Romeinse allure bij AH Ede EINDELIJK EEN PLEKJE VOOR JAMIN OP T DAMRAK De Tuinen op de Huishoudbeurs VERHALENWEDSTRIJD OVER WINKEL VAN DE TOEKOMST FUNCTIE KWIJT NIEUWE DIENSTEN Jouw verhaal in Flitsen en vliegen naar Londen GEEN AM EN AAM 'Ik zal ervoor zorgen dat de automobilisten ons hier zien zitten AHOLD FLITSEN MAART 1995 De Tuinen heeft een stand in het Top Santé-paviljoen. Dit magazine, dat zijn lezers vertelt hoe gezond en bewust te leven, zocht voor de aankleding van hun beurscomplex een aantal bijpassende 'trekkers'. Naast De Tuinen vonden ook bedrij ven als Weight Watchers en Ya- kult onderdak bij Top Santé. 'De doelgroep van Top Santé sluit fantastisch aan bij de doel groep van De Tuinen', zegt com mercieel manager Emilie Dries. 'Het zijn overwegend vrouwen die zichelf en anderen graag verantwoord verwennen.' In De Tuinen-stand, die veel weg zal hebben van een Tuinen-winkel, zal een aantal winkelmedewer kers advies geven over vitami nes en voedingssupplementen', zegt Dries. V.l.n.r. Frans Schoenmakers, Jenny Jansen en Marco Harteman van AH Ede bij de Al 2 Voor Marco Harteman, nu nog assistent-afdelingsmanager (AAM) in het Ede-filiaal, veran dert er wel veel. In de nieuwe winkel raakt hij zijn functie kwijt: zelfsturende taakgroepen hebben geen leidinggevende. Marco werkt sinds 1977 bij Al- bert Heijn en heeft zich opge werkt tot assistent-afdelings manager. Die functie komt in de nieuwe winkel niet voor. Hij wordt weer gewoon medewer ker. Marco: 'De verantwoorde lijkheden die ik had, worden nu verdeeld over de hele groep, maar ik voel het toch alsof ze me worden afgepakt. Ik zal op een andere manier moeten gaan werken. Waar ik erg en thousiast over ben, is de nieuwe groente-afdeling. Het nieuwe pand geeft perfecte mogelijkhe den om daar iets moois van te maken.' De klanten kunnen overigens voor veel meer dan alleen groenten bij AH in Ede terecht. Frans, supermarktmanager, vol trots: 'De nieuwe winkel is veel uitgebreider dan de oude: de klanten kunnen er faxen, kleu renkopieën maken, er komt een info-balie waar men ook postze gels en strippenkaarten kan ko pen, en er kunnen cheques ver zilverd worden. En in een hoek van de zaak maken we een soort kinderbios.' Vanaf het grote terras op het dak hebben de personeelsleden van Albert Heijn tijdens de lun chpauze een blik op de snelweg A12. Schoenmakers: 'Ik zal er voor zorgen dat de automobilis ten ons hier zien zitten. Boven dien bieden wij de Edenaren een prachtige service.' De nieu we winkel, die prominent over de afslag van de A12 is ge bouwd, ademt de sfeer van een Romeinse tempel. Schoenma kers: 'Het gebouw is zeer fraai vormgegeven.' Danny Bor- hem, Carla Schmidt, Jeroen Jansen, Monique Bruggink en Monique Zandstra Scanning, teleshopping, klantenpas... de vooruit gang staat niet stil. Men sen en hun wensen veran deren. En dus veranderen de winkels mee. Door de ontwikkelingen in electro- nica en automatisering lij ken de mogelijkheden soms oneindig. Hoe zal de supermarkt eruit zien in 2015? Dat is de ham vraag van de verhalenwedstrijd 'Face the future', die Flitsen or ganiseert. Komt de klant nog in de winkel? Zijn er nog vakken vullers, caissières en magazijn medewerkers? Wordt er nog cash afgerekend? Schrijf jouw idee over de winkel van de toe komst op maximaal 2 A4-tjes en stuur het vóór 1 juni 1995 op naar het intern postadres van de redactie van Ahold Flitsen: KA 247. De redactie zal, samen met enkele deskundigen, de meest geloofwaardige, meest fu turistische of meest ambitieuze inzendingen, uitzoeken. Die worden in het julinummer van Flitsen afgedrukt. De nummers één, twee en drie vliegen boven dien naar Londen. Daar staat de Smart Store, een verzame ling winkel-ideeën waar je je ogen uitkijkt. Dus: ga er maar eens goed voor zitten en face the future... Van 29 maart tot en met 9 april wordt de vijftigste Huishoudbeurs georganiseerd in de RAI in Amster dam. Het spektakel zal zo'n 500.000 bezoekers trek ken. Als enige Ahold-werkmaatschappij is De Tuinen op de beurs vertegenwoordigd. (v.l.n.r.) van de nieuwe Jamin-winkel op het Dam rak in Amster dam. Tijdens de opening liepen Cecile (I) en Margo (r) rechts op de Dam rond als Engelse dropmeisjes (Vervolg van pagina 1) assortiment, dat we in onze winkel hebben. We bieden in to taal 300 soorten snoep aan. Er komen hier veel Engelsen, Duitsers, Fransen en Spanjaar den, dus we moeten met ons team wel een lekker mondje over de grens spreken. Om op onze openingsdag de aandacht te trekken, stelden we voor de winkel op het Damrak een snoepkraam op en hepen onze collega's Cecile en Margo de he le dag rond als 'Engelse drop meisjes'. Bovendien hadden we aan de pui een grote Jamin-zak gevuld met Engelse drop opge hangen.' Jeroen Janssen vertelt dat zijn winkel het tiende Ja- min-filiaal is in 's lands hoofd stad, maar het eerste in het centrum van Amsterdam. 'Er zijn nog wel enkele 'witte plek ken' in de stad, waar best nog een Jamin bij kan, maar over het algemeen kun je zeggen dat Amsterdam redelijk 'Jamin- minded' is', vertelt Jeroen. Van wege de bijzondere lokatie kun nen de klanten in deze Jamin niet alleen snoep krijgen, maar ook souvenirs. 'Dat willen we eens proberen, want in de win kels om ons heen gaan souve nirs tegen ongelofelijk hoge prijzen van de hand. Dus lijkt er een gat in de 'Damrak- markt' voor souvenirs tegen scherpe prijzen', aldus Jeroen. Het Albert Heijn-filiaal in Ede zal op 5 april aan staande een nieuwe behuizing krijgen: in het splinternieuwe winkelcentrum De Stadspoort, aan de snelweg tussen Utrecht en Arnhem. Een pri meur. Niet alleen omdat de winkel direct aan de snelweg ligt, maar ook, en misschien vooral, om dat het de eerste Albert Heijn-winkel is die hele maal met zelfsturende taakgroepen werkt. Na tien jaar in een noodpand te zijn ondergebracht, kan het fili aal binnenkort eindelijk naar zijn vaste bestemming verhui zen. Voor Frans Schoenmakers, de trotse supermarktmanager, zijn het spannende dagen. De verhuizing met alle rompslomp, personeelsuitbreiding van 55 naar 80, een regelrechte con current in hetzelfde gebouw en toch een verdubbeling van de omzet halen. Maar vooral: hij moet vanaf 5 april anders lei ding geven. In de nieuwe winkel komen geen afdelingsmanagers (AM) en assistent-afdelingsmanagers (AAM). De 80 medewerkers zul len verdeeld worden in groepen die zelf beslissingen moeten ne men en zichzelf leiding moeten geven. Schoenmakers zal de winkel sa men runnen met Anita Roden burg en Ralph van Laar. Anita is nu nog afdelingsmanager (AM) in Bennebroek. Zij ver heugt zich op de nieuwe winkel maar ze gelooft niet dat werken met Zelfsturende Taakgroepen zo heel anders zal zijn. Anita: 'Mijn nieuwe functie heet straks ook nog afdelingsma nager, maar ik ga geen leiding geven aan één afdeling. Met z'n drieën geven we samen leiding aan de hele winkel. Nu hebben we natuurlijk wel wat taken verdeeld. Ik maak straks de roosters - voor de hele winkel - en mijn collega Van Laar be moeit zich met logistieke kwes ties - voor de hele winkel. Voor de medewerkers verandert er niet zo heel veel: als ik er nu een dag niet ben loopt de zaak ook gewoon door. Dus mensen nemen het werk heus wel van elkaar over, alleen nu noemen we het niet Zelfsturende Taak groepen. Straks wordt iedereen bij het reilen en zeilen van de winkel betrokken.' Eén van de ruim 30 Tuinen-winkels

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 9