'IK LAAT MIJN GELD RUSTIG GROEIEN' VAN 'T SCHAP hooikoorts liM v 2 HATSJIE! HOOIKOORTS VAN'T SCHAP D1MEDICI Allergie SLÖViMMIA VAN T SCHAP VAN 'T SCHAP KANTEN-KLAAR AHOLD FLITSEN APRIL 1995 Je ziet het niet, maar mensen met hooikoorts voelen het wel. In de lente en zomer, wanneer bloemen en plan ten bloeien, zit de lucht vol stuifineel- pollen. En stuifmeel is de grootste ver oorzaker van hooikoorts. 'Er bestaan zelfs pollenberichten', zegt Laura van der Meij, verkoopmanager bij De Tui nen. 'Een soort weerberichten voor mensen met hooikoorts. Zijn er veel pollen in de lucht dan kunnen ze beter binnen blijven.' Onder 'lentekriebels' verstaan mensen met hooikoorts dan Tabletten 1 rvSN®58, O»***' ..tint' daar voor. Voor dit jaar verwacht Albert Heijn opnieuw een stijgende lijn. Bij Ahold's maaltijdfa brikant Vaco in België verwacht men de omzet binnen twee jaar te verdub belen. Ten opzichte van 1993 zou dat een vervijfvoudiging van de omzet be tekenen. Van Vaco zijn begin april oos terse maaltijden in het AH-assorti- ment opgenomen. Onlangs haalde Al- bert Heijn overigens zijn typische win- terhappen uit het assortiment. Tot vol gend jaar. Nieuw in het assortiment voor de zomermaanden is de pizza la- sagna, een lasagna waarbij de boven kant belegd is als een pizza. 'Een ver rassende combinatie', noemt 'category manager' Peter Brasser het. Ook nieuw om zo mee te nemen zijn de Mexicaanse bonenschotel en twee tra ditionele burrito's, ook uit dit Midden- amerikaanse land. Uit de Franse keu ken liggen kipfilet bordelaise en een visschotel met kaassaus en aardappel puree te wachten op de haastige hap- per of het even-geen-zin-gezin. 'Koel vers is bedoeld voor iedereen en al lang niet meer alleen voor studen ten of éénpersoonshuishoudens in de steden', aldus Brasser. Eet smak(k)elijk. Een zuig fles die in speelt op de moeder dag-gedachte. Etos heeft 'm ex clusief laten ontwerpen door een vol wassen ontwerper, hoewel de illustra tie doet vermoeden dat er een teken wedstrijd voor kleuterscholen aan vooraf is gegaan. De 1 love mama'- Gemak dient de mens. Zeker als die mens maar weinig tijd heeft, bijvoorbeeld om te eten. De tijd dat de pizza en het sateetje als enige diepge vroren makkelijke maaltijden in de su permarkt lagen, ligt ver achter ons. De strekkende meters kant-en-klaar voed sel nemen nog jaarlijks toe. De omzet in koelverse maaltijden steeg in 1994 met 60% ten opzichte van het jaar deren. Hun spaarcentje. Ik spaar al mijn hele leven. Bij mijn oude werkgever Philips had ik personeelsobligaties. Dertig jaar geleden ontving ik een erfenis van mijn vader waarin ook aandelen zaten. De zorg daarvoor heb ik toen direct uit handen gegeven. En bij Al- bert Heijn ben ilc begonnen met zegeltjes waarop je nog glazen en wasmachines kon kopen, la ter de obligaties en vanaf het begin af spaar ik via het klan tenfonds. Ach nee, ik zou nooit gaan speculeren, dat vind ik niks. Daarom is het Vaste Klanten Fonds zo prettig, je hebt geen omkijken naar je be legging. Ik ben begonnen met het inleggen van mijn zegel boekjes. Maar toen ik ontdekte dat de Klantenfondskoers zelfs sneller steeg dan alle andere fondsen die er zijn, heb ik er ook contant geld naartoe ge bracht. Mijn units zijn nu toch al zo'n 25.000 gulden waard. Ik volg de koersen regelmatig in de krant. Nee, je moet natuur lijk niet alles op één paard in zetten. Albert Heijn zegt toch zelf dat het fonds geen garantie kan geven voor de toekomst. Ik heb ook nog wat bij Robeco. Ik zeg weieens tegen vrienden, als ze weer klagen over de lage koersen: ga bij het klantenfonds sparen. Dan laat ik dat folder- Roel Boer tje zien met die koersstijgingen vanaf 1992, maar dan nog gelo ven ze er niet in. Ik weet of niet of ze het inmiddels gedaan heb ben. Of het een leuke manier van sparen is? Och, ik heb een beetje de pest aan die zegeltjes plakken. Ik stop ze altijd in een grote bus en als er dan niets bijzonders op tv is, ga ik plak ken. En dan denk ik geërgerd: ik hou er mee op en stort ge woon geld. Maar er zal toch wel een tijd komen dat AH of met zelfklevende zegels komt of met een chipkaart? zuigfles is een eerbetoon aan jonge moeders en is toegevoegd aan het rijke assortiment flessen met olifantjes, apen, clowns en ballonnen. Een zuig fles moet voldoen aan de richtlijnen van het ministerie van WVC. 'Dat be tekent bijvoorbeeld dat ze een bepaal de dikte moeten hebben', zegt Alex van Wijk, produktgroepmanager bij Etos. 'Ze mogen niet springen en als ze ka pot gaan mogen er geen schadelijke stoffen vrijkomen.' Etos verkoopt op jaarbasis zo'n 70.000 zuigflessen van het eigen merk. Ter vergelijking: er worden in Nederland plusminus 200.000 baby's per jaar geboren en een zuigfles gaat gemiddeld een maand of twee mee. De 1 love mama' kan in de magnetron worden opgewarmd. Baby's die hun moeder willen verrassen met moederdag moeten f 3,25 van him zak geld op de toonbank leggen of hun va der laten betalen. 'Toen het AH Vaste Klanten Fonds in 1992 geïntroduceerd werd, ben ik er direct ingestapt', vertelt supermarktmanager Roel Boer van het AH- filiaal in Meppel. 'Niet dat ik dacht nu gaan we 'es even rijk worden. Naast het Spaarfonds, waar ik ook aan deelneem, vind ik dit een pri ma manier om via je salaris nog wat extra's te kunnen sparen, tegen een aantrekkelijke koers.' Boer: 'Ik kijk ook dagelijks in de krant wat de koers doet. Het is leuk om dat bij te houden. Die koers is toch een soort ther mometer die me vertelt hoe het bedrijf ervoor staat. Ik zie het als sparen, maar in wezen beleg je je spaargeld. Ik heb er wei eens eerder over gedacht om geld te beleggen. Maar dan krijg je bij de bank voorlichting over de mogelijkheden, en dan geloof je er ergens toch niet in. Albert Heijn ken je, we zitten wel in turbulente tijden, maar ik heb vertrouwen in het be drijf. Sparen via het Vaste Klanten Fonds vind ik veiliger, en een voordeel is dat je het via je salaris kan doen. Bovendien, de units zijn de afgelopen jaren alleen meer waard geworden.' We praten er regelmatig over in de kantine en dan vragen collega's toch of dit fonds nou echt zo aantrekkelijk is. Voor een aantal medewerkers is deze spaarvorm nog steeds een drempel. Want zeggen ze: krijg je wel echt zoveel winst? Ze Mevrouw De Casparis zien niet dat je geld groeit. Daarnaast moet je natuurlijk ook wel een paar centen maan delijks overhouden om erin te stoppen. Het sparen via de zegelboekjes is voor ons natuurlijk voordelig. Ik koop ook zegelboekjes van mijn schoonmoeder en een tan te. Drie maal per jaar wordt het bedrag van de inleg door AH verdubbeld. Ik heb collega's die dat nog steeds niet weten.' Ik laat mijn geld rustig groei en. Zonde om op te nemen voor een vakantie of zo. Afgelopen jaar kwam er van mijn bankre kening een bedrag vrij. Dan kun je dat tegen 6% procent weer wegzetten, maar overhe velen naar het fonds tegen een koerswinst van 11,2% (in 1994) is toch veel aantrekkelijker?' Het is gemakkelijk, sparen via je boodschappen,' zegt mevrouw De Casparis uit Amstelveen. 'Ik heb een behoorlijk pensioen, dus alles wat ik spaar gaat toch in de erfenis voor mijn kleinkin- ook andere kriebels dan er eens lekker op uit te trek ken om van de natuur te genieten. Hooikoorts is een allergie die kriebel- hoest kan veroorzaken en hoofdpijn, keelpijn, een loop neus en tranende ogen. Alle maal kwaaltjes die veel weg hebben van een ordinaire ver koudheid. 'Maar hooikoorts is ge lukkig makkelijk aan te pakken', meldt van der Meij. De Tuinen heeft nieuw in zijn homeopathische reeks eigen-merkartikelen Dimedici Hooikoorts. Begin met het 3 x daags innemen van de tabletten zo'n twee weken voor de eerste aanval (hooi koortspatiënten weten vaak wanneer dat is). De tabletten verzachten de na re bijwerkingen van hooikoorts. Niet alleen van hooikoorts veroorzaakt door stuifïneelpollen, maar ook die veroor zaakt wordt door huisstof en schim mels. Een potje met 80 tabletten kost f 10,95.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2