WACHTEN OP jAAP, ZO GAAT HET NOU ALTIJD' LIJN 2222 BELT ALTIJD TERUG 8 AHOLD FLITSEN MAART 1995 Elke maand zet Flitsen eei groepje vrienden of vrieru in de schijnwerpers die sa werken, maar ook buiten werk samen actief zijn. Deze maand: Martine Voc Marieke Mulder, Gerdien Antoinette Toonstra, Alice Kamphuis, Aartje Bakker e bedrijfsleider Jaap Brak, allen werkzaam bij Etos in Nunspeet. V.l.n.r. Marieke, Alice, Antoinette, Aartje, Martine, jaap en Gerdien Het is laat geworden. De eerste nacht van het team van Etos-fili- aal 7317 in Nunspeet speelde zich grotendeels af in har-disco Scandal in Zand- voort. Gerdien had niets ge dronken, 'maar die gaat uit zichzelf al op de tafels dansen', weten de bevriende collega's nog van vorig jaar in Drenthe. Huisje 320 en 322 van het Gran Dorado-park in de kust plaats zijn afgehuurd. 'Ons fili aal wordt deze week ver bouwd', zegt bedrijfsleider Jaap Purmer. 'Op dit moment wordt de vloer eruit gejekkerd. We krijgen een gigantisch groot filiaal terug.' Om de slui tingstijd door te komen, be sloot het team, onder leiding van gangmaakster Aartje Bak ker, de aanbieding van Flitsen voor een goedkoop verblijf in een Gran Dorado-park te be nutten. Het hele stel ging mee, op twee parttimers na. 'Joh, we doen van alles samen. Al leen Peter Jan Rens wil ons niet hebben voor het program ma 'Vijf tegen vijf.' Als we aankomen, rond elf uur, zitten ze pontifikaal op de bank. Alle maal, behalve Alice, met een spijkershirt aan. Als we ernaar vragen blijkt ook Alice een jeanshemd in haar bagage ge stopt te hebben. Afgesproken werk? 'Toeval', zeggen ze, maar dat geloven we maar mondjesmaat. Van vermoeid heid is weinig te merken. Al leen Martine heeft er nog wat moeite mee. 'We lagen er om vijf uur vanochtend in, gaat om half acht de bel', vertelt ze. 'Ontbijtservice. Met een kaart je 'Rust maar lekker uit' van het hoofdkantoor. Aardig na tuurlijk, maar de eerste hap ging er maar moeilijk in.' Bui ten het Gran Dorado-verblijf doen de dames ook veel samen. Er wordt gesport, gewinkeld en Aartje en Marieke zouden dit weekend naar Rob de Nijs. 'Daar zitten onze mannen nu, want wij zijn natuurlijk hier naar toe gegaan. Maar we heb ben wel een dubbelCD van Rob meegenomen hoor. "En een beetje meer vriendin, vrien din", zingen ze toepasselijk in koor. 'Op de winkelvloer wordt keihard gewerkt', zegt Aartje, 'maar er is altijd tijd voor een lolletje. Of erger, soms liggen we echt in een deuk achter de stellingen.' 'De klanten mer ken dat', zegt Jaap. 'We doen net even wat meer. We hangen eens een paar vliegtuigen bo ven een display over Air Miles. Dat bedenken we en dan gaan die meiden aan het bellen en regelen. We hebben ons ook als team laten fotograferen voor een paginagrote advertentie in de Nunspeter Courant voor de opening.' Na de koffie met stroopwafels en bonbons wacht het tropisch zwemparadijs. Ze hebben hun spullen al klaar. Jaap vergeet zijn handdoek en even later, als de meiden al hoog en breed de kleedhokjes uit zijn, verlaat Jaap als laat ste de kleedruimte. 'Ik snap het niet', klaagt een van zijn medewerksters. 'Hij hoeft al leen maar zijn kleren uit te trekken en zijn zwembroek aan. Wachten op Jaap, zo gaat het nou altijd. Ook met het werkoverleg.' Jaap mompelt iets over een verkeerd pasje. Dan duiken ze het bubbelbad in nemen een douche onder een tropische fontein. Als ze het bad verlaten: We zien er zeker niet meer uit hè?' Vier keer twee. Zo luidt het nummer van de nieuwe commerciële helpdesk op het AH- hoofdkantoor. Ze zijn in week 4 begonnen. De voormalig assistenten Brood, Houdbaar en Logistiek: Nathalie Brendel, Joop Holwedel, Kick Max en Nico de Vries. Van half negen tot half zes zijn ze non-stop bereikbaar voor vragen uit de filialen die betrekking hebben op o.a. advertentie-uitingen, acties en commerciële artikelinformatie. 'Een nieuwe servicelijn, nog maar één telefoonnummer en je wordt altijd teruggebeld, als je al niet direct geholpen wordt. Dat is onze kracht,' zegt Nathalie Brendel. Tot nu toe kwamen alle vragen van de filialen over commercie binnen bij de assistenten van de assortimentsmanager van een betreffende groep. Het be antwoorden van die vragen kostte enorm veel tijd, vooral in de versgroepen. De assistent- functies zijn nu opgeheven. De ze helpdesk is de meest prakti sche oplossing om de stroom van vragen aan de catecoryma- nagers, zoals ze nu heten, op te kunnen vangen. Centraal op één punt, heel gestructureerd.' Nathalie Brendel komt van Brood, ze kent het klappen van de zweep: Wat we de medewer kers in de filialen vooral willen meegeven, is het gevoel dat we voor hen aan het werk zijn. We bellen altijd terug, al is het al leen maar om te vertellen dat de vraag wat meer tijd in be slag neemt. Dan weet het filiaal tenminste waar het aan toe is.' Binnenkomende vragen worden door de helpdeskmedewerkers geregistreerd, als het kan direct beantwoord en anders doorge speeld naar de desbetreffende catecorymanager. De meeste vragen gaan over actie-uitin- Brendel, Kick Max en Joop Holwedel van de V.l.n.r. Nico de Vries, Nathalie commerciële helpdesk gen, aldus Nathalie. 'In het be gin merkten we dat de filialen toch moeite hadden met de ver taalslag: een andere telefoon kaart met andere nummers. En je hoorde de mensen gewoon denken: weten die mensen op die desk wel wat ik wil? Dat ge beurde vooral in situaties waar bij een filiaal dan zelf ook niet erg duidelijk was in z'n vraag stelling. Maar wij zijn getraind, met wat doorvragen komen we er altijd uit.' In de korte tijd dat de helpdesk nu operationeel is, mag hij al een succes genoemd worden. Nathalie: 'Begonnen met 125 telefonische hulpvragen per dag, zaten we in de vierde week al op 250 telefoontjes per dag. Onze piekuren zijn van met na me 's ochtends van tien tot twaalf uur en 's middags van twee tot vier uur. En tussen de middag komen nu ook steeds meer vragen binnen, want in de lunchpauze zijn wij ook bereik baar.'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8