'AH verandert voor klant en medewerker' WINST EN OMZET AHOLD VERDER OMHOOG IN DIT NUMMER Spaarloen- regelimg Goede vrienden De Raad van Bestuur en de directies van de bedrijfs onderdelen wensen alle medewerkers prettige kerstdagen en een gelukkig 1995 Van der Hoeven in kerstspeech: Muzikaal behang De verandering Tsjechen Iepen stage 'Medewerkers bepalen succes Ahold' SAH002000593 Flitsen Landelijk december 1994 december 1994 In januari start de nieuwe ru briek 'Goede Vrienden'. Elke maand zetten we een groep je vrienden of vriendinnen in de schijnwerpers die samen werken, maar ook buiten het werk samen actief zijn. Meld je aan bij de redactie. Schrijf naar Koninklijke Ahold, re dactie Flitsen, Albert Heijn- weg 1,1507 EH Zaandam. 51e jaargang NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV ilïier 12 (xfl miljoen) I220'2/ In 1995 vinden er belangrijke wijzigingen plaats in de Ahold- spaarloonregeling. Zo wordt bij voorbeeld het bedrag dat je be lastingvrij uit je bruto-salaris kunt sparen verhoogd. Zie pag. 2 Begin deze maand kwam de werkgelegenheid bij Albert Heijn sterk in de belangstelling. Kranten schreven over banenverlies bij Albert Heijn. Flitsen zocht AH-president Jan Andreae op voor een toelichting. Jan Andreae: 'Albert Heijn is al twee jaar bezig met een ingrij pend veranderingsproces. Daar over informeren we onze mede werkers voortdurend. De veran deringen draaien vooral om de dienstverlening aan de klant, die nog meer aandacht krijgt. Dat leidt tot functieveranderin gen. Via het AH TV Journaal hebben we onze medewerkers recent opnieuw geïnformeerd en ook supermarktmanagers praten met medewerkers over de aanpassingen die nu moge lijk worden. Het klopt dat er door de veranderingen functies zullen gaan vervallen of een an dere inhoud krijgen. Door inno vatie (vernieuwing) en automa tisering kunnen we ons werk ef ficiënter organiseren. Denk bij voorbeeld aan de bestelauto- maat, die al in veel winkels wordt gebruikt. De veranderingen in de afgelo pen jaren leiden nu tot aanpas singen in de winkelorganisatie. Andreae: Het betekent niet dat we mensen moeten ontslaan, maar wel dat we met minder functies kunnen werken en toch hetzelfde presteren. Dat komt door verbetering van onze effi ciency en door innovatie. We gaan met deze zaken zo zorg vuldig mogelijk om, zeker ten aanzien van de medewerkers.' Bij de start van het verande ringsproces, begin 1993, is met de vakbonden een sociaal plan afgesproken, dat loopt tot 1 fe bruari 1996. Daarin staat dat er geen collectieve ontslagen vallen en dat individuele ont slagen, daar waar dat kan, zo veel mogelijk worden verme den. Medewerkers, wier functie vervalt, kunnen anders worden (Vervolg op pag. 3) De achtergrondmuziek in de AH-supermarkten stelt klanten op hun gemak. Green klassiek, geen hardrock, maar middle-of- the-road. De reclameboodschap pen die tussen de muziek door worden afgespeeld, verhogen de omzet. Zie pag.4 In 1994 stond Ahold in het te ken van de verandering. In de special van deze Flitsen kijken collega's terug op de verande ringen die zich het afgelopen jaar in hun werk hebben voor gedaan. Zie pag. 5,6,7,8 Tsjechische supermarktma nagers van de Ahold-keten Ma- na, hepen vorige maand stage bij Albert Heijn. Wat de Tsje chen opviel was de goede orga nisatie van de AH-winkels. 'AH heeft zijn bedrijf perfect georga niseerd.' Zie pag. 9 Ahold heeft in het derde kwartaal van 1994 een winst hehaald van f 90,9 miljoen: 24,7% meer dan in het der de kwartaal van 1993. Deze forse winstgroei is nodig gezien de vele investeringen die Ahold ook in 1995 weer doet. De kwartaalcijfers werden begin deze maand bekendgemaakt. De omzet groeide in het derde kwartaal 6,4% tot f 6,6 miljard. In Nederland nam de omzet met 6% toe tot f 3,2 miljard. Al- bert Heijn en Schuitema be haalden hogere omzetten en vergrootten hun marktaande len. Ook Speciaalzaken Ahold (SpA) en Grootverbruik Ahold (GVA) realiseerden een omzet- toename. De omzet in overig Europa bedroeg f 395 miljoen (1993: f 372 miljoen). In de Ver enigde Staten steeg de omzet met 14,3% tot 1,7 miljard dol lar. Alle Ahold-ketens in de VS droegen bij aan deze stijging. Ook Finast en Edwards, waar de marketing- en formuleaan passingen succesvol blijken te zijn. Over de eerste drie kwartalen van 1994 (40 weken) bedroeg de winst f 295,4 miljoen (1993: (Vervolg op pagina 9) Winst Ahold over de eerste drie kwartalen: 'Medewerkers zijn het be langrijkste kapitaal van Ahold. Him inzet bepaalt in hoge mate het succes. Bij alle veranderingen gaan we zo zorgvuldig mogelijk met onze mensen om.' Dat zei Ahold-presi- dent Cees van der Hoeven vorige week in zijn kerst toespraak. 1990 1991 1992 1993 1994 NET VOOR DE KERST OPEN. December is voor Ahold de belangrijkste maand van het jaar. Topdrukte in de winkels, klanten geven meer geld uit en de omzetten stijgen. Elk jaar opnieuw worden alle zeilen bijgezet om nieuwe winkels vóór de feestdagen te openen en verbouwingen of verplaatsingen op tijd af te ronden. In de afgelopen maand werd het lint doorgeknipt bij 15 nieuwe of verbouwde win kels van Ahold-bedrijven. Op de foto: supermarktmanager Jan Boon van de verbouwde AH-supermarkt in de Grote Houtstraat in Haar lem verwelkomt de eerste klanten op de dag van de heropening. Daarnaast benadrukte hij dat innovatie (vernieuwing) en efficiency de belangrijke voorwaarden voor het voort bestaan van Ahold. 'Efficien cy en innovatie leiden tot be tere dienstverlening en ande re, minder traditionele ma nieren om de klant te behou den.' Aan het begin van zijn toespraak herdacht Van der Hoeven collega's die het afge lopen jaar zijn overleden, on- (Vervolg op pag. 3)

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 1