Mijnstreek naar de movie met AH Dertigduizend gulden voor berenbos Hele groep H DEZE I AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1994 De beren-actie van Albert Heijn heeft in totaal dertigdui zend gulden opgeleverd. Het bedrag werd vorige week door AH-president Jan Andreae overhandigd aan de Stichting Berenbos van Ouwehands Die renpark in Rhenen. Onder het motto 'Met onze beertjes van brood, helpt u beren uit de nood' legde AH van mei tot en met augustus van elk pak voorge bakken berebroodjes één kwartje opzij voor het goede doel. Bij el kaar gingen er 120.000 verpakkin gen met ieder 4 berebroodjes over de toonbank. Het geld zal gebruikt worden voor de opvang van mis handelde en bedreigde beren af komstig uit de hele wereld. Ouwe hands Dierenpark heeft voor dit doel twintigduizend vierkante me ter bos ingericht. Momenteel zijn al tien beren in het bos onderge bracht. Vanaf een loopbrug kun nen bezoekers van het park een kijkje nemen zonder dat de beren daar last van ondervinden. De AH-actie ging gepaard met een landebjke wedstrijd voor basis scholen, waaraan duizenden scho lieren meededen. Het ging daarbij om het maken van werkstukken over het berenbos. De winnaars, die bij de overhandiging van de cheque door Jan Andreae aanwe zig waren, kregen een schoolreisje naar Ouwehands Dierenpark aan geboden. Voor een dubbeltje op de eerste rij. Wie zijn boodschappen haalt bij AH in de Oostelijke Mijnstreek in Limburg kan een avondje goedkoop naar de bios. De filialen in Heerlen, Hoensbroek, Kerkrade en Brunssum zetten samen met Heerlens filmzaal nummer één 'Royal' een verkoopactie op touw. Een mooi staaltje van lokaal on dernemersschap, dat is het. Alle registers werden opengetrokken om de klant erop te wijzen dat aan de kassa een kortingsbon van vijf gulden lag te wachten bij aankoop van vijftien gulden aan boodschap pen. De filialen werden behangen met filmposters. De initiatiefne mer, filiaal 1528 in Heerlen, maak te het wel het bontst. De medewer kers toverden de ingang van de winkel om in een statige entree met gedrapeerde gordijnen en bouwden in de winkel zelfs een kleine filmzaal. Daar werden de trailers (voorfilms) van de films ge draaid die op dat moment in de 'Royal' speelden. The Mask, Four Weddings and a Funeral en voor de kleintjes Hermebjntje. Anita Knarren, zelf net terug van True Lies, de nieuwe Schwarzenegger, vertelt hoe het plan werd geboren. 'Ik hoorde op de radio dat het bios coopbezoek drastisch is gedaald. Dat komt onder andere door de grote concurrentie van videothe ken. Ik dacht, daar kunnen we wel wat aan doen.' Het idee werd gron dig aangepakt. Inclusief een wed strijdelement. Het filiaal dat de meeste bonnen slijt en de winkel het mooist uitdost, gaat met het voltallige personeel een avond Films bij AH 1528 naar de film. Het lijkt een beetje op de landelijke AH-filialenwed- strijd. We hebben een activiteiten werkgroep in het leven geroepen die de hele actie organiseert', zegt Knarren, die in opleiding is voor AM Kassa. T)e commerciële inzet was natuurlijk omzetverhoging door instore marketing. We heb ben een aantal typische bioscoop- produkten in de aanbieding gehad, zoals popcorn en kleine zakjes chips.' De actie duurde van week 41 tot en met week 46. Na twee weken begonnen de eerste resultaten zichtbaar te worden. Directeur van de Royal' Laurens van Bergen kwam enthousiast melden dat mensen hun bonnen (één bon per keer) hadden opgespaard en ver volgens met een hele groep naar de bioscoop kwamen. Anita Knarren: We zitten hier in een gebied waar mensen niet veel gekke dingen kunnen doen. Vergrijsd, veel oude mijnwerkersgezinnen, veel studen ten. Die hebben niet veel te beste den. Dan is zo'n kortingsactie na tuurlijk best leuk.' Het zit er dik in dat 'Met AH naar de movie' een vervolg krijgt. De klant: Meivin Koppens De medewerker: Sendy Timmer Filiaal: Jamin 1566, Ermelo SCHAFFELAAR Meivin: 'Ik lig hier nu ruim een maand. Word opgeleid voor sergeant in de bekende Jan van Schaffelaarkazerne. Ik ben een van de laatste dienstplichtigen, maar ik vind dat niet zielig ofzo. Ik ben zelfs aan het solliciteren voor een beroepsfunctie bij de luchtmacht. Maar dat is een langdu rig proces.' Sendy: 'Er komen hier regelmatig mili tairen in vol ornaat binnen. Er zitten er bij die elke dag puntzakken vol snoep meeslepen.' WAARHEID Meivin: 'Voor mij is dit de eerste keer dat ik in het centrum van Ermelo kom. Het is toch zo'n vier kilometer lopen vanaf de kazerne. Zelf kom ik uit Helmond. Ja, daar hebben ze ook een Jamin. Natuurlijk, daar kom je als jongetje. Om je de waarheid te zeggen kwam ik nu eigenlijk binnen om honderd gulden te wisselen. Maar ik had zoiets van: dan moet je ook wat kopen. Niet deze spek-shaslick. Ze zien me aankomen. Nee, ik heb het maar bij een ijsje gehouden.' Sendy: 'Het is nu natuurlijk lettertijd. Dan komt er zo'n groepje soldaten bin nen en die nemen voor hun hele kamer letters mee. Of ze bellen van tevoren op. Doen ze een hele bestelling, die ze dan met de jeep op komen halen.' KOPPENS Meivin: 'Dat jack moet zeker aanblijven, hè. Met 'Koppens' er op. Dat is hardstikke warm. Maar OK, ik zal mijn baret ook opzetten, dan is het helemaal af. En je ziet het: ik heb ook mijn laarzen gepoetst.' Meivin: 'Ze moeten mij altijd hebben voor dit soort grappen. Ik heb ook al eens met een boek in mijn handen moeten poseren. Nu dit weer. Als je het opstuurt, doe maar niet naar de kazerne. Stuur het maar naar Hel mond. Dan vind ik het wel.' Veel medewerkers van Ahold staan in direct contact met klanten. De wisselwerking tussen klant en medewerker staat centraal in deze rubriek.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 8