KONINKLIJKE HARRY'S huwelijksaanzoek f-É r- n ioi/S°ê Dat was wat. Staat Ange- lique van Sebillë, administratri ce van AH's teikan- toor in Veldhoven, onlangs op de Ge- handicaptenbeurs in Breda glazen te gra veren en kaarsen en zeep te decoreren, staat opeens de ko ningin voor haar neus. - Sr f i Ju AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1991 Voor de wijkbewoners rondom winkelcentrum De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis was het even wennen. Sinds drie maanden staat bij elke uitgang van het winkelcentrum een verkeersbord dat niet -of misschien nóg niet- in onze verkeersboekjes voorkomt, Maar toch moet er wel degelijk rekening mee worden gehouden. Het bord verbiedt het winke lend publiek de winkelwagens mee te nemen op de openbare weg. Wie toch met zijn karretje de straat op gaat, riskeert een boete. En die is niet misselijk. Verbetering van de leefbaar heid is in de bewuste woonwij ken een *hot item'. Albert Heijn- filiaal 1596 nam daarom de ver antwoordelijkheid op zich voor rondslingerende winkelwagens. Samen met mede karretjes-ver- spreider Torro, een welzijns werker, de wijkbeheerder en de politie werd een oplossing ge vonden. Sinds drie maanden mogen de karretjes het winkel centrum en het parkeerterrein niet meer af. De gemeente legde het verbod officieel vast in een Algemene Politieverordening en Albert Heijn en Torro regelden en betaalden de produktie van twaalf verbodsborden. De ver antwoordelijke wethouder sloeg het eerste bord in de grond. 'De maatregel werd uit pure noodzaak geboren. De mensen sleep ten de winkelwa gens echt overal mee naartoe', zegt supermarktmanager Slijkhuis. *We waren zo'n veertig uur per week bezig om ze weer op te halen. En daarvan moesten we zeker achttien uur per week de wij ken in om die karretjes terug te slepen naar het filiaal. Een on gelofelijke klus. We hadden per kwartaal bovendien te maken met zo'n veertig vernielde kar retjes. Vorig jaar werd er hier een triathlon gehouden. Moes ten ze eerst het kanaal dreggen. Kwamen er dus allemaal kar retjes boven. Daar wordt je dus echt niet goed van!' De nieuwe aanpak heeft succes en krijgt misschien een vervolg in andere delen van Hellevoet- sluis. Want in de afgelopen drie maanden zijn er slechts vier winkelwagens gevonden buiten De Struytse Hoeck. De wijken zijn leeg, het parkeerterrein staat weer vol met winkelwa gens, zoals het hoort, en de eer ste overtreders zijn door de po litie op heterdaad betrapt. Zij werden op de bon geslingerd voor tweehonderdvijftig gulden. Angelique, die nierpatiënte is, had met haar hobbies de ko ninklijke aandacht getrokken. 'Ik dacht eerst dat het een nep- koningin was, maar het was wel degelijk de echte', vertelt ze. 'De beveiligingsbeambten wilden haar de hoek om lood sen'. 'Maar toen zag ze waar ik mee bezig was en kwam ze naar me toe. Ik weet niet wat ik gezegd heb, hoor. De konin gin, die ontmoet je één keer in je leven.' Ze greep gelijk haar kans en overhandigde de ko ningin een zelfgemaakte kaars. De koningin bezocht de beurs ter ere van het 1 O-jarig bestaan van de stichting die de beurs organiseert. Op een 'Love Let- ters'-achtige ma nier heeft chauffeur Harry Bouw meester van het Verscen trum Groot Rotter dam zijn Terry ten huwelijk gevraagd. Op de zijkant van zijn vrachtwagen plakte Harry met grote letters: 'TERRY, WIL JE MET ME TROUWEN'? Vergezeld van drie GVA-volg- in de gaten. Tot haar collega, had wat er aan de hand haar Harry in ontvangst. Trots trucks reed hij luid toeterend ook in het complot, de lamellen was, biggelden de waterlanders als een pauw ontving de GVA'er het bedrijfsterrein van Terry's opendraaide. Een verbaasde langs haar wangen. Ze klom uit alvast het jawoord. De collega's werkplek op. Terry Verweij, nu Terry verscheen voor het raam het raam en nam, eenmaal be- stemden er onder luid gejuich nog Harry's vriendin, had niets en op het moment dat zij door- neden, huilend de bloemen van mee in. rem

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 12