Uren filmen voor een AH-spot van 20 seconden Slavinken TOP 10 BENADRUKT SCHERPE AH-AANBIEDINGEN Hutspot en speklapjes. cd 'VLEES VOOR EEN PRIK' WINT MARKTAANDEEL TERUG 9 WASKNIJPER SAAI TRANEN FOODSTYUST 0 snelfiltermaling, bundel 4 x 250 gram 1.49 -i§r«r 11.99 99 3.99 AHOLD FLITSEN JANUARI 1995 100 gram X59 99 100 gram JL5S door Hans-Lukas Zuurman en Samuël Visser 'Niet wrikken, maar zagen', merkt belichter Stan Schram ietwat ge prikkeld op. Gelaten zet fotomodel Fabienne het mes in de zoveelste ui. Ze is speciaal uitgezocht vanwege haar mooie handen. Beelden uit een AH-spot voor slavinken We nemen een kijkje achter de schermen van de opname van een Albert Heijn reclamespot over hamburgers. De opname vindt plaats in speciale studio's op een met weinig glitter en glamour omgeven industrieter rein in Amsterdam-Noord. Het opnemen van films en commer cials is hier aan de orde van de dag. De studio's zijn een soort pakhuizen, de ramen soms dichtgetimmerd en de grond ligt bezaaid met sigarettenpeu ken en decormateriaal. Het instellen van het licht is een precies en langdurig kar- Goede waarnemers had den het al gezien: Albert Heijn heeft z'n succes volle Top 5 per 2 janu ari van dit jaar uitge breid naar een Top 10. Voortaan verschijnt de Top 10 in de maandag avond- en dinsdagoch tendkranten. Boven de Top 10 staat als titel een mini-menu, zoals bij voorbeeld in week 2: 'Hutspot en speklapjes'. 'In feite is dit een samenvoe ging van de Top 5 en de kleine, losse advertentie, die we altijd op maandag in de bladen plaatsten', vertelt John Groote man van AH Communicatie. 'Elk jaar ligt bij Albert Heijn in januari het zwaartepunt op la ge prijzen. De aanbiedingen in onze Top 10 zijn dan ook scherp tot zeer scherp', aldus John Grooteman. 'Gezien de prijscon currentie in de markt is het noodzakelijk fors met acties uit te pakken. We vragen de win kels daarom ook zoveel moge lijk het complete actiepakket te benutten. Laat klanten het ge boden voordeel duidelijk zien, raambiljetten en schapkaart jes.' Tevreden kijkt Grooteman terug op de C-merken-campag- ne van vorig najaar: 'Daaruit blijkt dat je bij Albert Heijn ook goedkoop uit kunt zijn. Daar naast bieden we een kwalitatief assortiment huismerken, dat uitgebreider is dan dat van on ze concurrenten en ook herken baar prijsvoordeel biedt.' wei. 'Heb je nog een wasknij per?', roept Stan. Lichttechni- cus Jeffrey Felix (21) rent naar een grote lamp en maakt er met een knijper een gekleurd stuk folio aan vast. Aan de onder kant van zijn trui hangt een he le rij wasknijpers. 'Ja, zo is het licht perfect!' knikt Stan. In een donker gedeelte van het complex struikelen we bijna over een doodskist. 'Ze hebben gisteren een speelfilm afge rond', verontschuldigt Jeffrey zich. De tegenstelling tussen het troosteloze industrieterrein en opnames van mooie reclame spots is opvallend groot. Een van de bedenkers van de spot is artdirector Ab Mollinga (24). Na de kunstacademie kwam hij in het reclamewereld je terecht. Vandaag draaien we een relatief goedkoop filmpje', zegt Ab. Wat doet hij vandaag op de set? 'Ik loop hier wat rond en kijk of alles volgens plan verloopt. Best wel saai, want mijn werk zit er al op doordat ik de spot heb bedacht.' In totaal zijn negen personen een hele dag in de weer met de opname. De dag begint om acht uur 's morgens en kan soms tot ver na zes uur doorgaan. Elk gedeelte van de 20-seconden durende spot moet namelijk apart worden opgenomen. Al leen de opname van het snijden van een ui neemt al anderhalf uur in beslag! Daarna volgt het bakken van de hamburger en een shot (opname) van een mooi gedekte tafel. Tenslotte een shot van de hamburger op een weegschaal, die zo wordt ge filmd dat het eerst een bord lijkt. Uiteindelijk zal er een 'voice-over' (commentaarstem) onder worden gezet die de aan bieding van de week meedeelt. Ondanks de lange werktijden is Schram enthousiast over zijn werk. 'Ik heb eigenlijk een au- dio-opleiding gedaan en voor een bandje en zo gewerkt, maar voorlopig blijf ik hier werken!' 'Niet echt goed, kun je deze ui nog een keer gebruiken?', vraagt regisseur Michiel Mul der. Op een monitor ontdekken we een paar beeldschone, uien- snijdende handen. Ze zijn van Fabienne, studente makelaardij en fotomodel. 'Meestal neem ik De AH-filialen in het cluster Eindhoven zagen hun vleesver koop het laatste jaar verminde ren. Ontslagen bij Philips en Daf drukken hun stempel op het besteedbaar inkomen in de regio. Vlees is duur, dus bleef vlees vaker liggen in de win kels. De concurrentie zat boven dien niet stil en stuntte met vlees. Het antwoord was de ac tie 'Vlees voor een prik', die startte in week 43. Super mijn boeken mee naar m'n werkplek', zegt de 26-jarige stu dente, 'dus ik hoef me niet te vervelen'. Het op de goede ma nier snijden van de uien valt haar niet mee. Wil je hem even nat maken, anders moet ik zo tranen', vraagt ze, al snijdend. De ui mag niet te glibberig of te klein zijn, anders snijdt ze zich in haai- (dure) vingers. 'Niet wrikken, maar zagen', merkt Stan een beetje geprikkeld op, als het voor de zoveelste keer misgaat. 'Oké, nog maar een keer....video?' 'Loopt!', is het antwoord. 'Camera?' 'Ja', klinkt het. Pas na anderhalf uur staat de door Fabienne gesneden ui goed op de band. 'Niets zeggen over de tomaten, hè?' Grijnzend passeert een on geveer 45-jarige man ons. Ver rast kijken we om en onderbre ken ons praatje met Marjon de Ruyter (catering). Natuurlijk vragen we haar onmiddellijk hoe het met die tomaten zit: 'Ach, ze worden een beetje bij gekleurd', aldus De Ruyter. We lopen de man achterna naar marktmanager Toon Meijer van AH-filiaal 1208 in de Brabantse stad: 'Elke week worden twee soorten vlees extreem goedkoop aangeboden. Het gaat echt om flinke prijsreducties. Kilo ge hakt voor f 5,98, in die orde van grootte.' De opzet van de actie is tweeledig. Nieuwe klanten trekken en de bestaande klan ten meer vlees verkopen. Me ijer: 'In de winkels ondersteu nen we de actie met reclame zijn op het terrein geparkeerde bestelbus. Het is Marian Pfeiffer, al zevenentwintig jaar is hij foodstylist. Lange tijd was hij de enige in Nederland die voedsel in de reclame er nog lekkerder uit kon laten zien dan het in werkelijkheid is. De laatste tien jaar kreeg de voed- selkunstenaar echter last van concurrentie. 'Sinds ze in al die kookprogramma's hebben uitge legd hoe ik werk, dachten ande ren: dat kan ik ook', merkt hij op. 'De spoeling is dunner ge worden, maar gelukkig heb ik nog wel werk.' In zijn bestelbus vind je allemaal kleurstoffen, kwastjes en andere materialen. Tien hamburgers hebben in middels de juiste kleur gekre gen en liggen klaar voor de slot- opname van de Albert Heijn- spot. Voordat we vertrekkenvragen we nog even langs onze neus weg of de uien nou ook werke lijk van Albert Heijn komen. Bij Ab breekt een raadselachtig lachje door op zijn gezicht. 'Hm.... dat weet ik eigenlijk niet, maar waar moeten ze an ders vandaan komen?' materiaal en ook in de regiona le kranten wordt met de aan biedingen geadverteerd. In ons filiaal doen we er nog recepten bij.' Tijdens verbouwingen in en om Meijers filiaal daalde zijn totale omzet. Alleen de vlees- omzet wist in die periode nog 2% toe te nemen. Over de hele linie stijgt de omzet in vlees door de 'prik-actie' aanmerke lijk. 'Voor de zomer maken we de balans op. Dan moeten we gemiddeld met alle filialen op 25% toename zitten', legt Meijer uit. 'Afhankelijk van het resultaat in ons cluster wordt er gekeken of de actie landelijk zal worden ingevoerd.' In Til burg loopt momenteel een va riant op de Vlees voor een prik'-actie. Daar is al het vlees twee of drie gulden afgeprijsd. Onze Top 10 van deze week. ©Cd Panklare gesneden hutspot, 1 OC schaal 500 gram L.Z.D Speklapjes zonder zwoerd, 500 gram3.25 r aq kilo ©@©(D Do<JO en Schouderham, A dik of dun gesneden, verpakt 100 gram en Extra gevulde soepen, erwten, bruine bonen (249) of «i aa goulash (2r99), blik 0.8 liter J..«7 «7 cn Perla Mild koffie, q cn Appelsap, pak 1 liter .439" 99 enzaanse-, volkoren appel/kaneel- 0 kokos- of pindakoeken, aa pak 200 gram 459" @cn Beschuit, naturel (ITS) of volkoren (429), rol 13 stuks ©cnzaanlander kaas mild 48+, q vers van 't mes, kilo 4330" O.^U 0 Page Plus Toiletpapier, pak 8 rollen Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 14 januari a.s. Zolang de vooraad strekt 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Een initiatief van de Verscentrale Eindhoven was het: de veertien meest gangbare vleessoor ten voor een prik verkopen. In week 43 van het vorig jaar begon de actie, nu al zijn er om zetstijgingen te constateren tot 35%. Diep- gaan met vlees lijkt een succesformule die de vleesverkoop kan bevorderen.

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 9