Grootverbruik Ahold verkoopt twee bedrijven ALBRO NAAR QUALITY INTELLIGENTE COMPUTER IN ETOS-WINKELS Vrouwen, mannen, cijfers Meer winst IMARCO VERKOCHT OVERAL WAAR 'te' voor staat is riskant, leerden we op de basisschool. Maar Ahold is tevreden over de resultaten van 1994 en heeft dat ook klip en klaar gezegd bij de presentatie van de jaarcijfers, vorige week (zie pagina 1). Opnieuw laat ons bedrijf een gezonde, winstgevende groei zien, terwijl de strijd om de gunst van de consument over al toeneemt. DIE GOEDE PRESTATIE is ge waardeerd. Allereerst door de klanten, die elke dag in onze winkels komen. Maar ook voor ons, medewerkers, is het een opsteker dat het dagelijk se harde werken opnieuw leidt tot goede resultaten. Het is veel prettiger werken bij een succesvol bedrijf dan bij een verliesgevende onderne ming. INMIDDELS ZIJN het -tussen alle cijfers door- de vrouwen en mannen in ons bedrijf, die voor dit goede resultaat heb ben gezorgd. De Raad van Bestuur heeft die waardering ook uitgesproken. Aan de ba sis van het streven naar ge zonde, winstgevende groei staan ruim 120.000 Ahold collega's. De meesten van hen hebben dagelijks contact met de klanten en bepalen voor een belangrijk deel het succes van onze bedrijven. EN HOE VERDER?... Onze Amerikaanse collega's zeg gen: 'Never change a winning team.'Dat klopt. Want een winnend team, een succesvol bedrijf, heeft oog voor de toe komst. Daarin bouwen we verder aan onze succesvolle formules. Maar we spelen ook tijdig in op veranderingen. We gaan nog flexibeler en klantgerichter werken. En we vernieuwen de dienstverle ning in onze winkels, de dis tributie, de produktiebedrij- ven en de ondersteunende diensten. Op dit punt heeft de toekomst nog veel verrassin gen en mogelijkheden in pet to. We zijn met z'n allen op weg naar een boeiend jaar bij een boeiend bedrijf. Hoofdredactie AHOLD FLITSEN MAART 1995 (Vervolg van pagina 1) Ahold heeft Evers Horeca Totaal te Almelo, een onder deel van Grootverbruik Ahold in Ede, verkocht aan le vensmiddelengroothandel Sligro te Veghel (Brabant). De totale Ahold-omzet nam vo rig jaar met 7,0% toe tot f 29,0 miljard (1993: f 27,1 miljard). In Nederland steeg de omzet met 4,3%, in Overig Europa met 11,3% en in de VS met 12,1%. De Raad van Bestuur verwacht voor 1995 opnieuw een stijging van omzet en winst. De Ahold-resultaten za ten aan de bovenkant van wat door analisten werd verwacht. De Raad van Bestuur verwijst in een toelichting op de resulta ten naar de grote inzet van alle medewerkers in Nederland, Amerika en Overig Europa (zie ook pagina 4). Evers Horeca Totaal is een (zelf)bedieningsgroothandel die vooral voor de regionale horeca werkt. Er werken ruim 30 colle ga's. Zij zijn in dienst getreden van Sligro. De omzet in Almelo bedroeg in 1994 ruim f 18 mil joen. GVA-directeur Tom den Hertog zegt: 'Toen we in okto ber vorig jaar de afronding van de organisatie-aanpassing en de daarbij behorende strategie bespraken, was voor ons duide lijk dat GVA zich helemaal moet richten op de verkoop en distributie van voedingsmidde len in de landelijke grootver- bruikersmarkt. Dat betekent dat we afscheid nemen van en kele bedrijfsonderdelen, mits dat op goede voorwaarden ge beurt. Welnu, dat is hier het ge val.' Daarnaast is het GVA-produk- tiebedrijf Imarco in Ede ver kocht aan Frank Braakman. Hij gaf al leiding aan de ruim 25 medewerkers van Imarco. Het bedrijf maakt droge poeder- vormige grondstoffen en halffa brikaten voor de zuivel- en ban ket-industrie. Tevens verzorgt Imarco een groot assortiment dessertpoeders en omverpakar- tikelen, die vooral worden ge bruikt in keukens van zieken huizen en restaurants. Als eerste drogisterijke ten in Nederland gaat Etos in alle eigen filia len een intelligente computer plaatsen, die niet alleen de verkochte artikelen scant, maar tegelijk ook assisteert bij ondermeer voorraad beheer en urenregistra- tie. Mogelijk worden ook franchise-winkels hiermee uitgerust. 'We zijn zeer tevreden over de proef die we met deze computer hebben genomen in Gouda en Haarlem', vertelt projectleider Henk Jan ten Brinke, controller bij Etos. 'In de lente van 1994 zijn we met de proef begonnen en we hopen in april met de 'roll out' te beginnen, dus invoe ring van het systeem in een groot aantal filialen. De soft ware die we gebruiken is zo nieuw, dat we hem zelf voor een groot deel hebben moeten ont wikkelen, in samenwerking met de automatiseringscollega's van Ahold.' Door de invoering van scanning wordt een aanmerke lijke tijdwinst bij de kassa's ge boekt. Bovendien wordt voor raadbeheer door het systeem dennate verduidelijkt, dat een klus als bestellen voortaan be ter kan plaatsvinden. Slimme Etos-< scant, beheert en registreert De consumentenomzet in de ruim 630 AH-supermarkten doorbrak in 1994 de magische grens van 10 miljard gulden. Hier de Albert Heijn-winkel aan de Vermiljoenweg in Zaandam (Vervolg van pagina 1) Aan de ondernemingsraden is advies gevraagd. In een toelich ting zegt Willem Jan Vreezen, directeur van Albro: 'De voorge nomen verkoop van Albro wordt zorgvuldig uitgevoerd. De eventuele overdracht aan Quality Bakers biedt Albro be tere vooruitzichten dan blijven onder het Ahold-dak. De activi teiten in Zwanenburg en de daarmee samenhangende werkgelegenheid blijven be staan. Quality Bakers is een vooraanstaande fabrikant van bakkerij-produkten en voert een goed sociaal beleid.' Vree zen zegt dat Albro ondanks de reorganisatie van 1994 nog niet de gewenste resultaten heeft bereikt: 'Er is in ons land in de bakkerij-sector overcapaciteit. Dat drukt de prijzen en dus ook onze marges. Daarnaast zijn onze produkten voor Albert Heijn niet dusdanig uniek, dat dit een eigen bakkerij recht vaardigt. Door onze activiteiten te bundelen met die van Quali ty BakerS verwachten wij bete re resultaten. Dit is mogelijk door een betere produkt-uitwis- seling tussen Albro en Quality Bakers, en het breder bewerken van de Nederlandse en buiten landse markt voor met name banket.'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 3