Winnende filialen op reis naar Disneyland Parijs erjo van den Berg (14) uit Hilversum is onge- vijfeld één van de slimste Etos-klanten. F.n P door zijn gewiekstheid kan hij nu over enkele weken een 'dubbele' snoepreis maken naar Parijs of Londen. Begin maart stuitte de Gooise slimmerik op een bord bij een vestiging van Etos, waar Gerjo las dat hij bij huismerken een gratis Bonus Mile kon krijgen. Kort daarvoor, op 27 februari, was Etos als enige drogisterij keten in Nederland gaan deel nemen aan het Air Miles-spaar- programma. 'Op dat moment had ik al 120 Air Miles en had ik er nog 130 nodig voor een gratis vliegticket', vertelt Geijo. *Want tot half mei kun je im mers al voor 250 punten de lucht in.' Hoewel hij enige géne moest onderdrukken, stapte Gerjo samen met een vriendje af op de medewerksters van de Etos-winkel in Hilversum en vroeg hen of hij inderdaad een extra Bonus Mile kreeg bij elke zak huismerk-drop van 99 cent. 'Jazeker, mijnheer!...' Dus be gon Gerjo te laden. Eerst een mandje met 35 zakken drop. 'Ik had het gevoel dat alle klanten me aankeken', vertelt Geijo. 'Met een knalrood hoofd ben ik diezelfde middag nog een keer naar de winkel gegaan om meer zakken te halen.' Dat herhaalde de Hilversummer nog enkele keren, en zo spaarde Gerjo de begeerde 250 Air Miles bij el kaar. Etos kon zijn 'intelligente ondernemerschap' waarderen en gaf hem, bij wijze van uit zondering, een check van enke le honderden guldens om te be steden op zijn gratis snoepreis naar Parijs of Londen. Wat Gerjo onderweg eet is geen ge heim: huismerkdrop van... Pre cies! AHOLD FLITSEN MAART 1995 In het AH 'fris'-kasteel van vijf en een halve me ter hoog zijn zo'n 20.000 flessen Coca Cola, Fanta en Sprite in verwerkt. Samen vormen zij een kasteel van tien bij tien meter. Dit ge vaarte van 30.000 liter fris drank is eind januari met veel enthousiasme ge bouwd door de AH-mede- werkers van filiaal 1518 in Zutphen. Deze imposante display was het idee van Jeroen Hendriks, afdelingsmanager van de winkel in Zutphen: We wil den iets aparts, iets unieks doen voor de klant, iets wat in een Nederlandse winkel nog niet is voorgekomen. Co ca Cola was meteen voor het idee te vinden. Voor hen is dit een leuke verkoopactie en voor ons een enorme trek pleister. Als extra is een wed strijd toegevoegd voor klan ten om het aantal flessen te raden, die op de display staan. De te winnen prijzen zoals horloges, T-shirts, jog gingpakken en diverse snuis terijen zijn al uitgereikt. We zijn hierdoor zo enthou siast geraakt dat we weer op zoek gaan naar een nieuwe uitdaging'. Het was operationeel manager Fons van der Leen die de Tour de Tuinen bedacht. Een spannende omzetwedstrijd. Filialen die bo ven hun geplande weekomzet uitkwamen werden beloond met punten. Ook werd ge keken naar het totaal aantal klanten. De tour was een succes. Eind 1994 werden de punten op geteld en de winnaars bekendgemaakt. Middelburg werd de absolute nummer één. Maar ook de medewer kers uit Amsterdam (Ferdinand Bolstraat), Enschede, Leeuwarden en Zwolle beklommen het erepodium en pakten hun koffers voor een weekend Disneyland Pa rijs. Zaterdag 28 februari: alle der tig passagiers zijn opgepikt met de touringcar en er wordt koers gezet naar het grootste pret park van Europa. Middelburg heeft bolussen meegebracht en Franse chauffeurs worden ver sierd door flirtende meiden van achter de raampjes van de bus. 'Bij aankomst in het Wild West dorp, onze ovemachtingsplaats, zat het groepsgevoel er al in', zegt Laura van de Berg, de as sistente van Fons. We hadden voor alle dertig deelnemers een eigen kamer gereserveerd, maar de meesten - er waren bij na alleen maar vrouwen hóór - kropen bij elkaar. Meer dan de helft van de kamers werd niet gebruikt!' s Avonds ging het gezelschap naar Buffalo Bill's Wild West Show, een vast on derdeel voor Disneygangers. Een spektakel met cowboys, in dianen, buffels en paarden. Compleet met schietpartijen en postkoetsovervallen Een dag later was vooral Splash Mountain erg in trek. 'Met een grote vaart van boven naar beneden, veel gespetter en gespat', zegt Laura. 'Het perso neel van de Tuinen is écht sen satiebelust. Als het maar hard gaat!' Natuurlijk waren er ook bijzondere ontmoetingen met bekende Disney-VIPS. Sneeuw witje en al haar zeven dwergen, Goofy, Mickey Mouse én Winnie de Poeh. Tien van de mede werksters uit Leeuwarden is helemaal gek van Winnie de Poeh', vertelt Laura. 'Die heeft de hele dag lopen zoeken.' De avond werd doorgebracht in een heuse nachtclub. Dansen tot diep in de nacht. Maandagoch tend was er voor het vertrek nog even tijd voor het kopen van souvenirs. 'Nou ja Disneygangers van De Tuinen op de radarboot éven!, roept Laura uit. 'Fons wilde in het park nog van die levensgrote Minnie Mouse-bal- lonnen kopen voor de chauffeu- se en de reisleidster. Omdat hij geen geldig kaartje meer had, moest hij onder begeleiding het park in. Maar toen hij terug kwam was de man die hem had binnengelaten natuurlijk spoor loos verdwenen. En dus mocht- ie het park niet meer uit!' Het laatste nieuws is echter dat Van der Leen toch is thuisgeko men en weer aan het werk is. Net als alle andere Tuinman nen en -wouwen.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12