IK GELOOF NIET IN SPROOKJES MAAR DIT IS GEWELDIG!' W: 12 Ahold-gepensioneerden naar de Efteling: w AHOLD FLITSEN MEI 1995 lachend een Pirana hot send en klotsend door de wildwa terbaan voeren Het lachen zou de voormalige PZ-man even la ter tijdelijk ver gaan toen er een golf water naar binnen sloeg. 'Nou ja, daar kom ik wel weer overheen. Het is tenslotte een prachtige dag.' De heer en me vrouw Taling bij het sprookje van Doornroosje. 'Ik geloof niet in sprookjes, maar dit is geweldig', aldus de heer Taling, oud-me dewerker AH 1083 in Weesp. Zijn vrouw: 'Ik voel me zelf net een soort prin- De heer Van den Bosch, oud-mede werker Mar- velo, en zijn den verwel komd door een huilende clown. De pal jas mag niet naar binnen. De Ahold-ge- pensioneer- den wel. Die gaan een ge zellige dag te gemoet. 'Ze zijn altijd weer mooi, die Ahold-rei- zen', aldus de heer Van den Het hele park was speciaal voor hen afgehuurd. In 88 volgeladen bus sen kwamen ze vorige maand uit alle delen van het land naar het bekende sprookjespark de Efteling in Kaatsheuvel. Bijna 4.000 gepensioneerden en VUT'ers. Voor het eerst sinds de viering van het 100-jarig bestaan in 1987 waren ze weer op één dag allemaal bij elkaar. En genoten hebben ze: zwieren in de draaimolen, ge kookt worden in een braadpan, de lucht in met de Pagoda en rondtollen in de Pirana. Maar bovenal: herinneringen ophalen met oud-collega's. 'Het is altijd weer een feest om je maatjes van vroeger te zien.' Op deze pagina: beeld van een uniek uitje. De heer en mevrouw Sloots draaien met duizeling wekkende vaart rond in een lachende braadpan. De heer Sloots werkte vroeger in een AH-fillaal in Eind hoven. 'Misselijk? Nee, dat niet, maar we staan wel te tollen. Ik voelde me wel net een gebraden kippe tje in de pan.' Na een dag vol vermoeienissen is het tijd om bij te praten met oud collega's op het terras. De gepen sioneerden lieten zich de koffie en de poffertjes goed smaken. 'We krij gen straks nog een diner, maar het zou eeuwig zonde zijn om die verruk kelijke poffertjes te laten staan. Aan onze eetlust man keert nog niets.' Lachende gezich ten in de Pagoda. Ze hebben bovenin zojuist genoten van het weidse uit zicht over het at tractiepark. 'Ik zag onze bussen ook nog staan op de parkeerplaats. Het waren er 88, ik had ze na twee rondjes allemaal geteld', aldus Frans Vermaat (2e van links), voormalig hoofd Dataroom op het AH-kantoor in Zaandam. 'Eerst even bijkomen op de bank', zeggen de heer en mevrouw Van Ame- rongen. Het echtpaar komt net uit de Droomvlucht. 'Het bakje waar we in zaten kwam in het donker plotseling stil te hangen', vertelt de heer Van Amerongen, oud-medewerker AH-fili- aal 1177 in Doorn. 'Maar het was evengoed een fantastische vlucht.' De dames Basti aans (I) en Fa ber zwaaien vanuit de antie ke carrousel vrolijk naar hun echtgenoten, die beiden vroe ger bij Simon de Wit gewerkt hebben. 'Moet je ze nou eens zien genieten. Ze voelen zich net weer kleine meisjes', aldus beide heren. 'Het is trou wens weer een heerlijk uitje. Maar we zijn ook niets an ders gewend van Ahold. We leven er elke keer weer naar

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12