Echt de beste winkel Bundelen acties niet langer uitbesteed Etos eindigt weer hoog in drogist- van-het-jaar strijd Van Hanegem nieuwe directeur AH Franchising Imarco spoedig zelfstandig AH sluit succesvolle kristalactie ''Het verschil tussen een krulletje en een waaiertje AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1994 Vorig jaar won Etos Hoorn de verkiezing 'drogist-van- het-jaar'. Dit jaar werden weer twee Etos-filialen ge nomineerd. De eerste prijs zat er niet in, maar met een tweede en een vijfde stek is er geen reden tot klagen. Ze hebben allebei breeduit in de plaatselijke kranten gestaan. 'En het regent bloemetjes en compli menten', zegt Belinda Jonker, eer ste verkoopster bij Etos 7262 in Amsterdam-Noord, dat de vijfde plaats binnenhaalde. 'Natuurlijk zijn we blij. Ons geheim is dat we een team hebben dat al jarenlang samenwerkt.' Annemieke Nulkes, bedrijfsleidster in Alphen aan de Rijn zegt over haar tweede plaats: "We hebben hier veel concurrentie. Dan is het belangrijk dat je kijkt naar je sterke punten en naar hun zwakke punten.' In het juryrap port prijst de jury de uitstekende prestaties op een relatief klein op pervlak. 'Het gaat bij ons vooral om de sfeer. Je mag gerust zeggen dat we onze klanten in de watten leggen. Aandacht, goed advies, al les weten. Maar ook heel simpele dingen. We pakken onze cadeau tjes altijd mooier in dan een ander. Het is het verschil tussen een krul letje en een waaiertje. Zo'n waaier tje staat toch net wat feestelijker.' Annemieke Nulkes: 'Het gaat om de sfeer' Co van Hanegem, tot voor kort ad junct directeur bij Albert Heijn, is Henk Castelijns opgevolgd als di recteur Franchising. Hij is tevens benoemd tot lid van de directie raad van Albert Heijn. In verband met het ombouwen van de top structuur bij AH is nog onduidelijk welke verantwoordelijkheden hij als directielid zal krijgen. Henk Castelijns heeft een functie aan vaard bij De Boer Winkelbedrij- Co van Hanegem Van 28 februari tot en met 5 no vember is Albert Heijn de groot ste kristalleverancier van Ne derland geweest. Ruim 60% van de primaire klanten en 25% van de secundaire klanten deden met de actie mee. Globaal ge schat koos 80% van de spaarders voor het kristal; de rest voor con tanten. Met deze actie wilde AH de winkeltrouw van zijn miljoe nen klanten belonen en zich te gelijk profileren als de kristal helderste kruidenier van Neder land. Het kristalassortiment be vatte een gladde moderne versie en een antieke versie. De actie leverde duidelijk extra klanten en omzet op. 'Eén woord: personeel', zegt AM Houdbaar Ger Radema kers als hem gevraagd wordt hoe het komt dat het AH-fili- aal in Echt is uitgeroepen tot 'AH-winkel van het jaar'. 'We hebben helemaal niet zoveel hoeven bijspijkeren. Een schone vloer is een schone vloer. We hebben wat beter op onze loonkosten gelet. Maar verder is ons sterke punt de teamspirit en de band van het personeel met de klanten.' Echt ligt in Limburg. Een moeilijk marktgebied. Hoge werkloosheid, veel vergrijzing. Het AH-filiaal moet het hebben van een goede zo mer. En dat geluk hadden de Lim burgers. 'In de zomermaanden stromen de campings in de buurt vol', zegt Rademakers. 'Dat geeft onze omzet een flinke impuls. Maar dat is maar één puntje bin nen de hele wedstijd.' Het filiaal heeft een typisch buurtwinkel-ka- rakter. Echt is een kleine gemeen te. De Echters kennen elkaar en herkennen elkaar aan hun eigen dialect. Dat is de basis van het succes. 'Toen de jury moest kiezen tussen een aantal gelijke filialen tijdens de zonewedstrijd kwamen wij een ronde verder puur vanwe ge de klantvriendelijkheid, de prestatie van het team en de band tussen de medewerkers. Ik werk hier nu twee jaar, maar die band is echt hecht. Ze durven elkaar ook terecht te wijzen, ze vullen elkaar aan.' Tijdens de feestelijke bijeen komst in Rosmalen, waar de vier overgebleven filialen van de lande lijke filialenwedstrijd bijeenkwa men voor de uiteindelijke verkie zing, toonden de Limburgers nog eens aan over een gezellig team te beschikken. Uit de bus die de Ech ters naar Rosmalen vervoerde klonk de hele weg lang het getoe ter en getrom van de AH-harmo- nie. De Limburgers hadden vooraf wat geoefend. Iedereen die een in strument kon bespelen had een plek in de harmonie gekregen. Rademakers zelf sloeg de grote trom. De juryleden kwamen ver baasd naar buiten rennen. Dat de sfeer OK was, was al bekend. Maar zo'n harmonie... Het was die avond nog lang onrustig. Bij Marvelo worden actieverpakkingen be stemd voor de AH-filialen tegenwoordig in tern gebundeld. Een bundelmachine aan het eind van de produktielijn vervangt de loonpakkers van de Westfriese werkplaats aan wie het bundelen tot voor kort werd uitbesteed en bespaart zo'n 30.000 kilo kar ton per jaar en 60 vrachtauto-ritten per ac tie. Assistent Hoofd Logistiek Mirko van Reisen vertelt: 'Onze produk- ten worden opgeslagen bij trans portbedrijf Loos in Opmeer. Als we voorheen een actie planden, drie pakken koffie bijvoorbeeld, moes ten de produkten via de opslag naar een sociale werkplaats om daar gebundeld te worden. Dat be tekende per actie dat gemiddeld zo'n 30 vrachtwagens op en neer moesten naar Hoorn. Hemelsbreed een ritje van niks, maar voor de planners bij Marvelo gaf die om weg een hoop organisatorische rompslomp.' Daarnaast kostte het uitbesteden zo'n 30.000 kilo kar ton, omdat de dozen waarin de kof fie verpakt zat bij de werkplaats werden kapot gescheurd. De bundelmachine is geplaatst op de koffie-afdeling, maar kan in de toekomst ook worden ingezet op andere afdelingen bij Marvelo. Aan de lijn werken acht mensen, veelal uitzendkrachten. Het appa raat verpakt meerdere pakken van één soort, bedoeld voor actiedis plays. Twee pakken en een gratis doosje Droste pastilles. Zo'n vijftig pakken per minuut. Koffie is ver uit het grootste actieprodukt bij Marvelo. Zo'n 20 van de 52 weken is er een koffie-actie. Te verwach ten is, volgens Van Reisen, dat met het stijgen van de koffieprijzen de acties met koffie alleen nog maar zullen toenemen. Waarschijnlijk per januari 1995 zal Imarco in Ede, nu nog een onderdeel van Grootverbruik Ahold, een zelfstan dige onderneming zijn. De medewer kers zijn hierover geïnformeerd. Aan de OR is advies gevraagd. Imarco maakt droge poedervormi- ge grondstoffen en halffabrikaten voor de zuivel- en banket-indus trie. In de wandelgangen wordt ge sproken van een 'puddingfabriek'. Tevens heeft Imarco een groot as sortiment dessertpoeders en om- verpakartikelen voor gebruik in keukens van ondermeer ziekenhui zen en restaurants. Over 1993 be droeg de omzet bijna f 13 miljoen. Er werken circa 25 mensen. Die houden hun baan. Imarco behoort als producent niet tot de kernacti viteiten van GVA, te weten: handel en distributie van kruidenierswa ren en dagvers in de grootver- bruikmarkt in Nederland. GVA zal daarom ook niet investeren in noodzakelijke vernieuwingen. Het bedrijf komt onder leiding van Frank Braakman. Imarco is het eerste GVA-produktiebedrijf, dat na de aankondiging op 20 oktober van de afronding van de organisa tie-aanpassing bij GVA, op deze manier een nieuwe toekomst tege moet gaat.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 9