ZATERDAG STAAN DE BITTERBALLEN AL KLAAR' NA CARNAVAL NEEMT AH NOG EEN SLOME HMIaaaaaf! - AHOLD FLITSEN FEBRUARI 199! jciucii, nuuu, juup, Drom, Miexanaer en igor Elke maand zet Flitsen ee groepje vrienden of vrien in de schijnwerpers die Sc werken, maar ook buiten werk samen actief zijn. Deze maand: Alexander 5 ren, Jeroen Timmermans, Kommers, Ruud Jacobs, B Thielen en Igor Minkenbe allemaal werken in AH-fili 1481 in Dongen. In het hart van Dongen brandt nog volop licht. In het AH-filiaal veegt de vul- ploeg de vloer aan. Het werk is gedaan. Buiten kijken de vrienden elkaar aan: "Nog even naar Achterberg?' Er wordt geknikt. Het Dongens pool- en snookercafé is een vas te locatie van de AH'ers, die er op vrijdag en zaterdag na het werk te vinden zijn. 'Poolen doen we elke week', zeggen ze. "Dat is zo gegroeid. Vroeger dronken we na het werk wat in het filiaal. Maar dat mag niet meer. Dus zijn we zelf iets gaan zoeken. Zo zijn we. We zoeken steeds naar leu ke dingen.' In het poolcafé zijn ze graag geziene gasten. 'Als we hier zaterdag komen, zo rond een uur of zes, staan de bitterballen al klaar', zegt Je roen. Wie de beste pooler is? 'Joop', roepen ze in koor. Maar de kleinste van het stel trekt zich bescheiden terug achter zijn biertje. 'Poolen is niet het enige wat we samen doen', ver telt Alexander. 'Het is traditie dat iedereen zijn verjaardag viert en dat we dan allemaal komen. Zo hebben we gebarbe- qued bij Ruud en laatst ge gourmet bij mij thuis.' Tussen het poolen door moet een af spraak worden gemaakt. Over leg over de zomervakantie. We gaan met een busje naar Zuid- Frankrijk', roepen ze. 'Daar willen we gaan zweefvliegen en duiken. Heb jij dat busje al geregeld?' We zijn een heel hechte groep', zegt Igor. We hebben eigenlijk niets gemeen. Alleen dat we bij AH werken en dat we, op Ruud na, alle maal parttimers zijn. Ik denk dat we daarom ook zoveel sa men doen. Als je elkaar elke dag van 's ochtends tot 's avonds ziet, ga je niet ook nog eens stappen.' Hij stoot onder tussen een bal die onderweg alle kanten van de pooltafel raakt, maar helaas geen enke le bal. 'Alex en ik hebben van daag in Geldermalsen ge werkt', verontschuldigt hij zich. 'Geholpen met het op nieuw inrichten van het ont ruimde filiaal daar. Mooi hoor. Om negen uur nog een hele le ge winkel, om drie uur konden ze open. Maar ik sta nu wel een beetje te tollen op mijn be nen.' De kroegbaas komt met bitterballen van het huis. 'Om dat het een speciale dag is', zegt hij en kijkt naar de in drukwekkende fotocamera. Dan komt Remko ter sprake. 'Jammer dat-ie er niet bij is', vinden ze. 'Remko is wel zo'n beetje de gangmaker.' Sinds augustus werkt de gangmaker niet meer bij AH, maar hij gaat nog regelmatig mee met de groep. Ze vertellen: 'Remko maakte altijd bandjes met on zin erop die we tijdens het werk afdraaiden. Youp van 't Hek enzo. En een hoop muziek natuurlijk. Maar de bovenbu ren van het filiaal hebben ge klaagd, dus dat is afgelopen. Die muziek ging natuurlijk wel wel flink hard aan.' Bij zijn af scheid van AH maakte Remko, met behulp van Alex en Igor, een videofilm van het Dongen- se filiaal. Doen ze ook serieuze dingen? Praten ze ook over ru zie met je ouders of liefdesver driet? Even zijn ze met stom heid geslagen. Tiet is nog nooit voorgekomen', zegt Jeroen. 'We hebben ook geen vriendinnen. Kanoën in de Dordogne, is dat serieus genoeg?' AHÏÏf' Als Flitsen-februari op je deurmat valt, viert Ne derland carnaval. En dat blijven we nog wel een paar dagen doen ook. Niet alleen in het zuiden, maar ook boven de grote rivieren rukt het jaar lijkse volksfeest met veel rituelen, vermaak en vermommingen op. 'En omdat Albert Heijn zo'n beetje de huisvriend van heel het land is, blijven onze win kels daarbij niet achter', zegt clustermanager Paul Bertrand. Hij gaf leiding aan een werk groep die de afgelopen maan den, met de ervaring van de laatste jaren in het achter hoofd, een zo goed mogelijk car navalsprogramma samenstelde. 'Persoonlijk vind ik dat we daarin prima geslaagd zijn', zegt hij. We bieden veel artike len tegen concurrerende prij zen, met daarbij extra aandacht voor promotiemateriaal, een klem-wedstrijd en speciale ad vertenties, ondermeer in de re gionale dagbladen en huis-aan- huisbladen in het zuiden van ons land.' Weliswaar heeft de concurrentie het carnaval ook ontdekt als een extra omzet- kans, maar Albert Heijn biedt in week 8 en 9 een wel heel af gewogen totaalpakket. De car navalsaanbiedingen bestaan ondermeer uit een reeks dran ken, maar ook sappen, snacks en makkelijke vleesprodukten, die van maandag 20 februari tot dinsdag 28 februari sterk in prijs zijn verlaagd. Mensen die carnaval vieren willen goed eten, maar er niet teveel tijd aan besteden.' Onder de kreet 'AHlaaf, AHlaaaf, AHlaaaaf!' worden de aanbiedingen in de winkels gecommuniceerd. 'En als iedereen op woensdag 1 maart nog nadorst heeft, plaat sen we een 'nuchtere' aanbie ding voor Perla mild koffie', zegt de slimme clustermanager. 'Onder de aansporing 'Gewoon ons betreft, na het carnaval nog blijven doordrinken' maken we rustig een slokje kunnen ne- duidelijk dat onze klanten, wat men.'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8