Wijzigingen in de Ahold-spaarloonregeling - VAN 'T SCHAP m- iï 2 Keuzemogelijkheden in 1995 Wat moet je doen om je geld eerder te krijgen? Wanneer kun je je geld binnen 4 jaar opnemen? Rentepercentage Premiespaarregeling GULDEN VAN 'T SCHAP Cadeaubon Vitamines VAN'T SCHAP Vlees! VAN 'T SCHAP AHOLD FLITSEN DECEMBER 1994 Eerder dit jaar is Ahold gestart met een spaarloon regeling. Ahold-medewerkers kunnen dankzij deze regeling belastingvrij sparen. In 1994 kon een be drag van maximaal f 1541,- uit het bruto-salaris worden gespaard. Voor 1995 is dat bedrag verhoogd tot f 1580,-. Het mooie is dat je over dat bedrag en over de rente geen belasting betaalt. Op deze pagi na staat belangrijke nieuwe informatie over de Ahold Spaarloonregeling. (De Ahold Spaarloonrege ling geldt niet voor medewerkers van Jamin, Nis- tria, GVA-vleesproduktiebedrijven en GVA RVC's) Spaarloon is een van de mogelijkheden die de Wet Ver- meend/Vreugdenhil biedt. In de tweede week van januari 1995 zul je informatie ontvangen over de keuzemogelijk heden die jouw werkmaatschappij biedt. Let op: je kunt dan ook lezen wat je moet doen als je in 1995 wilt (blijven deelnemen aan de spaar loonregeling. Dus: nu nog niets doen, maar de infor matie afwachten in week 2! In principe kun je het gespaarde bedrag pas opnemen nadat het 4 jaar op je reke ning heeft gestaan. Het geld staat dus 4 jaar vast. Vanaf 1 januari kun je in een paar speciale gevallen wel tussentijds aan je spaarcenten komen, zonder dat de be lastingvoordelen vervallen. Het gaat daar bij om de volgende gevallen: 1. Kosten bij de koop van een eigen huis. Dit zijn o.a. de kosten van de hypotheek akte en de eigendomsakte, de makelaars- en taxatiekosten, de provisie voor de hy potheekverstrekker en het lidmaatschap van een coöperatieve flatvereniging. De aflossing van een hypotheek komt niet in aanmerking. 2. Premies levensverzekering Het gaat hierbij om verzekeringen waarbij een lijfrente is verzekerd, of verzekerin gen waarbij een kapitaaluitkering bij leven is verzekerd. Hieronder worden ook ver staan: gemengde verzekeringen, kapitaalverze- keringen met lijfrenteclausule en overeen komsten tot sparen met levensverzekerin gen. Uitgesloten zijn overlijdensrisicover- zekeringen en overgedragen verzekerin gen ter aflossing van leningen, bijvoor beeld levenhypotheek en spaarhypotheek. Aan de verzekeringen zijn strikte voor waarden verbonden: - Lijfrenteverzekeringen: verzekerd bij een levensverzekeraar; lijfrente als bedoeld in de Wet Inkom stenbelasting; de verzekering moet een looptijd van tenminste 5 jaar hebben. - Kapitaalverzekeringen: verzekerd bij een levensverzekeraar; moet voldoen aan het gestelde in de Wet Toezicht Verzekeringsbedrijf; op het leven van de werknemer, echt genoot of kinderen, voorzover deze recht hebben op kinderbijslag of studiefinanciering; de looptijd van de verzekering moet tenminste 4 jaar zijn. 3. Aankoop Units AH Vaste Klanten Fonds Van het geld op je spaarloonrekening kun je periodiek of tussentijds A-units kopen in het AH Vaste Klanten Fonds. Dit kan door het in te houden spaarloon hiervoor direct te bestemmen; er geldt dan een mini mumbedrag van f 25,- per keer. Ook is het mogelijk om reeds geblokkeerd spaarloon in units om te zetten; in dit ge val geldt een minimumbedrag van f 500,- per keer. Ook de units worden in principe 4 jaar vastgezet. Maar als je voor de aan koop reeds geblokkeerd spaarloon ge bruikt, wordt de al verstreken blokkade termijn meegeteld. In twee gevallen kun je de geblokkeerde units tussentijds weer verkopen: bij de koop van een eigen huis en bij de betaling van premies voor een levensverzekering. In het algemeen kun je het spaartegoed in de genoemde gevallen tussentijds opne men op of na het moment dat de spaarin- leg heeft plaatsgevonden. Het is dus niet mogelijk om bestedingen die in het verle den zijn gedaan, nu of in de toekomst voor de deblokkering te gebruiken. Als je tussentijds geld van je spaarloon rekening wilt gebruiken voor een of meer van de hiernaast genoemde ge vallen, ga dan als volgt te werk: 1Vraag bij de Stichting Beheer Spaar regeling Ahold het daarvoor bestemde formulier aan (tel. 075 - 592772) en vul dat in; 2. Stuur het formulier naar deze stich ting (huispost W207), vergezeld van bewijsstukken die de bestemming van je geld aangeven. Gaat het bijvoor beeld om een levensverzekering, dan moet je het volgende meesturen: een afschrift van de polis (eenmalig); een afschrift van de premiefactuur (periodiek); een bewijs van de betaling (bijvoor beeld een kopie van het dagafschrift van bank of giro). De stichting beoordeelt vervolgens of In 1994 geldt voor het spaarloon een rente van 5,25%. Deze rente wordt per 31 december op je vrije rekening bijge schreven en kan direct daarna via een opnameformulier worden opgenomen. De rente voor 1995 is vastgesteld op 6,5%. Dat percentage geldt voor alle spaarloonbedragen die in 1995 wor den gespaard en blijft voor deze be dragen gelden zolang het tegoed vast- In 1995 zal nog geen Ahold Premiespaarregeling worden ingevoerd. Dit betekent dat het huidige Spaarfonds in elk geval in 1995 nog zal blijven bestaan. aan de wettelijke voorwaarden is vol daan. Als dat zo is, wordt het be treffende bedrag gedeblokkeerd en naar de vrije rekening van het spaar loon overgeboekt. Je kunt dan over het vrijgemaakte saldo beschikken door een opnameformulier in te vullen (ook dit formulier is bij de stichting te verkrij gen). Het is niet mogelijk om de stich ting opdracht te geven betalingen aan anderen te voldoen. Dit moet je dus zelf regelen. Ahold onderzoekt momenteel de moge lijkheden voor een eventueel collectief arrangement op het gebied van 'sparen voor later', waarvoor ook spaarloon kan worden gebruikt (bijvoorbeeld voor een lijfrente). Natuurlijk hoef je hierop niet te wachten; je kunt zelf ook een keus maken uit de vele mogelijkheden die op de markt worden aangeboden. staat (in principe 4 jaar). Zodra de ter mijn van 4 jaar is verstreken, wordt het spaarbedrag op de vrije rekening van het spaarloon overgeboekt. Je kunt er dan vrij over beschikken, maar je mag het natuurlijk ook laten staan. Over het saldo op de vrije rekening geldt een variabele rente; op dit moment be draagt deze 5%. fcOEAUBOH -'f 1-b-erT 545079* De info-counter in de AH-supermarkt wordt al lang niet meer alleen ge bruikt voor de verkoop van tabak of batterijen. Albert Heijn heeft het plan de counterverkoop uit te breiden met een aantal service-artikelen. Postze gels van 10, 70 en 80 cent waren daar van de eerste voorbeelden, de speciale kerstwenszegel van 55 cent, die in week 48 de winkels bereikte, was het volgende en afgelopen week introdu ceerde AH onder de noemer service-ar tikelen ook zijn eigen cadeaubon. De bon is er in de waardes 10 en 25 gul den. "We hebben ons uiterste best ge daan om de bon nog voor de kerst in de winkels te krijgen. Dan pikten we nog wat van de kerstdrukte mee', zegt Bram Klingens, senior adviseur op de afdeling Administratieve Organisatie. De cadeaubon kan alleen worden inge wisseld bij AH. Te verwachten is dat klanten de bon eerder zullen gebrui ken voor de aanschaf van non-food ar tikelen dan voor food- produkten. Begin vol gend jaar zal het as sortiment service-artike len verder worden uitgebreid met soortgelijke artikelen. Ons lichaam heeft vitamines nodig. Daarom eten we zo gezond mogelijk, drinken vers sinaasappelsap en pellen regelmatig een mandarijntje. Zo zou het althans moeten. Maar steeds va ker kiezen mensen voor een fast- foodmaaltijd. Daar komt nog eens bij dat spanningen en gure jaargetijden de behoefte van het li chaam aan vitamines extra verhogen. Alle reden om de vitamines in het li chaam aan te vullen. Etos komt in de ze koude periode met een lijn van maar liefst 28 verschillende soorten vi tamines onder het private label. 'De tabletten komen uit Amerika, waar het slikken van vitamines al heel lang ingeburgerd is', zegt productgroupma- nager Luc de Jong. 'In Nederland is het een groeimarkt.' Etos heeft zijn vi tamines verpakt in een energieke ver pakking. Wuivend graan en zon. 'We willen niet dat de klant bij vitamineta bletten denkt aan medicijnen. Dat ne gatieve effect hebben pillen nu een maal. Maar vitamines zijn juist ter voorkoming van medicijnen. Het maakt je sterk. Daarom hebben we de potjes een optimistische uitstraling ge geven.' Door duidelijke informa tie op de potjes en een brochu re over het gebruik van vita- 1 r a m i mines hoopt Etos dat de klant zelf zijn keuze kan bepalen. De vitaminelijn (twee meter breed in de winkels) valt onder het zelfbedie ningsassortiment. Van de 28 soorten vallen vooral de multivitami- nes voor kinderen op. De tabletten zijn ge kleurd en de letters van het alfabet zijn er over verdeeld. Voor de vitami nes geldt wat voor alle pri- vate-labelprodukten geldt: een goede kwaliteit voor een sterk concurrerende prijs. Wat doen Neder landers met de feestdagen? De fa milie om tafel, kaarsje erbij en lekker eten en drin ken. En wat is er gezelliger dan fondu en, gourmetten of steengrillen? De sla gers van de Centrale Slagerijen van Albert Heijn sneden de afgelopen we ken heel wat biefstukken, kalkoenfi lets en varkenshaasjes in blokjes. Die waren bestemd voor de gourmet-, fon due- en steengrillpakketten, die dezer dagen in de AH-winkels worden ver kocht. Manager Jack van Houts van de Centrale Slagerij in Zaandam: "Vorig jaar hebben we deze pakketten getest in filialen in Noord-Holland. Het was een succes. Daarom hebben we ze nu landelijk ingevoerd.' De pakketten zul- len, zoals het er nu naar uitziet, tot 1 januari in de winkels liggen en daarna rond Pasen en Pink steren. 'Er zijn vijf verschillende sa menstellingen', zegt Van Houts, 'waar van steengrillvlees in plakjes moet worden gesneden, gourmet- en fondu evlees in blokjes. En dan moeten er nog balletjes gehakt worden gedraaid en moet het vlees worden gekruid. Het is kortom veel werk voor ons, maar makkelijk voor de klant.' Voor de kerstdagen hebben de slagerijen zo'n 60.000 pakketten klaargemaakt. De pakketten, één is genoeg voor vier gro te eters, hebben prijskaartjes die va riëren van f 26,90 (royaal fonduepak ket) tot f 34,90 (luxe fondue- en luxe gourmetpakketten). Daartussen zitten de steengrillschotel en het gourmet pakket 'royaal' (f 29,90).

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2