'SFEER MAKEN KUNNEN ZE ZEKER' 'OMBUDSDUO' VOOR OUDCOLLEGA'S 8- AHOLD FLITSEN APRIL 1995 Elke maand zet Flitsen een groepje vrienden of vriendinnen in de schijnwerpers die samen werken, maar ook buiten het werk samen actief zijn. Deze maand: Hanneke van Velzen, Christel van Ravenstein, Sabine van Aarlen, Paul van Asseldonk, Nicole van Mierlo, Lenny de Min, Miriam Jacobs, Arnout Teppema en het middel punt van de belangstelling Toni de Groot, allemaal werkzaam bij Albert Heijn 1165 in Veghel. Staand: Miriam, Christel, Paul; zittend: Nicole, Hanneke, Toni, Sabine, Lenny; liggend: Arnout Bijna vijf jaar drumt en zingt de Veghelse full timer Toni de Groot in Mother's Pride. Een trouwe schare fans uit het fili aal reist de band overal in Bra bant achterna. Sinds kort zijn ze bijna allemaal lid van de verse fanclub en als de CD er is, zijn zij de eersten die hem kopen. *Nog voor-ie uitkomt', belooft Arnout. 'Ze spelen alles wat goede rock moet hebben', zegt Paul, sinds kort ook roadie van de band. 'Ik doe het graag, dat sjouwen met de spullen. Alleen van de week moesten ze op vrijdag spelen, lag ik om half drie in m'n bed en moest om zes uur hier weer beginnen. Dat was wat min der.' 'Toni is gewoon een beetje gek', zegt Christel. De anderen beamen dat. 'In het magazijn en in de kantine staat hij soms te springen en mee te zingen. En met zijn vingers op de tafel roffelen, hè, zoals het een drummer betaamt.' Op het po dium is moeders trots ('Mijn moeder komt elk optreden kij ken') ook 'een beetje gek'. 'Ik zie helemaal niks meer', be weert hij. 'Behalve de lage V- halsjes op de eerste rijen', zeg gen de dames. 'Ja, ja', geeft hij toe, Tiet oog wil ook wat. Het is één grote kick. En het is na tuurlijk heel fijn dat zo'n groep vrienden je volgt. Soms kom je in een zaal, dan denk je: dit wordt niks vanavond. En dan staan ze er weer en wordt het toch gezellig.' Hoe ziet zo'n avond er dan uit? 'Pogo'en en headbangen', roepen ze. En dat dan vooral op 'Wild Bitch', To- ni's variant op de Troggs-klas- sieker "Wild thing". 'Maar er zijn grenzen', zegt Toni. Taatst werd er iemand afge voerd met een gat in zijn kop. Dan wil ik er eigenlijk mee stoppen.' Mother's Pride speel de in de voorprogramma's van Normaal, Rowen Heze en de Schotse band Stiltskin. 'Ik ga helemaal voor de muziek. Ge lukkig kan ik hier veel regelen met mijn werk. Maar ik denk niet dat mijn toekomst bij Al- bert Heijn ligt. Optreden dat wil ik al vanaf dat ik een klein kereltje was.' En al die belang stelling dan? 'Ach, doe maar gewoon', vindt de drummer. 'Ik ben ook maar een boerelul uit Erp.' Wil je ook met je vrienden of vriendinnen in Flitsen. Schrijf ons een korte brief. Koninklij ke Ahold, redactie Flitsen, Al- bert Heijnweg 1, 1507 EH Zaandam. Echte ombudsmannen zijn het niet, maar ze Dijken er wel een beetje op. Ton Smout (65) en Huub van der Putten (62) denken aDIebei aan een om budsman, als ze proberen hun taak te omscDirijven. Sinds kort zijn Ton en Huub benoemd tot lid van de Kaad van Beheer van Stichting Pensioenfonds Ahofid. Ton op voordracht van de Centrale Ondernemingsraad en Huub na mens de Raad van Bestuur. De Raad van Beheer houdt toe zicht op het werk van het fonds èn de uitvoering van het pen sioenreglement. 'Er zijn nu bij na 4.000 gepensioneerde colle ga's', zegt Ton, 'en als ze alge mene vragen hebben over hun pensioen, kunnen ze bij Huub en mij terecht. Voor meer tech nische en financiële vragen, kunnen ze beter rechtstreeks het kantoor van Pensioenfonds Ahold in Zaandam bellen.' Ton en Huub hebben als leden van de Raad van Beheer een geva rieerd aantal taken. "We helpen bij het samenstellen van het kerstpakket voor de gepensio neerden', vertelt Huub, 'maar we zitten ook aan tafel als het gaat om het beheer van de be leggingen, die het fonds met het geld van de deelnemers doet.' Zowel Ton als Huub vinden dat de Ahold'ers alerter moeten zijn op hun pensioenvoorziening. 'Mensen laten zich vaak slecht informeren. Bijvoorbeeld over wijzigingen in de AOW', zegt Ton. 'Dan heeft de afrekening soms heel onaangename verras singen in petto.' Huub zegt dat veel gepensioneerden vragen hebben over het invullen van het formulier voor him inkom stenbelasting: 'In die situaties kunnen de rustende collega's Ton en mij als klankbord ge bruiken. Daarnaast wil ik graag benadrukken dat mensen al vroeg eigen voorzieningen moeten treffen als aanvulling op de pensioenuitkering van de overheid en van de werkgever.' Huub van der Putten is bereik baar onder telefoonnummer 01608-15423 en Ton Smout on der telefoonnummer 075- 285769. Huub van der Putten (I) en Ton Smout

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8