6-j RIET KLOPPENBERG UIT HILVARENBEEK is eigenaar van een Albert Heijn, een Etoj dere band met haar klanten en haar medewerkers. Niet voor niets staat ze in Hilvarenbeek bekend als 'ons belangrijk.' Een reportage. Halve straat Biks Slukske Reisleidster ,orona Extra Goirle De 'buutredenaar' zei tijdens het carna val dit jaar: 'Je komt Hilvarenbeek via de 'vibrerende trillingen' binnen, dan door naar Den Hemel, om het dorp weer te verlaten via 'de tieten van Riet". Pardon? T)at zijn die bulten hier aan het eind van de straat, voor het verkeer', verklaart Riet. 'Die trillingen zijn de verkeersdrempels aan het begin van het dorp en Den Hemel is ons café. Die tekst komt van de tonprater, een traditionele roddelaar tijdens ons car naval. Hij had er veel succes mee.' Kloppenberg is geboren en getogen in de Beekse Gelderstraat. Albert Heijn, Gall Gall en Etos zijn van haar, bijna de halve straat. Tussen de Gall Gall en Etos in staat haar huis. In 1961 nam ze het A O winkeltje van haar ouders over. Ondernemen lag haar wel, huisvrouw wilde ze toch niet worden. Samen met haar man Cor Kloppenberg bouwde ze daarna de zaak uit tot Klop penberg Supermarkt. Maar in de ban van het grossieren besloten ze er in 1984 een Albert Heijn-franchiseversti- ging van te maken. Riet: We waren een van de eersten. In Noord-Nederland hadden we al rondgekeken bij de fran- chise-pioniers. We waren verbaasd, die openheid, gewoon de boeken op tafel, Riet maakt een dansje met een klant de structuur, voor alle ondernemers tè zelfde prijzen, de service. Met dit p.' dukt konden wij ook blijvende kwalitg garanderen aan onze klanten.' [1 ré In de hal hangt een groot bord waarf kersverse moeders hun geboortekaaP jes prikken. Krijgen ze een cadeaufi van Albert Heijn. En als de baby jaar is een mandje met Olvarit en koe* Riet tegen een vaste klant die niet meeging: 'Hoi, daag, ja leuk gehad Bep, zalig! We hadden nog wat voor je meegebracht, maar toen het vliegtuig aan de afdaling begon, liet 'ie het los, ha, ha.' Als een tornado suist franchise-ondememer Riet Kloppenberg uit Hilvarenbeek door haar Albert Heijn, op weg naar bo ven, naar de koffie. Net weer een 'vas- te-klantenreis' achter de rug. Ditmaal naar Portugal, acht dagen met 51 klan ten, een bus vol. 'Leuke groep, niemand ziek, maar toch weer hindernissen.' Luchtig somt ze op: 'Geen Nederlandse gids, twee aanrijdingen, twee klanten beroofd na een voetbalmatch.' Kloppenberg kan wel wat hebben, ze blijkt een ware reisleidster. Al zeven tien jaar gaat ze met haar vaste klan ten op stap. T)at doe ik er gewoon efkes bij', noemt de zakenvrouw dat. Kos, Boedapest, Londen, Parijs, Spanje, Duitsland. Twee maal per jaar kondigt ze haar 'AH-reizen' op grote posters aan. En vertrouwt Riet het hotelletje uit de reisgids niet, gaat ze zelf eerst op inspectie. De vaste klanten kijken al tijd reikhalzend uit naar de reizen van Riet. Op de druk bezochte informatie avonden kan op nummer worden inge schreven. Meer dan vijftig wil ze er niet meer mee. Ze zegt: 'Anders blijf ik tel len en vijftig keer kans dat er wat mis kan gaan, is meer dan genoeg.' In 1977 begon ze met drie dagen Parijs. T)e aanbeveling van mijn toenmalige gros sier A O was: doe eens wat anders met je klanten. In die tijd had je nog consumentenavonden rond een bepaald produkt, met standjes en muziek erbij. Ik was 35 jaar en nog nooit op reis ge weest, dat moest maar eens gebeuren. De borrel ging mee en het was grote pret.' Vooral de Spaanse costa's bleken populair onder de 'Beekers'. Riet: "We houden van winkelen, terrasje, muziek je. In Griekenland gaat om twaalf urn- het licht uit, da kannie hóór!' Riet Kloppenberg is cultuur geworden.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 6