AH-VLAG WAPPERT IN ZAMBIAANS HUTTENDORPJE GVA HELPT GEZONDHEID Colofon 10 Jubilea -Persoonlijk- Jubilea REÜNIE IN MAASSLUIS fc In memoriam BBC luisteren tijdens 'werkoverleg' wfm - AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1995 Dhr. J.F.G. Zwakenberg, medewerker Meester b.v. Viering zal plaatsvinden op donderdag 9 maart 1995 om 16.20 uur in het be drijfsrestaurant van Meester b.v. te Wijhe. Dhr. A.T.W.-Migchielsen, hakker CS Groenlo. Datum jubileum nog niet vastgesteld. Dhr. H. Oosterhof, projectleider Inventaris Projecten. Viering zal plaatsvinden op donderdag 2 maart 1995. Plaats en tijd wor den t.z.t. nader bekend gemaakt. Dhr. C.J.Weij, chauffeur DCZ 21 maart 1995. Viering zal in be sloten kihng plaatsvinden. (Oud-) medewerk (st) ers van het Albert Heijn filiaal 1337 (voorheen 5615 aan de Rem- brandtlaan 19-23) te Maassluis opgelet! Onder het motto 'Een reünie is leuk om oude herinnerin gen op te halenheeft Anke van Doome besloten om op zaterdag 29 april a.s. van 19.00 tot 22.00 uur een ge zellige bijeenkomst te hou den in het filiaal 1337 met alle (oud-)collega's die, van af 3 november 1965 werk zaam zijn (geweest) in dit fi liaal. Dit uiteraard wel bij voldoende animo! Bij een gezellig samenzijn hoort natuurlijk een hapje en een drankje hetgeen een kleine bijdrage in de kosten van slechts 10,per per soon met zich meebrengt. Voor meer informatie en op gave: Anke van Doome Ververij 17 3142 JE MAASSLUIS Tel: 01899 - 24535 52e Jaargang, nr. 2 Februari 1995 Oplage 60.000 Uitgave van het Directoraat Communicatie Ahold Albert Heijnweg 1 Kamer 247 1507 EH Zaandam Tel. 075-595722 Redactie: Jan Hol (hoofdredacteur) Gijs Coffeng Lara Roggekamp (coördinatie) Aad Schoen Medewerkers: Monique Lindeboom Fotografie: Johan Weemhof e.a. Vormgeving: Studio Tigges (lay-out en DTP opmaak) Egbert Jonker (adviezen) Druk: Koninklijke Smeets Offset b.v. Peter van Duifhuizen poseert met Zambiaanse vrienden én de AH-vlag Peter van Duifhuizen uit Putten werkt in de Albert Heijn winkel in zijn dorp. Tegelijk studeert hij tropische bosbouw. Vanwege zijn studie liep hij stage in Zambia, Afrika. Daar werkte Peter mee aan een herbebossings project. Zijn AH-chef Klaas Goossens deed hem bij zijn vertrek naar Zambia een AH-vlag cadeau, 'om wat spectaculaire fotootjes te maken in Zambia en omstre ken', schrijft Peter aan Flitsen. 'Midden in het regenseizoen ar riveerde ik in het dorpje Chi- kankata. Daar zijn bijna alle bomen en struiken verdwenen omdat er veel hout nodig is voor koken en bouwmaterialen. Daardoor is de natuurlijke 'bush' bijna verdwenen, terwijl Dé vlag in Afrika. Duidelijker kan het niet! De heer H. Dijkhuis (33) Albert Heijn 13 januari 1995 Rotterdam Mevrouw D.H. Kal-Millenaar (27) Albert Heijn 27 januari 1995 Zoetermeer De heer J. Casemier (18) Albert Heijn 4 februari 1995 Eindhoven Oud-medewerkers en gepensioneerden De heer J.H. Juffermans (80) Simon de Wit 30 november 1994 Haarlem Mevrouw A. Hali (93) Albert Heijn 5 januari 1995 Amstelveen De heer M.L. Bosman (81) Albert Heijn 14 januari 1995 Amsterdam De heer K. Ammerlaan (71) Marvelo 17 januari 1995 Tilburg De heer H. Reuvers (70) Miro 29 januari 1995 Erica er geen nieuwe bomen worden geplant. Met alle kwalijke ge volgen van dien. Daarom heb ik boeren bezocht om hen te hel pen met uitplanten of ze in structies te geven hoe ze hun land moeten verzorgen', schrijft Peter. Maar naast het bosbouw- werk was er ook tijd voor ont spanning: 'Elk weekend vrij, luxe zwembad in Chikankata, op bezoek bij zwarte vinenden in de huttendorpjes en soms een leuke trip maken. Vlak voordat we terug gingen maak te ik nog foto's in het hutten- dorpje Nanzele. Kort samenge vat kan ik terugblikken op een ongelooflijke leerzame en prachtige tijd', besluit Peter van Duifhuizen zijn brief, waar voor de redactie hem hartelijk bedankt, evenals voor zijn kleu rige foto's. j - Het artikel over Albert Heijn in de hongerwinter (Flitsen, januari) inspireer de oud-AH-medewerker de heer H.A. van Urk uit Zaandijk tot een brief vol herinneringen aan die tijd, waaruit wij twee anekdo tes lichten: 'Mijnheer Jan Heijn moest een keer met al zijn handkarren vanuit Zaandam naar Bever wijk. De Albert Heijners moes ten in Beverwijk mensen gaan helpen, die door de bezetter ge dwongen waren hun huizen te verlaten. De Duitsers wilden hun huizen laten slopen omdat ze bij een eventuele invasie in het schootsveld zouden komen te liggen. Mijn vader en vele ande ren hebben toen een hele dag ge sjouwd met handkarren beladen met mensen en inboedel in plaats van met levensmiddelen. Soms konden de mensen niet eens meer lopen. Die onderlinge hulp vond je toen heel gewoon. Je deed het en daarmee af. Niet zeuren, gewoon doen. In de fa briek aan de Oostzijde had zo wat elke afdeling een radiotoe stel, dat goed was verstopt. Zo lang er elektriciteit was, konden we 's middags om één uur naar de BBC luisteren. Eén van de voormannen, Talsma, moest el ke middag om kwart voor één bij mijnheer Jan komen, zoge naamd voor werkoverleg, maar dat leek maar zo. Ondertussen kwamen wij bij elkaar in de timmerschuur, ook zogenaamd voor werkoverleg. Maar elke middag kwam mijnheer C.J. Koomen, toen één van de grote AH-bazen, ons vertellen wat hij op de BBC-radio had gehoord. Vooral in het laatste oorlogsjaar was dat voor ons heel span nend. De heer H.A. van Urk, Zaandijk Op 20 januari is in het Canisius Wilhelmina Ziekenhuis in Nij megen mede dankzij de spon soring van GVA een bijzondere leerstoel ingesteld. Deze 'stoel' is er om onderwijs te geven over en onderzoek te doen naar het vernieuwen van het beleid in ondermeer ziekenhuizen en verpleeghuizen. De komende vijf jaar zal professor Ton van den Hout vanuit deze 'GVA- leerstoel' het onderwijs verzor gen. Hij is verbonden aan de vakgroep Bestuurs- en Organi satiewetenschappen van de Ka tholieke Universiteit Nijmegen. Van den Hout vindt dat de overheid de ziekenhuizen vrijer moet laten om zelf hun beleid te ontwikkelen en te toetsen. 'Het is de eerste keer dat GVA een leerstoel sponsort', zegt Jaap van Bameveld, manager strate gie en ontwikkeling in Ede. Het steunen van deze leerstoel past volgens hem prima in de activi teiten van GVA: 'Wij leveren al jarenlang voedingsmiddelen en aanverwante diensten aan veel ziekenhuizen. Om hen te assi steren bij hun optimale, pa tiëntgerichte bedrijfsvoering bieden wij hen aanvullende diensten, zoals cursussen voor medewerkers, menucycli en themaweken. Ook helpen we ze bij de facturering. Daardoor kunnen ziekenhuizen efficiën ter werken en leveren wij een bijdrage aan het verminderen van hun kosten', vertelt Jaap van Barneveld. Maaltijden van GVA voor ziekenhuispatiënten

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 10