positief Afrika zien COLLEGA'S NEMEN AFSCHEID S UUR SH 'M Jeanot Boulet en de lokroep der hergen Rood T>Vn*t>o HCRRll jinJjn*. ..uBSia»*" *KS« ^-Yhiboi AHOLD FLITSEN APRIL 1995 Tegen zijn moeder zei hij dat-ie wat ging wande len in Oostenrijk. Maar in werkelijkheid had hij zijn zinnen gezet op het beklimmen van de Kitzsteinhorn, toch geen kinderachtige berg in de Oostenrijkse Alpen. Jeanot Boulet, medewerker van AH-filiaal 1142 in Gorinchem, overleefde een lawine, werd wakker met diepgevroren voeten en vierde in zijn eentje oud en nieuw in de kniediepe sneeuw. 'Ei genlijk ben ik gek dat ik het doe.' Zijn fascinatie voor bergen be gon een paar jaar geleden toen hij even aan een rots in de Ar dennen mocht hangen. Daarna klom hij in Zweden en Lapland. 'Nu voel ik zo'n drang om elke keer weer naar de bergen te gaan. Ik zou gaan snowboarden met een paar vrienden', zegt hij. 'Toen die het lieten afweten heb ik mijn plan gewijzigd.' Af zien was het, geeft hij toe. En eenzaam. Maar achteraf na tuurlijk ook een hele kick. 'Pro beer maar eens door kniediepe sneeuw omhoog te lopen met een rugzak van 22 kilo.' Jeanot C18) deed het en sliep met drie paar thermosokken in een bi- vakzak, een donzen slaapzak en met al zijn kleren aan bij een temperatuur van -30°C. Toch waren zijn voeten de volgende dag diepgevroren en moest er een pannetje warm water aan te pas komen om de tenen weer te laten jubelen. 'Ik heb oud en nieuw boven op de berg ge vierd.' De AH'er at boerenkool met oudjaar. 'Ik had mijn kerst cadeaubonnen ingeruild voor expeditievoedsel. Van die com plete stamppotten van Maggi.' De dagen erna overleefde hij nog een lawine en een sneeuw storm, maar bereikte toch de top op 3203 meter hoogte. 'Na een paar vreugdekreten haalde ik de vlag tevoorschijn. Vaak la ten klimmers iets achter op de top. Maar ik heb de vlag weer meegenomen. Die wil ik nog ge bruiken als we van de zomer de Mont Blanc gaan beklimmen. Lijkt me schitterend. Ja, de bergen lonken.' Ik ben nu een maal niet iemand die aan het strand gaat liggen.' Jjeanof Boulet op de top van de Kitzsteinhorn Kun Juerd Stevens Iisschien komt het omdat ik geboren ben op Bo naire', denkt Juerd Stevens hardop. De assistent afdelingsmanager uit Amersfoort speelt sinds anderhalfjaar toetsen in de Kuni Kids, een feestband die Afrikaanse muziek mengt met Nederlandse teksten en veel 'sebene'. Van de 'kids', die zich de enige Afro-popband van Nederland noemen, verschijnt deze week een CD-single met de titel 'Wat voor wereld'. juerd Stevens: geen donker bloed Juerd Stevens (die voornaam is Fries) heeft helemaal geen donker bloed. Net zoals de meeste leden van de zevenkoppige band. 'Maar we hebben wel allemaal iets met Afrika en de muziek die er van daan komt. Sommigen hebben er gewoond of gewerkt. Ik ben op gegroeid met salsa en merenque, de ritmes van Bonaire. Die komen natuurlijk van oorsprong ook uit Afrika.' Hoe lang een optreden van de Kuni Kids duurt, is van te voren niet te zeggen. Dat hangt af van de 'sebene', het Zaïrese woord voor improvisatie. 'Gaat het publiek uit zijn dak, dan gaan wij ook uit ons dak en kunnen sommige stukken heel lang du ren', verklaart de AH'er. 'Die wis selwerking met het publiek is misschien de link met het werk in de winkel. Lekker veel mensen om je heen en een lolletje op zijn tijd. Ja, dat doen we op het podi um ook.' De Kuni Kids scoorden in 1993 een hit met het swingende 'Am sterdam'. Vlak daarna kwam Juerd erbij. Nu verschijnt van het gezel schap een nieuwe single. 'Wat voor wereld' werd geschreven ter ondersteuning van de campagne '5 voor Afrika', een campagne die vooral de positieve kanten van het 'verloren continent' moet aan tonen. Juerd: 'Het nummer gaat erover dat wij, in het Westen, vin den dat de mensen in Afrika arm zijn. Maar dat is puur bekeken naar het geld, een westerse maat staf. Mensen in Afrika hebben vaak hun eigen stukje land waar ze wat spullen op verbouwen. Ze dansen, ze hebben plezier. We willen laten zien dat Afrika niet al leen maar oorlog en honger is.' De Kuni Kids koppelen aan hun single een tournee die tot midden 1996 moet duren. 'Ik krijg alle medewerking van mijn collega's bij Albert Heijn. Ik moet natuurlijk vaak wat eerder weg, die optre dens zijn in alle hoeken van het land. Maar ze vallen altijd voor me in. Fantastisch. Trouwens, ook mijn buren werken me niet tegen. En die moeten soms toch uren naar dat gepingel van me luiste ren.' Carla Rood, voormalig medewerkster van de Centrale Slagerij in Groenlo, ging vorige maand in de VUT. Na dertien jaar inpakken en varkenhazen snijden keert ze terug naar Zuid-Afrika, het land waar ze achttien jaar woonde. Haar collega's wilden Carla op een bijzondere ma nier bedanken voor de samenwerking. Op 2 maart werd ze met een smoes meegelokt naar de RTL-studio's in Hilver sum. 's Middags zat ze pontificaal in de 5 uur show. Carla zou in de 5 uur show met de ambassadeur van Zuid-Afri ka moeten praten over emigre ren. Maar in werkelijkheid werd ze verrast door een film pje waarin haar collega's haar uitzwaaien. Even later kwamen Peter Niewhoff, Ans Boers, An- net Nijland, Ria Oonk en Jan- nie Vos zelf het beeld inlopen om Carla een grote bos bloemen te overhandigen. 'We hadden de redactie een brief gestuurd', vertelt Peter Niewhoff, 'maar we hadden de hoop eigenlijk al opgegeven.' Tot hun stomme verbazing werden ze toch uitge kozen en reisde een filmploeg van het populaire middagpro gramma naar Groenlo. Daar werden, op de werkplek van Carla, de opnames gemaakt die in de uitzending werden afge draaid. 'Ik vind het fantastisch dat ze dit voor me hebben geregeld', reageert Carla. Hoewel zo'n te levisieprogramma me eigenlijk niks doet. Ik kende de 5 uur show wel, maar ik hou niet zo van talkshows. Bovendien vind ik die Catherine Keijl een raar mens. Ze giechelt zoveel. Die dag was ze wat stiller, ze had griep. Maar het initiatief van de collega's vind ik heel erg leuk.' Samen met haar man Jan, die tot vorig jaar ook in de Centrale Slagerij in Groenlo werkte, gaat Carla nu terug naar Zuid-Afrika, het land waar ze achttien jaar woonde. 'Mijn oudste zoon woont daar en mijn kleinkinderen', vertelt de nieuwe VUT'ter. 'Het is een heerlijk land om je oude dag te slijten. Prachtige natuur en een heerlijk klimaat.' Op de dag dat deze Flitsen in de bus rolt, zit ze in het vliegtuig op weg naar Johannesburg. Met de video band van de uitzending in haar

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12