Afronding organisatie-aanpassing GVA GVA-beurs klassiek spektakel 3 Irv AH START MET AIR MILES 'Het dak verbouwen als het droog is' Exclusief AHOLD FLITSEN OKTOBER 1994 Je 400-ste winkel laten openen door een nazaat van de oprichters. Dat overkwam Gall Gall vorige week. Daar opende op 20 oktober de heer J. Gall (links op de foto) de 400-ste slijterij in Losser, Overijssel. De allereerste Gall Gall-winkel, opgericht door twee broers met deze achternaam, ging in 1884 open in Amsterdam. De winkel in Losser is Gall's 72-ste franchise-vestiging en staat onder beheer van Jan en Enny van Huizen (midden en rechts op de foto) (Vervolg van pagina 1) gen. OR, medewerkers en vakbon den zijn hierover al eerder geïnfor meerd. Uitgangspunt van dit be leid is dat andere ondernemingen, die deze activiteiten wel als kern activiteit hebben, de GVA-bedrijfs- onderdelen meer perspectief kun nen bieden. Deze onderdelen, vleesproduktiebedrijven, Imarco en Horeca Totaal, tellen 144 full time arbeidsplaatsen. (Vervolg van pagina 1) Canada wordt 'Air Miles' al enige jaren met succes toegepast, maar dan gaat het alleen om sparen voor vliegreizen. Meienhorst: 'Alleen vliegen vonden wij te beperkt. Veel van onze klanten gaan met de auto op vakantie of willen gewoon een dagje er tussenuit met de kinde ren.' In de nieuwe opzet kan ook gespaard worden voor kortingen op treinreizen, verblijf in bunga lowparken en gratis entreebewij zen voor evenementen, dierentuin of pretpark. Het programma is ge richt op vrije tijdsbesteding. Dus voor gratis boodschappen kan niet worden gespaard. Vaste klanten hebben een extra reden om alleen bij AH te kopen. Je mag ook ver wachten dat je met zo'n program ma een heleboel nieuwe klanten trekt.' 'Het Air Miles-programma is een kwaliteitsprogramma', zegt Meien horst. 'Een stelregel is dat elk spaarobject uniek is. Dus is in het programma het beste of leukste at tractiepark opgenomen, is er één bungalowpark waar voor gratis en tree kan worden gespaard, enzo voorts.' Die exclusiviteit geldt ook voor de deelnemende bedrijven. Als AH meedoet, kan geen andere supermarktketen meedoen.' Een onderzoek uit april van dit jaar toont aan dat de meeste vaste klanten van Albert Heijn bij deze nieuwe opzet van plan is mee te doen. Bovendien zeggen ze meer te kopen. Huishoudens mét kinderen vinden de actie heel erg leuk. 'Air Miles is een loyaliteitsprogramma', zegt Meienhorst. *Het is in eerste instantie gericht op onze vaste klanten. Het moet de band met hen verstevigen. Het sterke van het programma is dat klanten van AH ook bij de andere deelnemers over de vloer komen en omgekeerd. Ze kunnen dus snel punten spa ren.' Alle medewerkers die op 24 oktober 1994 in dienst waren, heb ben een gratis Air Miles deelname envelop ontvangen. De GVA-directie streeft daarnaast bij de kernactiviteiten de komende drie jaar naar een vermindering van 135 full-time arbeidsplaatsen. Door centralisatie en efficiency verbeteringen wordt een aantal in directe funcies overbodig. Bijna de helft van de hierbij betrokken me dewerkers zal het bedrijf via na tuurlijk verloop kunnen verlaten. Een sociaal plan voorziet in de op richting van een stichting, waarbij de overige betrokken medewerkers in dienst komen. De stichting gaat nieuwe banen voor hen zoeken en werkt daarbij samen met Veluwe Consult, een onderdeel van de Re gionale Arbeidsvoorziening Velu we. Ook spreekt de GVA-directie met de OR en de vakbonden over het arbeidsvoorwaardenpak ket voor de komende driejaar. Tom den Hertog, algemeen direc teur van GVA, zegt: 'Ik besef dat de noodzakelijke maatregelen voor een aantal medewerkers hard aan komen, maar ik ben ervan over tuigd dat we hen goede vooruit zichten kunnen bieden op nieuw werk. We voelen ons daar verant woordelijk voor en zullen zorgvul dig met hun belangen omgaan.' De uitspraak boven dit stukje kun je de laat ste tijd heel vaak in ons bedrijf horen. Overal wordt verbouwd. Albert Heijn'ers gaan an ders werken. Daardoor verandert de inhoud van hun werk en vervallen soms ook functies. Grootverbruik Ahold gaat de volgende fase in van een reorganisatie die in 1992 begon. Ook daar krijgen collega's te maken met nieuwe veranderingen. Als gevolg van centraler en ef ficiënter werken, nodig om te kunnen concur reren, zullen er posities overbodig worden. De Raad van Bestuur en GVA-directie hebben la ten weten dat op grote inzet mag worden ge rekend bij het vinden van nieuwe banen voor betrokkenen. Binnen of buiten het bedrijf. Ook in Amerika gaan de veranderingen in hoog tempo door. Edwards kan daar nu de vruchten plukken van de grootscheepse for mule-verandering bij 60 supermarkten. En onze dit jaar verworven winkels van Red Food worden onderdeel van zusterbedrijf BI- LO, hetgeen met zich meebrengt dat vooral op de kantoren doublures ontstaan en banen overbodig raken. Veranderen doet dus soms behoorlijk pijn. Waarom, wordt vaak ge vraagd, moet het dan En waarom met perso nele consequenties Ahold gaat toch goed, de winkels zien er prima uit en de cijfers worden steeds beter. Het antwoord ligt in de nabije toekomst. Als we vandaag niet ingrijpende veranderingen aanbrengen is het zeker dat we straks uit de markt vallen. Nu kunnen we ons financieel permitteren te investeren in nieuwe informa tiesystemen, nieuwe vormen van distributie, nieuwe winkels en nieuwe vormen van syner gie. Daardoor kunnen we op talrijke plaatsen het werk nog weer beter doen maar wel met minder mensen. Dat moet weer om de klant de beste service te bieden tegen de laagste prijs. Veranderen we nu niet dan kunnen we bij wijze van spreken morgen al niet meer concurreren en staan de klanten overmorgen in de rij bij de concurrent die zijn kosten wel weet te verlagen. Zo hard ligt het. De voor beelden van grote bedrijven die niet konden of wilden veranderen zijn legio. Ze bestaan niet meer of hebben een kwakkelend bestaan en bieden nauwelijks nog werk. Pas als we onze toekomst niet meer belangrijk zouden vinden kunnen we de veranderingen afblazen. Gelukkig is dat niet het geval. Hoofdredactie Flitsen De twintigste GVA Najaarsbeurs heeft vori ge maand in Apeldoorn ruim zesduizend be zoekers getrokken. In de sfeer van de klas sieke oudheid presenteerde Grootverbruik Ahold, samen met zijn leveranciers, zijn produkten en diensten aan de Nederlandse grootverbruikers. De najaarsbeurs 1994 was voor GVA het moment waarop het zich voor het eerst in zijn nieuwe vorm aan klanten en relaties presenteer de. Was de commerciële eenwor ding van GVA tot op heden voorna melijk een interne activiteit, tij dens de beurs trad GVA ook naar de markt als één bedrijf naar bui ten. De nieuwe marktbenaderings filosofie van GVA diende als lei draad voor de presentaties op de beurs. Klanten bleken in hoge ma te geïnteresseerd in de nieuwe aanpak, die voor hen een duidelij ke meerwaarde oplevert, met na me in de vorm van extra, onder steunende diensten die een bijdra ge leveren aan de verbetering van hun bedrijfsvoering. Veel belang stelling was er ook voor. het GVA- softwareprogramma GEBIS, een electronisch bestel- en informatie systeem voor klanten. De bezoekers bleven dit jaar lan ger op de beurs dan voorgaande ja ren. Dat kwam mede door een nieuwe inrichting. Het beursteam van GVA had de hand weten te leggen op een unieke collectie de cormaterialen en -attributen van de beroemde Opera in Verona, waarmee de Americahal in Apel doorn was omgetoverd in een klas sieke Grieks/Romeinse stad, com pleet met gondels, beelden, zuilen, sarcografen en een immens atrium met een indrukwekkende tempel gevel. Het klassieke thema inspireerde de deelnemende leveranciers tot fraaie staaltjes van creativiteit in hun stands. De Zilveren Beurs voor de deelnemer met de beste presten- tatie ging naar Albro Bakkerijen. Albro had een Asterix- en Obelix- stand ingericht met een heuse steenhouwer die driftig een plaat marmer bewerkte.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 3