Baby's krijgen eigen lijn bij Albert Heijn JT' iaa Belastingvrij sparen uit de winstuitkering s ir: L Kleintje S3 Baby «p DEZE! itnliiiife: "H' We prijzen wat cru af. JUlly Veel Ahold-medewerkers in Nederland ontvangen in week 51 een winstuitkering uit het bedrijfsresultaat in Neder land. Het is dit jaar voor het eerst mogelijk een deel van deze uitkering te sparen via de Ahold-spaarloonregeling, die in juli is ingevoerd. AHOLD FLITSEN OKTOBER 1994 Om de medewerkers hierop te at tenderen zit er in week 43 in de sa larisenveloppen een speciale spaarloonkaart. Door een deel van de winstuitkering te sparen via de spaarloonregeling vang je drie vlie gen in één klap: 1. Je betaalt over het spaardeel van je winstuitkering geen be lasting. 2. Je krijgt een prima rente op je gespaarde geld, hoger dan 5%. 3. Je betaalt geen belasting over de (direct opneembare) rente. Wel staat je spaargeld vier jaar vast, tenzij je met dit geld een huis koopt of premies betaalt voor een levensverzekering. Je kunt alleen nog sparen uit de winstuitkering als je nog niet het maximum be drag (in 1994 f 1541,=) hebt ge spaard uitje periode-salaris. Ondertussen is ook bekend gewor den dat de medewerkers van Nis- tria een eigen spaarloonregeling hebben. De circa vijftig medewer kers van deze kleine Ahold-werk- maatschappij zijn de laatste groep voor wie binnen onze onderneming een spaarloonregeling is gemaakt. Albert Heijn heeft de afgelopen week een complete babyver zorgingslijn geïntroduceerd. De produkten, die onder het ei gen huismerk worden ver kocht, moeten de 'ingeslapen' assortimentsgroep nieuw leven inblazen. De lijn bevat naast bekende produkten twee unie ke artikelen. In week 44, de jaarlijkse babyweek, wordt aan de nieuwelingen een spaaractie gehangen die de produkten zal promoten. Naast een aantal standaardpro- dukten als shampoo en olie komt Albert Heijn ook met een voor Ne derland nieuw produkt: Newborn. ■Newborn is shampoo en bad- schuim in één, speciaal voor de eerste maanden', zegt assorti mentsmanager Jacomien Bolier. 'Dan is de huid nog heel kwets baar. De hoomlaag, die beschermd tegen uitdroging en bacteriën, is dan nog niet volgroeid.' Ook nieuw en babyvriendelijk is het crème- wastablet. Een produkt zonder zeepbestanddelen. Bolier: 'Zeep is vrij agressief. Het droogt de huid uit. Voor de volwassenmarkt be staan verzorgingsprodukten zon der zeepbestanddelen al geruime tijd. Het is typerend voor de markt dat 100% zeepvrije produkten voor baby's nog niet bestonden.' De in het oog springende lijn in vrolijke pastelkleuren wordt in de babyweek onder de aandacht ge bracht met een spaaractie. Voor zes streepjescodes krijgt de klant een flinke korting (f 39,95) op een bouwdoos van Playskool (winkel waarde f 49,95). *Een mooi cadeau voor sinterklaas', vindt Bolier. De actie loopt dan ook tot 3 december. In dezelfde babyweek, dit jaar voor de zesde keer georganiseerd, intro duceert Albert Heijn een tweehon derd pagina's tellend magazine dat de titel 'Er komt een kleintje' mee kreeg. In het blad, dat f 3,50 gaat kosten, staat praktische informatie over zwanger zijn en kinderen krij gen. Dat varieert van 'wel of niet trouwen' tot 'welke voeding1. Veel ouders kopen al tijdens de zwan gerschap hun babyprodukten. Het magazine volgt de zwangerschap van week tot week. SS Baby 9 Baby C» 9 Baby "UP Baby 9 Baby sa P Baby De klant: Kees Wieriks De medewerker: Jimmy de Vos Filiaal: Gall Gall 6832, Lelystad JENEVER Jimmy: 'De mensen houden hier erg vast aan hun ver trouwde merk en hun vertrouwde drank. Jenever en vieux, dat loopt hier goed. Wijn veel minder. Dat heeft maar een aandeel van 9%. En je moet ook niet proberen iets anders te verkopen. Dat willen ze gewoon niet. Ik heb hiervoor door heel Nederland gewerkt. Neem hou Amsterdam, daar pakken ze alles mee.' Kees: 'Dit is mijn tijd. De bokbier- tijd. En een jonge borrel. Ik haal hier altijd mijn flesje jenever van de Weduwe Visser. En voor mijn vrouw een flesje vieux.' MEDISCH CENTRUM: Jimmy: 'Hier aan het eind van de straat is het ziekenhuis. Het beroemde Me disch Centrum West. Toen die se rie nog draaide kreeg ik die men sen, Mare Klein Essink en hoe he ten ze allemaal, hier wel in de win kel. Goede klanten natuurlijk. Drin ken champagne, flesje cognac.' BATAVIA: ik woon hier nu drie jaar. Eigenlijk omdat mijn dochter er ook woont. En mijn kleinkind. Ik werk als vrijwilliger op de Batavia, de replica van het VOC-schip dat in 1629 op zijn eerste reis met man en muis verging. Ik geef er rondlei dingen en zit op de afdeling reser veringen. De Batavia is de trek pleister van Lelystad. Er komen jaarlijks zo'n 350.000 bezoekers.' 'Die snor, dat is een Dali- snor. Naar de schilder Salavatore Dali. Die had er ook zo een. Ik ben lid van de Eerste Nederlandse Snorrenclub. Geen geintje. Dat is een vereniging die de snor als cul tuurgoed wil behouden. Het is een gezelligheidsclub. Alle snorren van Nederland kunnen lid worden. Al heb je maar een paar haren. In Le lystad hebben we zo'n 25 leden. Een bourgondisch clubje. We eten en drinken regelmatig met elkaar. En er zijn verkiezingen. De mooi ste snor. Dan zitten bekende snor ren van Lelystad in de jury. Ted te Braak en Bueno de Mesquita.' I al 1 li ui •'W- j II'. ill Veel medewerkers van Ahold staan in direct contact met klanten. De wisselwerking tussen klant en medewerker staat centraal in deze rubriek.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 8