ALS WE GAAN, DAN GAAN WE GOED' De Tuinen vernieuwt magazine Dikkervaker, duidelijker Nr -/ I detutn» AHOLD FLITSEN JANUARI 1995 We ontmoeten Linda, Sandra, Erica en Mirjam in Pizzeria La Trattoria in Castricum, maar het had net zo goed op de Texaanse avond in Uitgeest kunnen zijn, op de Zwarte Markt in Beverwijk of 's nachts op de stoep voor de VW in Alkmaar. 'Vreemd', zeggen ze, 'naar de film zijn we nog nooit geweest.' Maar Erica weet de reden wel. *Dan kun je er niet doorheen praten.' Ze kennen elkaar nu zes jaar. Ooit werkten ze alle vier op 'Opleidingen', Sandra moest door bezuinigingen naar een andere afdeling. 'Ja', geven ze toe, 'toen hebben we met z'n al len een potje zitten janken.' Maar de relatie is er niet min der om geworden. Sandra zegt: 'Op maandagochtend loop ik even naar hun afdeling. Dan bepraten we het weekend.' De len ze écht lief en leed? Toen mijn kindje geboren werd, stonden ze bovenaan de bel- lijst', zegt Linda. 'We weten bijna alles van elkaar. En na tuurlijk steunen we elkaar. Als iemand chagrijnig is op het werk, dan peppen we die op. Of we laten het zo, dat kan soms het beste zijn. Dat voel je aan.' Krijgen ze niet genoeg van elkaar? Overdag samen werken en dan 's avonds met z'n vieren gaan stappen. 'Ik denk dat het juist dan leuk is', zegt Erica. T)e spanning van het werk en de ontspanning er na.' 'Of er nu wel of niet iets te vieren valt, wij maken er een feest van', zegt Linda. Want het gaat vooral om de gezellig heid. Lange, wilde nachten.' Ooit begonnen ze samen aan Buik, Billen, Benen in het fit nesscentrum, maar daar wa ren ze niet voor in de wieg ge legd. Linda, Sandra, Erica en Miijam houden van nachtbra ken. 'Als we gaan dan gaan we goed', zegt Sandra. En ze gaan ook altijd met z'n vieren. De bijbehorende vriendjes en echt genoten worden thuisgelaten. 'Ja, dat is toch anders. Met meiden praat je over andere dingen', zeggen ze. Maar het blijft niet bij praten. 'Ben je gek, we doen van alles. Als er op een Texaanse avond zo'n ro deo-stier staat, gaan we daar ook op zitten. Tot hilariteit van de omstanders natuurlijk. En binnenkort huren we een kraam op de Zwarte Markt in Beverwijk om onze oude kleren te verkopen. Daar kunnen we dan weer een avondje stappen van betalen.' Wie van hen is het gekst? We zijn juist heel verschillend', zegt Sandra. 'Daarom gaat het zo goed.' Miijam is de rustigste, maar heeft wel haar contacten. In een handomdraai regelde ze kaartjes voor het concert van de Rolling Stones later dit jaar. 'En we zijn ook voor de deur van de VW gaan liggen', vertelt ze. 'Om vijf uur 's och tends voor Dire Straits. Slaap zakken mee, thermoskan. Er waren maar een paar mensen vóór ons.' De pizza's worden gebracht. De pizzaman vindt dat we -fotograaf en journalist maar geluk hebben. Wij op pad met vier meiden. Hij knipoogt onze kant op. Na de pizza's gaan wij naar huis. De vier vriendinnen vertrekken naar de disco, want de nacht ligt braak tot de zon opkomt. Wil je ook met je vrienden of vriendinnen in Flitsen. Schrijf ons een korte brief. Koninklij ke Ahold, redactie Flitsen, Al- bert Heijnweg 1, 1507 EH Zaandam. Twee jaar geleden verraste de Tuinen de klant met Tn de Kruidentuin', een acht pagina's tel lend gratis informatieblad. Met ingang van 1995 is het blad omgetoverd tot een magazine dat in een oplage van 500.000 stuks de sfeer die een 'Tuin' uitstraalt bij de klanten thuis brengt. O i De naam 'In de Kruidentuin' staat niet meer op de cover. Elk magazine draagt de naam van het filiaal in de buurt. We heb ben gemerkt dat klanten de link tussen onze winkels en 'In de Kruidentuin' niet snel leg den', zegt Emilie Dries, com mercieel manager bij De Tui nen en hoofdredacteur van het nieuwe blad. 'Dat hebben we vooral gemeten aan de respons op de waardebonnen in ons blad. Door nu de naam op het blad te zetten die ook op de lichtbakken staat, hopen we dat mensen eerder de verbinding met onze winkels maken.' Het nieuwe magazine ziet er niet al leen anders uit, maar is ook in houdelijk verbeterd. Stond 'In de Kruidentuin' vol met adver- f?Oc tenties waarin veel informatie over een produkt wordt gege ven, in het nieuwe magazine staan ook redactionele stukken. Dries: 'Op die manier kunnen we meer aandacht schenken aan onze specialismen, zoals ge zondheid en cosmetica.' Het magazine zal voortaan acht maal per jaar verschijnen en huis-aan-huis worden ver spreid. Het oude blad verscheen slechts vier keer per jaar. Bo vendien telt het magazine twee keer zoveel pagina's. Dat biedt ook de mogelijkheid om verban den te leggen tussen de winkels en de produkten in het blad. Zo worden in de rubriek 'De Ideeënmand' artikelen geëtal eerd die in de winkels ook in manden worden gepresenteerd en wordt op de achterpagina aandacht gegeven aan drie arti kelen die bij de ingang van de winkel te vinden zijn. We zijn trots op ons nieuwe magazine', zegt Emilie Dries. 'Het straalt uit wat de consument zo prettig vindt in onze winkels. Gezellig, kwalitatief en puin- natuur.' Elke maand zet Flitsen een groepje vrienden of vrien dinnen in de schijnwerpers die samen werken, maar ook buiten het werk samen actief zijn. Deze maand: Linda Oonk, Erica Binken, Mirjam Goe- zinne en Sandra Bouwens. De eerste drie zitten op het secretariaat van de af deling Opleidingen van Albert Heijn, de laatste op de Administratie Recht streekse Zendingen. Van links naar rechts: Mirjam, Erica, Linda en Sandra

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 8