsylvania. De veertig Finast-winkels haakten in op een recycling- programma voor scholieren. Het programma, waaraan ruim tweeduizend scholen in de VS meedoen, wil de scholieren wij zen op het belang van recycling van allerlei verpakkingsmate- Milieufolder van Giant rialen in de winkel. Daarnaast betaalde Finast de deelnemen de scholen op Earthday 1 dollar (circa f 1,50) voor elke plastic draagtas die ze schoon terug brachten naar de winkel. Zo verdienden de scholieren geld voor een milieuprogramma en kon Finast de tassen hergebrui ken. In ruim zestig Tops-winkels werden vanwege het program ma 'Make Earth Choices - Shop to Reduce Waste' CKies voor de aarde - winkel om afval te be perken') informatiestands inge richt met folders over het be perken van afval, het herge bruik ervan en brochures over hoe je compost kunt maken uit organisch afval, zoals schillen van aardappelen en fruit. 'Earthday' is voor onze Ameri kaanse collega's belangrijk. Ze staan niet één dag op de bres voor het milieu maar geven door hun deelname aan dat ze alle dagen willen werken aan een schone leefomgeving. Van uit die visie zal Ahold volgend jaar ook in Nederland, Portugal en Tsjechië aandacht geven aan Earthday en de strijd voor een beter milieu. Wie werd er niet groot met Tarvo, misschien wel het bekendste voorver pakte, gesneden brood. Al ruim zestig jaar (sinds 1933) liggen deze zoge noemde moutbroden in de winkels. Even zolang bestaat het beroemde leesplankje, het 'Aap, noot, mies...'. De twee hebben elkaar gevonden in een spaaractie die vanaf week 20 tot en met week 31 in de AH-winkels wordt gehouden. 'De spaaractie hangt samen met de introductie van een nieuwe Tarvobrood: het volgranen bruin- brood', zegt Ingrid Bosman van AH Communicatie. Die vernieuwing was broodnodig. Tarvo had, volgens Bos man 'een beetje oubollig imago'. 'Het nieuwe brood, de actie en de reclame spots op tv moeten daar iets aan doen.' Hoe zit het in elkaar? Wie vijf broden koopt, heeft vijf spaarzegels. Plak ze op een speciale spaar- £9 kaart, stuur die op naar Tarvo 1 en u ontvangt, naar keus, een beker of een bordje. Op dit ser- j vies zijn plaatjes afgebeeld van het beroemde leesplankje, aange- vuld met speciale bakkersplaat jes: graan, meel, tarvo. Kinderen kunnen op die manier tijdens het happen van hun boterham ook nog een graantje meepikken op leesge- bied. „iete» Ki»'1" W» Saint Laurant, Dior en Cacharel wer den 15 tot 60 procent in prijs verlaagd. De directeur van Etos, Henk Baak man, zegt de topgeuren blijvend tegen gereduceerde prijs te willen aanbie den. De topgeuren behoren tot de 'top 25' voor dames en heren. Ook topgeu ren die nieuw op de markt komen, zullen in de actie worden betrokken. Baakman zegt: Wij zijn in staat om zeer scherp in te kopen èn we zijn bereid onze winst marge voor een belangrijk deel aan de klant te gun nen.' De klant maakt grif gebruik van dit voordeel. 'Onze geurenaanpak is een geweldig succes', meldt de directeur tevreden. Schrijvers en arties ten worden vaak in één adem genoemd met het goede le ven. De bon vivants houden van lekker eten en een goed glas. Genieten, drank en een goed verhaal zijn de ingrediën ten van een boekje dat nu in de Gall Gall-winkels verkrijgbaar is. Het bes te onder de kurk' is de titel, het kost f 8,95 en is het onderwerp van een na tionale slijtersactie, die ophoudt op zondag 18 juni, vaderdag. Mooie korte verhalen van internationale en natio nale schrijvers zijn verzameld in het kleine, gebonden boekje. En elke keer staat genieten centraal en speelt drank een hoofd- of bij rol. Voor de verhalenbundel beroerden de Maartens 't Hart en Biesheuvel, maar ook de bekende Engelse auteurs Graham Greene en William Somerset Maughan de pen. Karin Bloemen, geen schrijfster, maar absoluut een levens genieter, schreef de inleiding. Tussen de stukjes literatuur zijn ook informa tieve stukjes tekst opgenomen, die meer vertellen over de dranken. Een aardigheidje dus voor bon vivants. Vorige maand zet te Etos de parfu- meriehandel op zijn kop. Merken als Nina Ricci, Paco Rabanne, Yves

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2