ineens markten thuis zijn Ik heb laatst een half uur zitten praten over onderdelen voor een poppenhuis. aarschrift- ocedures en bouw- uitbrei- met het lerhouden hun net- rken. irdat de iren van i nieuwe ikel open- in, zijn er gemiddeld twee tot jaar aan vooraf gegaan. derweg naar 'hun' hotel ('toe- chtsoord voor ons tweeweke- s overleg') in Amsterdam, ar we collega Hans oppikken r een rondje Amsterdam, zit mo bijna non-stop met de au- ilefoon aan zijn oor. Hij ikt alles tegelijk te kunnen n: praten, schrijven, sturen. i agenda ligt op de achter- ik, dus dan maar wat krabbe- op zijn vanmorgen aange- akte telefoon-actielijstje. Ze- tien uur van hun overvolle 'kweek brengen de prospecto- door in hun blikken kantoor, van die tien uur zitten ze ge- Ideld zes uur aan de telefoon, onder het rijden,' ratelt Ben in één adem door na het tele- ïgesprek. 'Frapper toujours', jd op de deur blijven klop- een groot deel van ons 'k. Soms zit je jaren te azen ;en pand en dan ineens is het beschik baar.' Een dikke huid moet je ook hebben, vertelt hij uit erva ring. Nu, die heeft 'ie wel, veel praten is zijn anti- stress-mid del. 'Meer dan de helft van de projecten die we oppakken gaan uiteindelijk om allerlei redenen niet door. We geven veel presentaties bij gemeenten. Daarna nemen we de bestuurders soms mee in de bus naar een voltooid project. Politieke kleur heeft nauwelijks invloed. Uit welke hoek de oppo sitie komt, is echt afhankelijk van de bezwaren tegen een pro ject. Alleen de vierjaarlijkse wis seling van de wacht kan wel eens tot andere standpunten lei den.' Amsterdam is het grootste aan dachtsveld in hun regio. Veel po tentieel licht Hans toe. 'AH zit er met een aantal veel te kleine winkels. De winkels in Amster dam zijn kleiner dan gemiddeld in Nederland.' Maar Amster dammers zijn ook niet op hun mondje gevallen, weten de twee. Bezwaarschriften en vertra gingsprocedures tegen een be stemmingsplan komen veel voor in het ontwikkelingstraject. Zodra de bouwvergunning voor een project binnen is, er geen procedures meer op de loer lig gen en alle partijen tevreden zijn met het bestemmingsplan, geven de prospectoren hun esta fettestokje door aan de afdeling Winkeltechniek van Albert Heijn. Zij zorgen vervolgens voor de afbouw en inrichting van de winkel. Dan zitten 'volg- tijdelijke' fasen uit de werkmap van Hans en Benno erop. We rijden naar het hartje van de stad en stuiten op veel stoplich ten. Kost allemaal tijd dus geld, zeggen ze. 'En dan dat parke ren,' roept Benno. 'Je bent een bom duiten kwijt aan parkeer- geld.' Trots wijzen ze naar hun nieuwste aanwinst. Een grote garage op de Westermarkt. Bij toeval gevonden, tijdens hun jaarlijkse uitje: een dagje wan delen, speuren naar panden ('witte plekken') met behulp van kadastrale kaarten en na afloop een pilsje drinken. De vraag naar een supermarkt of speci aalzaak schep je, weten de pro spectoren van Ahold Vastgoed. Panden die direct beschikbaar zijn voor supermarkten zijn een zeldzaamheid. Hans: 'Je moet vertrouwensrelaties opbouwen. We hebben regelmatig met klei ne particulieren te maken. Ze bellen je ook 's avonds. Willen dan duidelijkheid en vooral ze kerheid als ze hun oudedags voorziening hebben ingezet. Je moet ook van alle markten thuis zijn. Met de baas van de garage op de Westermarkt heb ik zeker een half uur zitten praten over ondermeer poppenhuisonderde len. Hij handelt daarin. Of laatst, in een kerk, zaten Benno en ik zwaar in gesprek met het kerkbestuur over de parallellen tussen hun en onze marktbena dering. Nee, die kerk hebben we niet gekregen. We hadden voor gesteld om de diensten op de eerste verdieping te laten plaatsvinden. Maar daar voel den ze niet veel voor.' We rijden nog even langs de Stadhouderskade, waar de su permarkt van Albert Heijn in december is geopend in twee voormalige tapijtzaken. Wlakbij werkt Dirk van den Broek nog aan de realisatie van een super markt in de oude Heineken Hans Bakhuizen (I) en Benno Leemeijer: 'Frapper toujours' brouwerij, een locatie die voor onze neus werd weggekaapt', zegt Benno. 'Maar we wisten een goede locatie vlakbij te ver werven. Het was spannend, maar AH was eerder open. En dan weet je, Albert Heijn zit goed in die wijk. Dat is toch een kick: positie pakken en dicht zetten!'

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 7