KOFFIE Bij AH DIE ZAL Hij OOK WEL GESTOLEN HEBBEN H Winkeldief wil met caissière trouwen tl'4 Gertie» AHOLD FLITSEN DECEMBER 1994 £5* Aardig ideetje van supermarktma nager Loek Verou den van Albert Heijn Bor ne. Hij nodigde een aantal lokale en landelijke promi nenten uit om in zijn filiaal koffie te schenken tijdens de vorige maand gehou den Max Havelaar-week. Geestelijken, artsen en po litici, waaronder de ex- staatssecretarissen Büur- meijer en Gabor en het jongste Tweede-Kamerlid Sharon Dijksma (23), kwa men opdraven voor het goede doel. Zoals bekend is Max Havelaar het keurmerk voor koffie die af komstig is van coöperaties van kleine koffieboeren in derde-we reldlanden. De Honesta-koffie van Albert Heijn, gebrand bij Marvelo, is zo'n koffie. 'Toen het verkoopplan aangaf dat er een actie kwam met Honesta- koffie, heb ik meteen allerlei mensen uitgenodigd om hier op vrijdag en zaterdag koffie aan de klanten te komen schenken', aldus Loek Verouden, zelf een warm pleitbezorger van de Max Havelaar-koffie. 'Ik had ook Jos Brink en Peter Faber uitgeno digd, aangezien die ooit de rol van Max Havelaar op toneel en in de film hebben vertolkt, maar die konden niet. De lan delijke politici zijn bijna alle maal gekomen. Alleen Erica Terpstra niet. Die had het te druk. Maar de anderen zegden onmiddellijk toe. Gabor en Buurmeijer werkten eendrach tig samen. De een schonk in, de ander zorgde voor melk en sui ker. Op het hoofdkantoor waren ze nogal verbaasd dat het lukte. Maar zo moeilijk was het niet. Ik heb ze gewoon persoonlijk benaderd. Ja, ze komen natuur lijk niet als je AH-erwtensoep Sharon Dijksma, het jongste Tweede-Kamerlid, schenkt Max Havelaar-koffie aan de klanten van AH Borne wil promoten, wel met zo'n Max Havelaar-actie.' De plaatselijke en landelijke be roemdheden schonken in twee dagen tijd honderden koppen koffie. Het effect op de verkoop was verbluffend. Na de eerste dag was het filiaal volledig los. Verouden: 'Ik heb hemel en aar de moeten bewegen om zater dag nog een extra display uit DC Zwolle te krijgen. Er zijn in totaal duizend pakken Max Ha velaar verkocht. En dat in twee dagen. Normaal verkopen we er niet meer dan dertig in een hele week.' É'en butler heeft vaak een persoonlijke band met de leden van een fa milie. Hij is een huis vriend, een vertrouweling en regelt onopvallend het huis houden. Een butler gaat dus ook op pad om de laatste nieuwtjes op te sporen. Daar om was James in november in Frankrijk. Voor de Beaujo- lais Primeur. De slimme but ler stuurde verschillende kaartjes naar Nederland. Vijfduizend ansichtkaarten', zegt Gerard van Ruiten, com mercieel manager bij James Telesuper. 'Alle vaste klanten hebben we een kaartje ge stuurd.' Handgeschreven nota bene, althans zo lijkt het. Maar Van Ruiten geeft ruiter lijk toe dat de kaarten met een ingenieus nieuw reproduktie- systeem zijn ingevuld. 'Er is maar één bedrijf in Nederland dat dit kan', zegt hij. hebben. Dat die personal touch de klanten raakte, bleek uit de vele reacties. Mensen belden verrast op en stuurden zelfs kaartjes terug. Die James... wat een versierder. Een plak- bedrijf in Nederland voorzag de kaartjes van een Franse postzegel, waarna de kaarten per koerier werden vervoerd naar Villefranche, in het hartje van de Beaujolais. Daar wer- 'Ze hebben het programma zelf den ze handmatig gestempeld ontwikkeld. De bedrukte kaar- en gingen ze op de bus. 'Dat ten zijn uiteindelijk niet van echt te onderscheiden.' Van Ruiten koos voor deze nieuwe manier omdat direct mail vaak onpersoonlijk is, waar het juist een persoonlijk tintje moet zijn nogal wat handelingen', zegt Van Ruiten. 'Het was een van de lastigste acties die we met James hebben gedaan. Maar we zullen het nog wel eens herhalen, verwacht ik.' aar mond viel open. Haar ogen rol de uit de kassen. En de angst die ze daarvoor nog had gevoeld maakte plaats voor een enorme lachbui, die de rest van de dag duurde. Ellen Smit, cais sière bij AH-filiaal 1520 in Veenendaal, zal het moment waarop ze ten huwelijk werd gevraagd nooit meer vergeten. Het is dinsdag 18 oktober, een uur of elf. Ellen Smit heeft die dag zes jaar verkering met Er- win Gerritsen. Ze hebben een huis gekocht en het wel eens over trouwen gehad. 'Je stapt naar het stadhuis en je spreekt een datum af, dacht Ellen koeltjes. Die dinsdag komt ze te rug van haar koffiepauze als supermarktma nager Van Manen haar toefluistert dat er een verdacht figuur in de winkel loopt. 'Een schooier, je pikt 'm er zo tussenuit.' Ellen is de bangste niet. Als ze achter de infobalie staat, vraagt ze regelmatig aan klanten of ze even de tas mag controleren. Maar toen ze deze man zag, piepte ze anders. 'Het leek wel een junkie', zegt ze. 'Ik was doods bang voor hem.' Ze zag hoe hij het een en ander in zijn zak liet ver dwijnen en de angst werd al leen maar groter toen de man juist bij haar kassa kwam af rekenen. 'Ik belde de hoofd kassier. Die zou de man achter de kassa opvangen.' De verdachte wierp wat spullen op de band, waar onder een klein doosje inge pakt in krantepapier. 'Dat moest ik uitpakken', zegt Ellen. 'Ik gaf het maar aan de super marktmanager. Je weet maar no< wat er in zit. Misschien wel een I Zelfs toen in het kleine doosje bleek te zitten, ging bij de verbaasde caissière nog geen lichtje branden. 'Ik dacht, die zal-ie ook wel gestolen hebben. Daar wil-ie mee be talen.' Pas toen de zwerver zijn zonnebril af zette en Ellen recht in de ogen keek, werd het haar duidelijk. A la 'Love Letters' vroeg Erwin Ellen ten huwelijk. Die zei eerst 'ja' en moest toen heel erg lachen. 'Ik heb altijd gedacht dat ik op dat moment wel zou janken, maar ik heb alleen maar vreselijk gegiecheld. De hele dag.' Opeens kwamen ook familieleden uit alle straatjes te voorschijn. En was er een videoca mera. 'ledereen wist ervan', zegt Ellen. 'Alle collega's, de hele familie. En ik heb Erwin echt niet herkend. Hij had zich niet geschoren, had een grijze pruik op en zwarte tanden. Daar moet ik nou mee trouwen. Ja, ik ben er echt met twee benen ingetrapt.' Ellen en Erwin trouwen volgend jaar op 25 augustus. rpïr\tsen 0) enEllen Smit

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12