1 een Gall Gall. De super-franchiser heeft een bijzon der'. 'Niet het geld, maar het sociale contact vind ik Eén grote familie Pretlichtjes 'BIJ RIET IS HET ALTIJD GEZELLIG' kst: Monique Lindeboom Na vier jaar kwam er ook een Gall Gall in het franchise-pakket. 'Alle terijen verdwenen uit het dorp, dus was onze kans.' En nog steeds is 11 Gall de enige drankwinkel in - dorp. De Beekers lusten er wel één. oral citroenjenever en -brandewijn, boerenjongens en advocaat. Voor de Ijes, traditie. 'Een kruidenbitter? j hebben ons Biks Slukske, het 'ge il vur vruuger'.' Trots laat Riet de nen kruikjes zien. "Veel kruidiger dan de Beerenburger. Geliefd bij de toeristen.' 's Zomers kent het landelijke dorp zes topweken. De safarigangers van Beek- se Bergen en de vakantiegangers van de omliggende campings ('vooral veel Westlanders') vermaken zich dan op het plein van plezier, de Vrijthof, met haar terrassen en markten en de oude toren. Bij Gall Gall kan men een Biks Slukske proeven of een kopje kof fie onder de parasol voor Albert Heijn. Ook de bierpakketjes vinden dan gretig aftrek. Een mandje Belgisch bier met een strik erom. Riet: We verkopen het populaire Palm bier zelfs voor de Belgi sche prijs, anders halen de klanten het over de grens.' We lopen naar de Etos, tweehonderd meter verderop. De rijzige vrouw voor op, links en rechts haar klanten gedag- zeggend. 'Ah, een reisgenoot, even een paar regels zingen hóór!' Luid lachend, niemand kijkt verbaasd. Dat is Riet. Mevrouw Van Ham geniet er van. 'Bij Riet is het altijd gezellig. Met alle klan ten, we zijn één grote familie.' De Etos huist notabene in haar geboortewoning. Maar nu denkt ze er over de drogisterij in haar eigen huis onder te brengen. Hilvarenbeek Als je Riet zoekt, zit ze rustig achter de kassa Een zonnestudio en een beautysalon er bij en samen met AH en Gall Gall wordt het één groot Kloppenbergcom- plex in het kleine dorp. Riet Kloppenberg heeft haar zaakjes graag onder controle. Optimale service en tevreden gezichten. Breed lachend: 'Ja, ik wil niet zomaar een super zijn, maar de beste. Investeren is een spel. Toch is het niet het geld, maar juist het sociale contact dat ik zo belangrijk vind.' Hoe waardevol een goede band tussen mensen is ondervond Riet Klop penberg in 1984. Een maand na de ope ning van de supermarkt kwam haar man om het leven bij een roofoverval. Albert Heijn Franchising en alle dorps bewoners hebben Riet toen door een zware tijd heen getrokken. 'Ik kreeg ex tra bedrijfsleiders, waaronder Gerard Oprins, en de vrouw van de burgemees ter kookte iedere avond voor me. En het personeel was zo dapper. Ik moest doorgaan, veel geld geïnvesteerd. We maken tien jaar vol, hadden we gezegd, en dan genieten. Het was emotioneel zo zwaar.' Eind oktober bestaat het Albert Heijn- filiaal van Riet Kloppenberg tien jaar. Het bedrijf is gezond en met haar nieu we levenspartner Kees aan haar zijde, zijn de pretlichtjes in Riets ogen weer teruggekeerd. 'Stoppen?' Haar partner Kees lacht en zegt: 'Dat kan Riet niet, die zaken zijn een deel van haar leven.' Riet twijfelt, haar dochters Agnes en Anja zullen de zaken niet overnemen. Haar personeel moet er niet aan den ken, ze zijn het er allemaal over eens: een betere baas als Riet kun je niet hebben. Soms moeilijk, want zeer klantgericht, maar vooral stimulerend. Zo krijgt elke afdeling de ruimte om ei gen verkoopacties op te zetten, en door leren? Vooral doen! Een personeelslid in de kantine: 'Ze is ook onze collega". As je Riet zoekt, zit ze rustig achter de kassa of op haar knieën de vakken te vullen.' Vorig jaar had ze de oudjes uit het plaatselijk bejaardentehuis een dagje Brussel met excursies en lunch geschonken. 'Ons moeder noemen de mensen mij, dat weet ik wel, ha, ha. Maar ik ben maar een gewoon mens hoor.' r0tigver\ Veldhoven >0.000

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 7