VAN 'T SCHAP Actiever met de klant omgaan Lonen Klantenteams Hard gelag VAN 'T SCHAP VAN 'T SCHAP Mousserende mode Gerookte palingsoep VAN 'T SCHAP Speculaas -AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1994 (Vervolg van pagina 1) maken. Er zijn jarenlang om al lerlei redenen bedrijven aange kocht en er is veel en snel ver anderd. Het kost ook jaren om in de ogen van alle klanten weer een betrouwbare partner te zijn. De GVA-medewerkers hebben daar al veel voor ge daan, laten we dat niet verge ten. Het heeft ook resultaten opgeleverd. De hatelijke rode cijfers zijn weg, we zijn objectief betrouwbaar en dit jaar zitten we goed op plan, maar we wil len verder, we moeten ook ver der, en we willen er nu in één keer zijn.' zullen verlaten. Voor de overi ge, circa zeventig medewerkers zullen we het maximale doen om hun risico's te beperken en hen aan alternatief werk te hel pen. Daarover hebben we eind oktober uitgebreid gesproken met de ondernemingsraad en de vakorganisaties. Er ligt een goed sociaal plan op tafel, op basis waarvan de betreffende medewerkers een ruime periode geboden wordt bij het vinden van nieuw werk.' 'Wat de loonkosten betreft', zegt Tom den Hertog, 'zijn we de af gelopen twee jaar, ondanks goe de afspraken met de vakbon den, door externe oorzaken als de inflatieontwikkeling eerder verder weggegroeid van de con current dan dichterbij geko men. De loonkosten bepalen j voor een groot deel onze kost- prijs. Daarom voeren we ge sprekken met vakbonden om die kosten aan te passen. Eind november weten we daarover meer. Al met al zijn we als GVA in een fase waarin we ingrij pende maatregelen moeten ne men. Maar als we ons gezamen lijk goed door deze overgangsfa se heen slaan, heeft GVA uit stekende kansen in een nog steeds groeiende grootverbruik- markt.' Wat wil GVA dan bereiken?... 'We moeten met de basis van ons werk, te weten handel en distributie, elke kostenvergelij- king met welke concurrent dan ook aan kunnen', zegt Tom den Hertog resoluut. "Daarnaast Tom den Hertog Ernstige gezichten tijdens de toelichting van Tom den Hertog bieden we een meerwaarde voor onze klanten in de diverse markten: institutioneel, be- drijfsrestauratief, (grootIhoreca en scholen. Om goedkoper te worden en tegelijk onze service verder te verbeteren, gaan we efficiënter werken. We willen actiever met de klant omgaan, hen beter informeren over nieu we dingen, uitbreidingen en veranderingen. Daarom hebben we klantenteams gevormd, waardoor meerdere mensen zich voor een klant verantwoor delijk voelen. En we zullen doorgaan met investeringen in automatisering en techniek, die ertoe bijdragen dat we onze klanten op maat blijven bedie nen.' Om zijn positie in de grootver- bruikmarkt in Nederland te versterken wil GVA de efficien cy verhogen en de loonkosten beheersen. Bovendien start een onderzoek naar verzelfstandi ging of verkoop van de produk- tiebedrijven en Horeca Totaal. Bij de eerste twee maatregelen gaat het om banen en salaris sen. Twee gevoelige zaken. Hoe wel velen binnen GVA inzien dat er te combineren functies zijn, is het een hard gelag om je baan, inkomen en bestaansze kerheid te verliezen. Tom den Hertog: 'Op basis van onze er varingen van de laatste jaren ben ik ervan overtuigd dat circa de helft van de betrokken me dewerkers binnen drie jaar via natuurlijk verloop het bedrijf Gall Gall-winkels binnen voor een sprankelende wijn. De slijtersbranche en de modewereld hebben op het eer ste oog niet veel gemeen. Maar in de cember toch wel. Want wie z'n kerstta fel dekt met mooi linnen, blinkend be stek en heerlijke wijnen, kiest zelf ook z'n mooiste kleding om aan de tafel aan te schuiven. Die link was voor Gall Gall en HIJ en ZIJ Mode vol doende om een leuke actie op touw te zetten. Wie tussen 28 november en 24 december voor 75 gulden besteedt bij de modewinkels krijgt een voucher dat 50% korting geeft op een fles Veuve Amiot Rosé bij Gall Gall (normale prijs: f24,95, met korting: f 12,50). An dersom is er ook een korting te verdie nen. Wie voor 40 gulden bij Gall Gall inkoopt, ontvangt een kortings bon van tien gulden op de feestcollectie (let op de jurk met spaghettibandjes Het is niet vreemd dat Albert Heijn vlak voor de feest dagen een nieuwe soep aan de reeks culinaire huismerk soepen toevoegd. Ten eerste is de serie uitermate succesvol met zo'n twee mil joen verkochte blikken per jaar, ten tweede is de culinaire serie speciaal bedoeld als 'voorafje'. 'Het zijn alle maal soepen die je thuis niet één, twee, drie maakt', zegt Peter Brasser, assortimentsmanager bij AH. 'Dat geldt ook voor deze nieuwe gerookte palingsoep.' Albert Heijn begon inder tijd met vijf culinaire De feest- dagen komen eraan. De winkelstraten zijn ver licht, de etalages versierd. Tij dens de donkere dagen voor Kerst gaan zo'n twee miljoen Nederlanders op zoek naar feestelijke kleding en stappen zo'n drie miljoen mensen een van de 400 Nu bestaat de serie uit negen soorten. Groter wordt het niet. Met de komst van de gerookte palingsoep zal de broc- coli-roomsoep uit de serie verdwijnen. 'Je moet regelmatig variëren binnen zo'n reeks', vindt Brasser. "De broccoli- roomsoep was de minst succesvolle.' De grootste hits uit de culinaire reeks zijn de kreeftesoep en de heldere os- sestaartsoep. Het idee voor de gerook te palingsoep was afkomstig van de le verancier van de huismerksoepen. Brasser was meteen verkocht. Zijn baas twijfelde echter. Dus liet de as sortimentsman de soep meelopen in een marktonderzoek met de drie vegetari sche soepen die onlangs werden geïn troduceerd. De gerookte palingsoep kwam als beste uit de bus en de baas was overtuigd. De gerookte palingsoep kost f 2,99. Net als bij de andere culi naire soepen geldt: je hoeft geen water toe te voegen. Eén blik is genoeg voor twee borden. soepen. "Wij maken de bes te speculaas van Nederland', roept Douwe de Vriend, manager Banket bij de Albro Bakkerij en. "Vorig jaar nog kregen we een 8 van het smaakpanel in De Volkskrant. 'Zoals moeder het maakt', schreven ze. De concurrentie bleef ruim ach ter.' De Vriend heeft net weer geproefd, nu met Bob Zeilstra, de inkoper van Al- bert Heijn. En weer waren ze dik tevreden. "We kopen dan de speculaas van al onze concur renten. En proeven maar.' In de AH- winkels ligt, zo vlak voor Sinterklaas, volop speculaas. De Vriend zet het Al- bro-assortiment met genoegen op een rijtje. 'Er is een stuk gevulde speculaas met banketspijs en geschaafde aman delen, een stuk roomboter gevulde spe culaas met acht amandelen. In het toefzak assortiment hebben we een lief speculaastaartje, voor de bake off ma ken we speculaas koeken en het lek kerste van het lekkerste is wel de zelf- bak-speculaas. Stel je voor: Sinter klaasavond en de geur van vers gebak ken speculaas. Heerlijk.' Hij voegt er aan toe dat al deze speculaasvarianten maar tien weken per jaar in de win kels liggen. Na Sinterklaas is het af. Dan zijn er ondertussen wel zo'n mil joen stukken verkocht. En exporteren? 'Nee, dat hebben we wel eens gepro beerd', zegt De Vriend, 'maar dat lukt niet. Speculaas is een typisch Hollands produkt. Er zal hier altijd speculaas worden gebakken.' en de vrolijke prints van cherubijntjes en astrologische tekens) van HIJ of ZIJ. Kees Postma van Gall Gall zegt te verwachten dat van de drie miljoen bezoekers van Gall Gall in de vier weken voor kerst, twee miljoen een aankoop doen. 'Een kwart daarvan be steedt naar verwachting meer dan 40 gulden', zegt hij. De Veuve Amiot is een zachte, mousserende wijn uit de Saumur in Frankrijk, die al 110 jaar op de bekende 'methode traditionelle' wordt gemaakt. Het is de eerste keer dat Gall Gall zo'n grote 'joint promo tion' aangaat.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2