10Oe franchiser opent deuren Etos-successen in 1994 EN AH, HIJ ZAAIDE VOORT Zandstra Etos in't honderd in Amsterdam-Noord Wilt h vrafen of hetA vlieffuirb'f Ckthcorn Vrijdag 27 januari opende hoofd Franchising van Etos, Peter de Haas, de deuren van de honderdste Etos-franchisevestiging op het Waterlandplein in Amsterdam-Noord. Een feestelijke happening met veel ballonnen, een toespraakje en een enor me toeloop van nieuwsgierigen en kooplustigen, die afkwamen op de spectaculaire openingsaan biedingen. Peter de Haas complimenteerde het 15-koppige personeelsteam en het ondernemerskoppel John Eschweiler en Kees Bootsman met hun enorme spirit: binnen een week tijd is de winkel om gebouwd van een DA-drogisterij naar de grootste Etos-winkel in Nederland. Een complete meta morfose op ruim 380 m2. Voor ondernemer John Esweiler was de Etos-formule een weloverwo gen keuze. "Mijn compagnon en ik zijn bestuurders op afstand. We zitten ook nog in de auto branche, waardoor we hier niet altijd aanwezig kunnen zijn. Bij Etos maken we deel uit van een degelijke, goed geleide organi satie. De winkel is in goede handen, dat maakt het voor ons wat gemakkelijker.' 'Franchising is voor Etos een belangrijke activiteit gewor den', vertelt Etos-directeur Henk Baakman. 'De formule is erg in trek bij zelfstandige on dernemers. Het aantal filialen stabiliseert zich nu rond onge veer 120, maar het aantal fran- chisewinkels maakt een enorme groei door. Voor dit jaar streven we naar ruim 60 nieuwe fran- chisevestigingen. Ongeveer 40 nieuwe vestigingen worden van buiten aangetrokken en nog eens 20 filialen worden omgezet in franchise-vestigingen.' Intussen werd het in de groot ste Etos-winkel van Nederland steeds drukker. Lange rijen bij de kassa's. Maar de sfeer was ontspannen. Winkelen is hier een gemak: deze Etos heeft winkelwagentjes, die geruisloos over het keurige, grijze tapijt gaan. De eau de toilettes van Gloria Vanderbilt en Cleopatra voor nog geen tientje gingen grif van de hand. Een mevrouw in de rij: 'Toch een koopje? Bin nenkort is m'n schoonzusje ja rig, heb ik meteen een kadoot- je.' Andere dames grinniken. Nee, ze hebben eigenlijk niets nodig, 'maar je krijgt zo'n mooie beautytas kado. Een mens moet zich ook weieens laten verlei den in het leven, hè'!' Vorig maand ontbraken de gegevens van Etos in het produktoverzicht over 1994 in Van 't Schap. Deze maand staat alles echter op een rijtje. Etos was in 1994 bijzonder ac tief. Niet alleen werden er circa 550 nieuwe produkten geïntro duceerd en rond de 500 andere artikelen uit het assortiment gehaald, er waren ook succes volle acties en twee scores als 'beste koop' in de Consumenten gids: het eigen merk zonne brand en de tandpasta. Naast deze twee toppers noemt Etos ook de eigen luiers als absoluut succesnummer. Acties die in het oog sprongen waren natuur lijk de krakende kortingen-actie in januari en februari, waarbij ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan veel artikelen voor 75 cent de toonbank over gingen. De actie zorgde voor 25% meer klanten. Ook de introductie van Wereldgeuren, met een piek in de kerstperiode, was een meer dan geslaagde actie. Voor 1995 voorspelt de drogisterijketen Lots-a-fun artikelen een roos kleurige toekomst. AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1995 Albert Heijn voert al vijftien jaar een voor- en najaarsactie met planten en zaden. De afge lopen najaarsactie droeg het thema: 400 jaar Tulp. Frans Vermeulen: 'Het aantal filialen dat zich inschrijft voor de acties stabiliseert zich nu. Je ziet ook duidelijk dat de actie bij super markten in de ruimere woon wijken, waar mensen tuinen hebben, meer succes heeft dan in de stadse 'balkon'wijken. Toch hebben we genoeg produk ten in het pakket die het ook heel goed in balkonbakken doen. Denk maar aan kleine vaste planten of het zaaigoed. Dat kweek je in de huiskamer op en vervolgens in leuke pot ten op het balkon. We verkopen een emotie, zeg ik altijd. Zodra het voorjaarszonnetje aan de hemel omhoog kruipt, komen wij met de bollen. Zo breng je mensen in de stemming.' De lente komt er weer aan, dus ook de echte stem mingmakers. Vanaf week 10 zijn bij AH de bloembol len, zaden en vaste planten weer volop verkrijgbaar in een overzichtelijke display. Speciaal voor kinderen is er dit jaar een vlinderkleurwedstrijd met leuke en vooral educatieve prijzen. En, de kinderserie wordt uitgebreid met de Reuze Zonnebloem. "Naast de hardlopers als tulpen en narcissenbollen, slaat vooral de kinderserie goed aan,' vertelt Frans Vermeulen van de Bloe- mencentrale in Woerden. 'Bij de speciale kinderzaden (bloemen, wortelen, tomaten en nu de Reuze Zonnebloem) geven we ook een zaai-advies. Kinderen gaan heel creatief met zaaigoed om, bovendien is het leerzaam.' En sinds twee jaar koppelt Al- bert Heijn een good-will actie aan bollenverkoop. Vlinders, een diersoort die goed past bij natuur en vooijaar. 'In de eer ste actie in het teken van vlin ders legden we nadruk op be paalde struiken, waar vlinders op af komen. Dit jaar kunnen kinderen met een kleurwed- strijd een entreekaartje voor het Noorder Dierenpark in Em- men winnen. Daar hebben ze een vlindertuin. En de klas van de winnaar krijgt een lespakket van de Vlinderstichting aange boden, met vlindereitjes, pop pen en rupsen. De Vlinderstich ting is erg blij met onze activi teit. Ze willen namelijk zoveel mogelijk vlindersoorten terug halen naar Nederland. Deze ac tie ondersteunt hun plan door mensen te attenderen op het wel en wee van deze diertjes.' (Zie pagina 1)

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 5