GALL GALL OPENT DE AANVAL 'Ik wil graag open kaart spelen' Run op Air Miles- passen UlliiliniilllH IN DIT NUMMER Fkg 38® - Sinterklaaspuzzel Opnieuw korting voor medewerkers Etos België dicht Drogist van het jaar New York Marathon Eddy Moerk, lid RvB SINT IN ONZE WINKELS - Hun voor- en achternamen beginnen met dezelfde letters. Daarom tonen Ellen Bas (links) en Erik Böhm (rechts) twee chocoladeletters met hun initialen. Op pagina 6 en 7 meer over Sinterklaas in onze winkels, plus speciale gedichten over Albert Heijn, Gall Gall en Etos. Pleister SAH002000592 Flitsen Landelijk november 1994 51e jaargang 28... 33 Een weekje Grandorado en je voornaam in chocoladeletters. Dat is de hoofdprijs van de spe ciale sinterklaaspuzzel in deze Flitsen. Vul in en stuur op. Zie pag. 10 nummer 11 november 1994 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Flitsen komt volgende maand opnieuw met een zeer voordeli ge aanbieding voor een verblijf in een van de Gran Dorado-par ken. Voor de periode januari t/m maart 1995 kunnen Ahold- medewerkers al vanaf f 275,- een vierpersoonsbungalow voor een weekend boeken. Houd het decembernummer in de gaten. De 22 winkels van Etos België worden gesloten. De formule le vert te weinig resultaat op. Voor de ruim honderd mede werkers is ontslag Zie pag. 3 De eerste plaats zat er dit jaar niet in, maar met een tweede en een vijfde plek in de verkie zing van 'drogist van het jaar' mag Etos niet klagen. De filia len in Alphen aan de Rijn en Amsterdam-Noord waren er blij mee. Zie pag. 9 David Benatar, medewerker van het Albert Heijn-filiaal aan de Peppelweg in Rotterdam, eindigde begin deze maand als derde van de ruim 1.500 Neder landers in de befaamde mara thon van New York City. Zie pag. 12 Hij is geboren in Noorwegen, heeft gestudeerd in Engeland en Frankrijk en gewerkt in Eu ropa, Noord- en Zuid-Amerika en Azië. Een internationaal burger. Sinds 1 maart maakt Eddy Moerk deel uit van de Raad van Bestuur. Een nadere kennismaking. Zie pag. 4 De aanval is de beste verdediging. Een militaire waarheid als een koe, die evenzeer geldt in de slag om de klant. Ook als die klant verzot is op een goede wijn of kieskeurig is als het om z'n likeur gaat. Daar om heeft Gall Gall gekozen voor een aanvallende strategie. Om zoveel mogelijk klanten zo goed moge lijk van dienst te zijn. En om zo sterk mogelijk te staan in de met tegenwind kampende slijtersmarkt. Op 31 oktober gaf Tom Heid- aftrap tijdens de jaarlijkse fili- man, directeur ad interim, de aalmanagersdag in Bussum. Hij en zijn managementteam hebben de zes letters van het woord 'AANVAL' gekoppeld aan de zes woorden van Gall Gall's offensieve strategie, te weten: Actief, Aantrekkelijk, Normbewust, Vakkundig, Aan passend en Lokaal. Tom Heid- man wil eigenlijk helemaal geen managers in z'n winkels zien, maar veel meer onderne mers: We moeten in de winkels meer initiatief durven nemen. Allereerst in de richting van de individuele klant, maar ook in de richting van de lokale markt als geheel. Nu de Gall Gall- formule staat als een huis, is het nodig om die optimaal te benutten. Dat betekent dat de winkels meer vrijheid krijgen en dat we tegelijkertijd meer van de winkels verwachten. Want bij vrijheid hoort ver antwoordelijkheid.' Heidmans ideale winkel lijkt op een mag neet: 'Een aantrekkelijke win kel trekt letterlijk, als een soort magneet, klanten aan, in plaats van af te wachten of iemand misschien zin heeft om naar binnen te lopen.' Naast de nood zaak tot blijvende kostenbe heersing, spoorde Heidman zijn ondernemers ook aan de klan- (Vervolg op pagina 5) Air Miles is ingeslagen als een bom. Alleen al bij Albert Heijn vlogen begin deze maand hon derdduizenden Air Mi- les-passen over de toon bank. De belangstelling voor het nieuwe spaar programma was zo groot dat sommige filia len al na een paar da gen door hun voorraad passen heen waren. 'De actie heeft tot nu toe onze stoutste verwachtingen over troffen', moet AH-projectlei- der Frans Meienhorst toege ven. Weel mensen voelen zich erdoor aangetrokken. Als ik het vergelijk met bijvoorbeeld de kristalactie: op een gege ven moment staat je kast vol met glazen en karaffen. Maar van reizen en uitstapjes krijg je nooit genoeg. En het is ont zettend makkelijk om mee te doen. Het sparen gaat elek tronisch. Zegels plakken is niet nodig. Dat spreekt de mensen aan. Het is een goede zet geweest.' (Vervolg op pagina 3) 'Aarzelt u niet om vragen te stellen of om mijn colle ga's en mij hierover aan te spreken. Maar gaat u als tublieft niet in op wandelgangenverhalen. Ik wil graag open kaart spelen. Wij hebben ons voorberei dend werk zo serieus mogelijk gedaan.' Woorden van Tom den Hertog, directeur van Grootverbruik Ahold (GVA) in Ede. Uitgesproken op de vroege vrijdagmor gen van 21 oktober voor enkele honderden medewer kers. Den Hertog gaf een toelichting zowel arbeidsplaatsen verdwij- op de afronding van de organi- nen als op de loonkosten wordt satie-aanpassing bij GVA, bespaard. Geen makkelijke waarbij de komende drie jaar boodschap om te aan te horen; zeker niet als het je eigen baan betreft. Anderzijds zien velen in dat het noodzakelijk is dat GVA efficiënter en goedkoper gaat werken. 'In mei hebben we beloofd om na de zomer aan te geven wat er volgens ons nog gedaan moet worden om GVA daar te krijgen waar het moet zijn', zegt de GVA-directeur. 'En dan graag in één keer goed, of zoals som migen zeiden: het is net of we de laatste jaren stukje bij beetje een pleister lostrokken van een helende wond. En dat doet iede re keer toch een beetje pijn. Kan dat laatste stukje van de pleister er nu niet met één ruk af?' Daarna is GVA, zegt Tom den Hertog, weer helemaal ge zond: 'In onze markt is het niet mogelijk om in twee jaar tijd een complete ommezwaai te (Vervolg op pagina 2)

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 1