THEATl JAMIN T£m. Gezelligste snoepwinkel van Nederland Bij snoep denken wij aan feest., spektakel, en theater. JAMIN WORDT len verwennen. Net zo belang rijk is natuurlijk de winkel zelf. Of, zo je wilt: ons jasje. Als wij aan 'snoepen', 'verwennen' en 'genieten' denken, zien we een feest, een spektakel, een theater voor ons. Daarom willen wij theater in onze winkels brengen. En dat kunnen de klanten nu zien en ervaren in onze proef- winkel in Alphen aan den Rijn. De entree is een grote, in fel ro ze uitgevoerde pui. Bij die royale ingang staat meteen een carrou sel met heerlijke snoepproduk- ten. In de winkel staat nog een carrousel met daarop een rond draaiende harlekijn. De wanden zijn uitgevoerd met baldakijnen, die de sfeer van theater verster ken. Uit het plafond komen ge vulde snoepzakken. Ik moet je zeggen: we zijn trots op dit re sultaat. Jamin sluit hiermee ook goed aan bij het Ahold-beleid, waarin behalve op efficiencyver hoging ook een groot accent wordt gelegd op vernieuwing", zegt Maarten Hagenaar. 'O heerlijke verleiding!...' Wie kent niet deze uitroep van een van tropische vruchten smullende Griekse godin. En dan wist zij, levend vèr voor Christus, nog niet eens dat wij anno 1995 blootstaan aan nieuwe, onweerstaanbare verlokkingen. In de vorm van verrukkelijk opgediende snoep, chocolade en koek. In een sfeer van feest en theater. Eetbaar entertainment. Dat kan niet waar zijn! En toch - het is waar. Hoewel het niet zijn meest ontwikkelde ei genschap is, drukt Maarten Hagenaar zich bescheiden uit als hij 'zijn' win kelketen in woorden wil vangen: 'Jamin is de gezelligste verwen winkel van Nederland met de grootste keuzevrijheid in veelal unieke snoep, chocolade en koekjes. Je gaat er voor je ple zier naar toe en omdat snoep heel trendgevoelig is, valt er al tijd iets nieuws te beleven. Kort om: Jamin is genieten.' 'Dat is wat we willen zijn. En we zijn dat eigenlijk al jaren', zegt de in 1993 aangetreden direc teur van Jamin. 'Maar de ma nier waarop we dat gaan invul len, verandert. En niet zo'n klein beetje ook. Dat laten we nu voor het eerst zien in onze proefwinkel in Alphen aan den Rijn, die begin april is geopend. Centraal in onze winkels staat het assortiment; de produkten waarmee we ons als speciaal zaak kunnen onderscheiden en waarmee we de consument wil- De harlekijn speelt in de nieuwe jamin-winkel een hoofdrol De nieuwe proefwinkel heeft cir ca 100 m2 verkoopvloeropper vlakte, een voor Jamin ideale maat. De huidige winkels lopen qua grootte uiteen van 50 tot 200 m2, maar Hagenaar streeft op termijn naar circa 100 m2: "Een winkel van 16 bij 6 meter met een brede pui, daarin kun nen we ons assortiment prima presenteren. We hebben nu win kels op drie soorten locaties: op Al-locaties (de beste plekken), zoals het Damrak en de Kalver- straat in Amsterdam, en daar naast in winkelcentra en ge- V.l.n.r.: Ammerens van der Houwen, Carole van Essen, Marline v Opgericht in 1887 door mijnheer C. Jamin. Vroeger naast winkelorganisatie ook produktiebedrijf. In de jaren zeventig bijna 700 Jamin-winkels in Nederland. In 1985 failliet, overgegaan naar investeringsgroep Goudsmit. In 1993 naar Ahold, onderdeel van divisie Speciaalzaken. In 1995 150 eigen winkels en 90 franchisers. In 1994 ruim f 150 miljoen jaaromzet. Circa 1.000 medewerkers.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 6