MmÊ Brood en sigaretten, daar stappen we vanaf. Carole van Essen en directeur Maarten Hagenaar verrast door de harlekijn tR VAN SNOEP De royale pui biedt de klanten en de Spuistraat in Den Haag.' De opening van de proefwinkel in Alphen aan den Rijn vond plaats op dinsdagavond 4 april. Een extra bijzondere feestdag. Want Patrick Hagenaar, zoon van de snoepbaas, en Annemiek Janssen, dochter van Jamin's hoofd Operations Herman Jans sen, vierden respectievelijk hun 13e en 21e verjaardag. En zij as sisteerden filiaalmanager Carole van Essen bij de officiële ope ning van de proefwinkel. goed zicht op de lekkernijen vrolijke uitstraling.' Behalve meisje is Jamin ook kind gebleven, want Hagenaar en de zijnen streven naar een kinderhoek in zoveel mogelijk winkels: 'Daarin bieden we stuksartikelen aan, zoals choco ladekikkers. Daarmee spelen we in op de consument van de toe komst, de kinderen dus. Zij ne men hun mama's en papa's mee naar onze winkel en het past bij een modern winkelimago om een eigen plek te hebben voor de jongste generatie.' De strategie achter de nieuwe proefwinkel in Alphen aan den Rijn houdt ook een concentratie in op drie traditionele onderde len van het Jamin-assortiment: snoep, chocolade en koek. 'Daar voor komen de klanten naar on ze winkels. En dat is de unieke positie van Jamin in de Neder landse markt: we bieden alledrie de segmenten in samenhang in één feestelijke winkelomgeving aan en geven daarbij een vrien delijke, deskundige service. Het is nu nog zo dat in een aantal Jamin-winkels ook bijvoorbeeld brood en sigaretten worden ver kocht. Dat is vooral in de fran- chisewinkels het geval. We stap pen daarvan af, om een duide lijk en helder meisje Jamin te hebben, van wie de klanten pre cies weten wat ze biedt.' Veel jeugdige belangstelling tijdens het kinderfeest in de nieuwe winkel der Kwaak en Linda Tervooren woon winkels in de wijk. Het liefst breiden we uit op Al-loca ties en in winkelcentra. Daar voor kennen we bij Jamin het 'Witte Vlekken'-plan, met circa 30 locaties waar we graag een winkel willen openen. Favoriete plaatsen waar we willen zitten zijn onder meer Leeuwarden, Zeist, Veenendaal en Ede. Maar ook willen we graag uitbreiden aan de Lijnbaan in Rotterdam Heeft 'mijnheer jamin' nu echt plaatsgemaakt voor 'meisje jamin'? Maarten Hagenaar: 'Ja, beslist. Het oude beeld van Jamin is dat van een aardige, degelijke maar verder wat saaie heer. Dat is niet langer het beeld dat wij naar onze klanten willen over brengen. Wij willen Jamin-win kels die feestelijk, sprankelend en flamboyant zijn, waarin je het uitgaansleven en het theatersfeertje proeft. Boven dien is er een centrale functie voor onze medewerksters, die steeds meer de rol van gast vrouw vervullen. De nieuwe winkel heeft ook allerlei ronde vormen. Onder meer in de ronde carroussels, waarin we snoep aanbieden. En tenslotte speelt de harlekijn een toonzettende rol. Zij is een aardige dame, pro minent in de winkel aanwezig, en verrast de klant met haar

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 7