Gokje van duizenden lezers naar unitkoers VAN 'T SCHAP De Toppers van 1994 In een Flits GOEDE SCORE AH VASTE KLANTEN FONDSIN 1994 GALL CALL DE TUINEN JAMIN ALBERT HEIJN AHOLD FLITSEN JANUARI 1995 Enkele duizenden le zers van Flitsen heb ben in november vo rig jaar een gokje ge waagd naar de juiste unitkoers van het AH Vaste Klanten Fonds op 29 december 1994, de laatste beursdag in Amster dam van het afgelo pen jaar. Daarmee werd het aantal deel nemers van vorig jaar overtroffen. Deelnemers moesten hun voor spelling voor 8 november 1994 insturen en daarmee het koers verloop over bijna twee maan den voorzien. Dat is niet mak kelijk, want het beursklimaat kan elke dag anders zijn. De markt bepaalt de koers. Boven dien publiceerde Ahold op 5 de cember van het vorig jaar de re sultaten over het derde kwar taal van 1994. Zulke informatie beïnvloedt doorgaans de koers van het Ahold-aandeel, waar aan de koers van een unit in het AH Vaste Klanten Fonds is gekoppeld. De lezers stonden dus voor een moeilijke opgave. Op 8 november, de laatste dag waarop kon worden ingezon den, stond de unitkoers rond f 63,50. Aan de duizenden in- Janine Lansen (I) met blije collega's van filiaal 1554 zendingen is te zien dat de Flit- sen-lezers het grondig met el kaar oneens waren over het verwachte koersverloop. Som migen voorspelden een koersda ling tot circa f 46.-; anderen be keken het veel zonniger en durfden een unitkoers van circa f 98.- te voorspellen. Op de be slissende beursdag noteerde de unitkoers f 66,53, bijna de hoog ste koers van het hele jaar. Geen enkele lezer had die unit- Juiste unitkoers was f 67,53 Unitkoers steeg 11,2% Medewerkers stopten meer geld in het fonds koers ingestuurd, maar Al- bert Heijn-medewerkster Jani ne Lansen (20) uit Amstelveen (filiaal 1554) zat er met f 66,56 het dichtste bij. Zij ontvangt de beloofde gratis units ter waarde van f 500.-. 'Ik doe nu bijna een jaar mee in het fonds en vind het een mooie manier van spa ren. Je krijgt ongemerkt een mooi bedrag bij elkaar', aldus Janine. Onder alle inzenders is bovendien een gratis midweek in een Grandorado-park naar keuze verloot. Die is terecht ge komen bij Albert Heijn-mede- werker H.J. van der Vaart uit Zoetermeer. Vanaf februari a.s. ontvangen de deelnemers hun persoonlijke jaaroverzicht van het admini stratiekantoor in Amsterdam. Voor Ahold-medewerkers geldt dat zij dit jaar opnieuw in aan merking komen voor gratis B- units, ter waarde van maximaal f 441.- (zie ook de wikkel van deze Flitsen). Het AH Vaste Klanten Fonds heeft het in 1994 uitstekend gedaan. Een unit werd in één jaar 11,2% meer waard (van f 59,83 op 31-12-93 naar f 66,53 op 31-12-94). Daarmee scoorde het fonds aanzienlijk beter dan vele andere, gere nommeerde Nederlandse beleggingsfondsen. Het fondsvermogen steeg vorig jaar met 41% naar meer dan 138 miljoen gulden; het aantal units nam toe met 27% tot ruim twee miljoen. De in leg van klanten van Al- bert Heijn bleef in 1994 vrijwel gelijk aan 1993, terwijl de inleg door me dewerkers van Ahold in 1994 steeg met ruim 6% in vergelijking met een jaar daarvoor. Elk jaar komen er nieuwe produkten op de markt; elk jaar zijn er acties en elk jaar verdwijnen er ar tikelen uit de winkels. In Van 't Schap zet Flitsen maandelijks een aantal produkten in de schijn werpers. Deze maand kij ken we terug naar 1994: van drie miljoen ijsjes tot Air Miles en kristal. Nieuwe produkten: 120 (80 wijnen, 20 bier fris, 20 gedistilleerd) Uit het assortiment: 70 (50 wijnen, 10 bier, 10 gedistilleerd) De invoering van Australische wijnen in juni. Inmiddels zijn er 400.000 fles sen verkocht. Opmerkelijk: Stijging in omzet van speciale bieren en groei van 50% in malt whisky. Succesvolle actie: Het vernieuwde magazine wordt vanaf februari huis- aan-huis verspreid 200.000 naar 1,1 miljoen); literactie whisky's: 100.000 flessen verkocht. Voorspelling 1995: Uitbreiding in wijnen uit nieuwe wijnlanden: Mexico, Brazilië, Zuid-Afrika. Nieuwe produkten: 300 Uit het assortiment: 200 ffffïC^^^ftlJpaddington-blikken koekjes. Waren bij wijze van spreken uitverkocht voor dat ze in de winkels waren. 10.000 stuks verkocht. Opmerkelijk: De nieuwe homeopa- thieserie van het huismerk Dimedici: de Echinacea. Succesvolle actie: Pondzakken zoete dropmix voor f. 2,95. Er werden er 15.000 verkocht in twee weken. Voorspelling 1995: Ontwikkeling van eigen merken binnen assorti- mentsgroep 'cosmetica'. Nieuwe produkten: Ruim 100 Uit het assortiment: Ook ruim 100 (snoep is erg trendgevoelig) Het aloude 'dubbel- lik ijs', al tientallen jaren een klassieker. Jamin verkocht er deze warme zomer ongeveer drie miljoen. Opmerkelijk: De verdubbeling van het zelfschep-assortiment. Succesvolle actie: Acties die werden ondersteund door televisiecommercials zijn een enorm succes geweest. Van sommige produkten werd in een week verkocht wat normaal in een jaar wordt omgezet. Voorspelling 1995: De weekendcakes en de nieuwe serie bonbons worden dé produkten in 1995. Nieuwe produkten: 3500 Uit het assortiment: 3600 (exclusief AGF, brood en vlees) [Vl'\Gerookte I palingsoep (geïntroduceerd in novem ber). T/m kerst al 96.000 ver kocht. Beter dan kreeftesoep, de topper in culinaire soepen tot dan toe. Ciabatta, Italiaans broodje (geïntroduceerd in sep tember). Opmerkelijk: De presentatie van de C-merken (augustus/ september). In de winkels te herkennen aan de bordjes 'Even voorstellen...'. Succesvolle acties: Air Miles: spaar programma voor reizen en uitstapjes. In oktober gestart; in november zijn er bij AH al honderdduizenden passen over de toonbank gegaan. De kristal-actie: ruim 60% van de primaire klanten (vaste klanten) en 25% van de secundaire klanten spaar den voor twee versies kristal. De actie duurde van februari tot november. De lepeltjes/vorkjes-actie: sparen voor verzilverde koffïelepeltjes bij Per- la-koffie begon al in 1993. De actie zou aflopen in december van dat jaar maar werd verlengd tot juni 1994. Tegelij kertijd werd de actie uitgebreid met sparen voor gebaksvorkjes. (Van Etos waren geen gegevens be schikbaar).

Personeelsbladen | 1995 | | pagina 2