ALBERT HEIJN 'GEKNIPT' VOOR HUISHOUDBEURS VEEL ACTIES IN AHOLD WINKELS ROND MOEDERDAG NU OOK AIR MILES il| CALL k GALL 3 Onze eiqen WV ET0S-KINDERHOEIC De reeks onderscheidingen van Albert Heijn is eind maart uitgebreid met de Zilveren Knip. De vroegere president en huidige commissaris van Ahold ontving deze onderscheiding in het kader van de Huishoudbeurs, die plaatsvond in Am sterdam. Na Albert Heijn en Etos, start nu ook Gall Gall met Air Miles. Vanaf 1 mei kunnen klan ten voor elke f 25,- aan aankopen één mile op hun Air Miles-pas laten bijschrijven. Gall Gall is de enige slijterijketen waar Air Miles verkregen kunnen worden. AHOLD FLITSEN APRIL 1995 De Zilveren Knip wordt toege kend aan de persoon of instel ling die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de Nederlandse consu ment. De onderscheiding be staat uit een gestyleerde zilve ren portemonnaie. De jury ken de de prijs aan de heer Heijn toe omdat de supermarktketen Nee, ze zit er niet ter promotie van de Etos-luiers, zuigflessen, fopspenen of andere babyartike len. 't Is meer een kwestie van makkelijk. Maaike Aarts, franchi- seneemster in de vorige maand geopende Etos-vestiging in Zaan dijk, neemt haar vijf maanden oude dochter Aukje elke dag mee naar de winkel. De kleine brengt de ochtend door in een simpele, maar smaakvol ingerich te kinderhoek in het magazijn. 'Niet in de winkel, anders vrees ik dat veel klanten de verleiding niet kunnen weerstaan haar even aan te raken. Dat moet ik niet hebben. Stel je voor, zeg. Zelf ben ik 's morgens ook meestal achterin bezig. Werk en moeder schap zijn voor mij heel goed te combineren. Het is namelijk een heel makkelijk kind. Eigenlijk heb ik geen kind aan haar,' aldus de trotse moeder. Albert Heijn een begrip is ge worden bij elke consument in Nederland. 'Bij de heer Heijn staat het belang van de consu ment voorop; onder zijn aanvoe ring heeft de onderneming Al- bert Heijn zich op een groot aantal terreinen voortrekker getoond. Voorbeelden zijn de produktinformatiesystemen, Moederdag werd in 1914 voor het eerst gehouden in de Ver enigde Staten. De tweede zon dag in mei werd daar wetteüjk tot 'Mothers Day5 verklaard. Rond 1920 waaide het feno meen over naar Europa, in eer ste instantie naar Duitsland, Engeland en Scandinavië. Van af circa 1930 kennen we moe derdag ook in Nederland en waardoor de consument weet wat hij koopt, het doorbreken van de verticale prijsbinding en de introductie van het huis merk', aldus het juryrapport. De jury bestond onder meer uit vertegenwoordigers van de Consumentenbond en de da mestijdschriften. De Zilveren Knip werd eind maart voor de twaalfde keer uitgereikt. Eerde re winnaars waren onder meer kinderboekenschrijfster Annie M.G. Schmidt en Europees poli ticus Frans Andriessen. België. De Ahold-winkelketens in Nederland en de Verenigde Staten bieden, zoals elk jaar, vaders en kinderen de mogelijk heid hun gevoelens van dank baarheid en genegenheid jegens moeder tot uitdrukking te bren gen door middel van een fraai cadeau. Albert Heijn, de moeder van al ler kruideniers, start volgende De slijters verwachten veel van het spaarsysteem. 'We denken dat de gemiddelde omzet per klant dankzij Air Miles omhoog gaat', aldus Kees Postma, pro- duktgroepmanager gedistilleerd van Gall Gall. 'Ten opzichte van onze concurrenten hebben we toch weer een extra plus. We hopen dan ook nieuwe klan ten te trekken.' De verifoons, nodig voor de re gistratie van de Air Miles, zijn inmiddels in alle Gall Gall- winkels geïnstalleerd. In de tweede week van mei starten de slijterijen tevens met bonus Air Miles. Zowel in het wijn-, whis ky- als jeneverassortiment gel den aanbiedingen waarbij de klant een of meerdere bonus- miles per fles kan krijgen. week een drieweekse zuivel- campagne waarbij gratis kleur-, knip-, vouw- en plakplaten te krijgen zijn. In totaal zijn er vijf verschillende knutselvellen, waarmee kleuters voor hun moeders placemats, cadeau doosjes, bloemenvazen, servet ringen of onderzetters kunnen maken. Voor op de ontbijttafel. Gall Gall gooit verschillende 'vrouwendrankjes' in de aanbie ding, zoals Amarula Cream, Freixenet Cordon Negro, Asti Martini en Tia Maria. Jamin geeft iedere klant die in de week voor moederdag een geschenkdoos Merci-chocolade koopt een gratis gouden fo- De deelname van Gall Gall aan Air Miles is een uitvloeisel van het contract dat Albert Heijn vorig jaar sloot met Loyalty Management Neder land, het bedrijf achter Air Mi- les. Daarbij werd afgesproken dat ook andere werkmaatschap pijen van Ahold de mogelijk heid krijgen om exclusief voor hun branche aan het succesvol le spaarsysteem mee te doen. Etos en Gall Gall hebben dus nu van deze mogelijkheid ge bruik gemaakt. Jamin ziet voorlopig af van deelname. De snoepwarenketen heeft voor 1995 andere prioriteiten. Ook bij De Tuinen bestaan nog geen concrete plannen om het Air Miles-systeem in te voeren. tolijstje, waarin uiteraard moe ders lievelingsfoto dient te wor den geplaatst. Om de actie ex tra onder de aandacht te bren gen zullen Merci en Jamin met hun televisiespots in hetzelfde STER-blok verschijnen. Etos komt met een speciale zuigfles (zie pag. 2) en heeft met ingang van deze week de prijzen van zijn luxe 'wereldgeuren', zoals Yves Saint Laurent, Vander- bilt, Cacharel en Dior, perma nent verlaagd. Moederdag zorgt elk jaar voor aanzienlijke om zetstijgingen in onze winkels. Dat zal dit jaar niet anders zijn. Daar helpt geen lieve moeder aan. ONS BEDRIJF verandert zo snel datje telkens een soort WV nodig hebt om je weg erin te blijven vinden. Wie kennen de Voorlich ting Vreemdelingen Verkeer' vanuit het toerisme. Maar in ons bedrijf, waarin tienduizenden mensen en produkten zich dagelijks ver plaatsen, kan een eigen WV een nuttige wegwijzer zijn. We hebben die natuurlijk ook. Het meest praktische voorbeeld daarvan is de in terne telefoongids. MAAR ER IS bij ons bedrijf nog een andere WV actief. Ach ter deze letters gaat dit maal de beweging 'Voortdu rend Verder Vernieuwen' schuil. Hel doel van deze WV is heel een voudig: ons bedrijf een zo sterk mogelijke positie geven voor de toe komst. DAARIN PAST dat Jamin zijn winkelbeeld en assortiment ingrijpend vernieuwt (zie pa gina 6 en 7). Qua vormge ving, kleur, inrichting en sa menstelling van het assorti ment, speelt Jamin goed in op wensen van klanten, die aangaven dat ze een duidelij ke zoetwarenformule willen, waar ze zichzelf en anderen kunnen verwennen met heer lijk. snoep, chocolade, banket, bake-off en koekjes. Jamin biedt, die heldere formule aan in een bijna theatrale winke lomgeving, inclusief een ge heel vernieuwde huisstijl. VOORTDUREND Verder Ver nieuwen betekent soms ook het afscheid nemen van acti viteiten waar, zakelijk gezien, on voldoende muziek in zit. Daarom wil Ahold acht apo theken verkopen (zie pagina 1). Naar verwachting komen er meer m ogelijkheden voor verkoop van niet-recept- gebonden. geneesmiddelen via onze winkels. Investeren in apotheken ligt dan niet meer voor de hand. Dan kun je je geld beter inzetten voor je echte kerntaak: de distributie van levensmiddelen en diensten via winkels. Hoofdredactie 'Moederdag: tweede zondag in mei, waarop de moe ders speciaal geëerd worden, veelal met bloemen of een geschenk.' Zo staat hef in de Grote Oosthoek. Over drie weken is het weer zover. De Ahold-werk- maatschappijen in Nederland en de Verenigde Staten hopen hun graantje mee te pikken. Albert Heijn met de Zilveren Knip

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 3