ENGELAND EERSTE PAKKEN KOFFIE NAAR Ahold-keten in VS haalt 'famous' huismerk terug TOPS BOX 'Met de hartelijke groeten van... Hillary' In een Flits TOPS Zandstra J 'Tops for President AHOLD FLITSEN MAART 1995 Geheel volgens planning zijn eind februari de eer ste pakken huismerk-koffie voor de Britse super marktketen Safeway op de veerboot gegaan. De koffie, orginal blend beans en Kenya coffeebeans, is gebrand en verpakt bij Ahold's produktiebedrijf Marvelo in Zaandam. Met de overtocht van de koffie is de eerste stap naar een eigen exportbeleid gezet. De koffie is op 20 maart in de Engelse win kels (Safeway heeft zo'n 400 su permarkten) geïntroduceerd. 'Bonen-koffie is in het eigen merken assortiment van Safe way helemaal nieuw', zegt ex portmanager Patricia van Hen ten, die hoopt ook de gemalen koffie voor Safeway te kunnen gaan branden. 'Dan hebben we het over tien produkten', zegt ze. Oploskoffie, de helft van de koffiemarkt in Engeland, kan niet door Marvelo worden ge produceerd. Inmiddels is Van Henten ook bezig de andere Marvelo-pro- dukten over de grens te promo ten. Op een beurs in Denemar ken maakte ze veel contacten. Ze verwacht succes te boeken met wijn en chocoladepasta. De producenten van de Safeway-koffie, v.l.n.r.: Rob Rep, Fokke Snoek, Joost Pollmann, Patricia van Henten, Paul van Doorn en Florian Beentjes De Ahold-winkelketen Tops Markets is in de Amerikaanse staten Penn sylvania en West New York wat Albert Heijn is in Nederland: de groot ste en beste kruidenier met een vertrouwde naam. Tops staat bekend als een zeer creatieve en vernieuwende supermarkt. En soms, zo blijkt, kun je vernieuwen door iets 'ouds' terug te halen. Elke inwoner van de VS kan voortaan in alle talen z'n beste vriend(in) een kaartje sturen. Ansichtkaarten, wenskaarten, jubileakaarten, verjaardags kaarten, (t)rouwkaarten - you name it. Dat kan allemaal al ja ren in de VS, net als hier. Maar Ahold-supermarktketen Tops Markets in de staten Pennsyl vania en West New York gaat een stapje verder. In het bijna 10.000 m2 grote 'Interna tional Super Center' in Roches ter biedt Tops nu ook een grote collectie kaarten aan in onder meer de Franse, Nederlandse, Spaanse, Chinese en Poolse taal. 'De reden is eenvoudig1, vertelt marketing manager Bruce Castellani. 'In de omge ving van onze grote supermarkt in Rochester wonen honderd duizenden klanten, die uit zeer veel verschillende culturen en landen komen. Onze buiten- landstalige wenskaarten zijn bij hen zeer in trek.' DUIZENDEN VARIATIES Nu kan -bij wijze van spreken- ook de eerste vrouw van de VS, Hillary Clinton, voor al haar buitenlandse vriendinnen een passend kaartje kopen bij deze Ahold-dochter. In het Interna tional Super Center besteedt Tops nu meer dan 60 meter schapruimte aan het uitstallen van duizenden variaties wens kaarten. 'De klanten zijn er dol op', vertelt Bruce Castellani. 'We hebben in speciale dagblad advertenties ons uitgebreide kaarten-assortiment aangepre zen. Bij de aankoop van meer dere kaarten tegelijk krijgen de klanten gratis postzegels.' De 150 Tops-winkels liggen in het noorden van de VS, tegen de Canadese grens Dat is wat Tops vorige maand heeft gedaan. De klanten in Pennsylvania en West New York waren al jaren gewend aan het huismerk 'President's Choice'. Onder dat huismerk werden honderden artikelen verkocht. Van chocoladekoekjes en puddinkjes tot ijs. Dat ge beurde echter allemaal niet bij Tops, maar bij de (toenmalige) concurrent Bells Supermarkets, een van orgine Canadese win kelketen. Maar enkele jaren ge leden ging deze keten failliet en verdween het favoriete huis merk 'President's Choice' uit de staten Pennsylvania en West New York. 'Sindsdien hebben we van onze klanten zeer veel verzoeken gehad om in onze winkels het huismerk Presi dent's Choice op te nemen', ver telt Larry Castellani, president van Tops Markets. 'We hebben daar goed naar geluisterd, heb ben er veel energie in gestoken Veel Tops-klanten vroegen om terugkeer van President's Choise Ook Ahold-dochter Finast in Ohio verkoopt dit huismerk en zijn trots dat we nu dit huis merk aan onze klanten kunnen aanbieden.' Tops is echter niet de enige Ahold-keten in de VS, waar de klanten President's Choice kunnen kopen. Dat is ook -en al langer- het geval bij de Ahold-keten Finast (40 grote supermarkten in het noordoos ten van de staat Ohio, omzet circa f 1,5 miljard). 'Klanten houden van het unieke karak ter van de President's Choice- produkten', vertelt Larry Cas tellani. "Net als andere huis merken biedt President's Choi ce de klanten een hoge kwali teit bij een aantrekkelijke prijs. Ze herinneren zich dit huis merk nog heel goed. Ik weet ze ker dat ze erg blij zijn met deze produkten in onze winkels.' Naast koekjes, puddinkjes, toet jes, ijsjes en andere lekkernijen wordt het President's Choice- assortiment uitgebreid met een favoriet dessert van veel Albert Heijn-klanten: Tiramisu IJs. - Ahold koopt Tops in 1991 - Tops bezit drie formules: Tops Friendly Supermarkets (53 winkels), Wilson Farms (87 winkels) en Vix discount drugstores (10 winkels) - Werkgebied: het westen van de staat New York (Amherst, Niagara Falls, Buffalo) - Omzet in 1994:1,2 miljard US dollars - Kenmerk: creatieve winkelketen. De Tops International Super Centers (onderdeel van Tops Friendly Supermarkets) hebben een creatief samengesteld assortiment, dat is toegespitst op de grote verscheidenheid aan consumenten in het marktgebied (Waaronder Chinezen, Polen en Fransen) "panCaKJMi

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 5