EN OVER "-oter filiaal Eerst mi ervaring o| m h©op lol Liever aan Er uithalen wat er inzit 7 et leven bieden. Daarom gaf Peter van Dun, K iwerkers onlangs in Flitsen het volgende ad- oi iu aan je opleiding te werken en je breed in- I lijk ook voor jonge Ahold-medewerkers is be- li eigenlijk? En hoe zien ze hun toekomst? ig door het bedrijf. KIRSTEN LENSVELT is twintig en werkt als verkoopster in het Etos- filiaal in Alphen aan de Rijn. Ik heb in dit filiaal stage gelopen van school. De middelbare detailhan delsschool, richting parfumerie. Na mijn stagejaar ben ik hier blijven werken als vrijdag- en zaterdaghulp. In mei was ik klaar met mijn opleiding en ben ik full-time gaan werken. Dat was wel even wennen, ja. Af en toe hep ik op mijn tandvlees. Maar het is wel leuk hier. Ik werk met aardige meiden en ik heb nergens problemen mee. Ik ben nu verkoopster. De volgende stap is le ver koopster en daarna bedrijfsleidster. Dat is het doel. Daar heb ik voor ge leerd. Maar ik zal eerst meer ervaring moeten opdoen. Binnenkort ga ik een interne cursus van Etos doen. Schijnt niet zo moeilijk te zijn heb ik gehoord. Het maakt je kansen groter. Over vijf jaar? Dan hoop ik vertegenwoordigster van een groot parfumeriehuis te zijn. Ik wil in de parfumeriebranche blijven. Als kind vond ik het al leuk om met make-up te kliederen.' ROLAND KOERHUIS is 19 jaar. Hij werkt nu twee jaar op de afdeling Voorbewerking bij Meester in Wij- he. 'Na de slagersvakschool heb ik bij Meester gesolliciteerd. Ik had gehoord dat de werkomstandighe den hier goed waren. Dat bleek te kloppen. Ik sta aan de coburger- lijn. Coburgerhammen uitbenen. En dat zal ik voorlopig nog wel even blijven doen, want het bevalt me prima. Mijn vader heeft een eigen uitbeenbe- drijf. Ik ben dus eigenlijk met uitbenen opgegroeid. Misschien dat ik in de toe komst overstap naar het familiebedrijf. Dat sluit ik niet uit. Maar voorlopig heb ik het hier bij Meester goed naar mijn zin. Ik ga binnenkort een interne opleiding volgen. Dan word je wat meer all-round. Dan leer je onder andere staarttrekken: staartbenen verwijde ren. Maar uitbenen blijft voor mij het mooiste. En dan vooral coburger ham men. Dat is het hoogste op uitbeenge- bied. Het is preciesiewerk. Voorman of chef wil ik niet worden. Dat ben je tien jaar bezig. Wat ik over vijf jaar doe? Dan sta ik hier nog steeds aan de ham- menlijn.' GWENDY UYTHOF (23) is aanko mend bedrijfsleider bij Jamin. Ze runt momenteel een filiaal in Hei- loo. Op 3 januari kwam ze in dienst bij Jamin. 'Ik zat net zonder werk toen ik een advertentie van Jamin zag waarin een bedrijfsleider werd gevraagd. Daar heb ik op gere ageerd en ik werd aangenomen. Ik heb de middelbare detailhandels school gedaan. Textiel. Ik had al erva ring als bedrijfsleider in een textiel zaak. Dat was een voordeel bij mijn sol licitatie. Ik heb eerst in het Jamin-fili- aal in Heerhugowaard gewerkt. Daar ben ik in een paar weken klaarge stoomd. Vanaf eind februari heb ik de leiding in Heiloo. En het bevalt me goed. Het is hier hartstikke druk. Je zit echt geen moment stil. Over mijn toe komst heb ik nog niet zo veel nage dacht. Ik ben ook nog zo kort hier. Ik wil wel verder, maar ik weet nog niet welke kant op. Ach, als je je best doet, lukt het altijd wel. Een groter filiaal met meer omzet. Dat lijkt me wel een mooie uitdaging. Of een nieuw filiaal opzetten en laten draaien. Dat lijkt me ook wel wat. Maar voorlopig zit ik hier goed.' EDWIN THOMA werkt sinds twee laar part-time bij AH-filiaal 1602 in Barneveld. Voordat hij bij Albert Heijn kwam had hij een folderwijk. Toen ik in HAVO 5 zat ben ik op zaterdagochtend bij de groenteaf- leling begonnen. Het was eerst ge hoon vakantiewerk, maar toen ik daar was met mijn examen kreeg ik meer tijd en kon ik ook meer werken. [k wil in principe niet echt verder in de supermarkt. Ik wil graag architect wor- ien. Daarom ga ik volgend jaar de HTS ioen. Wel wil ik part-time blijven wer ken bij Albert Heijn. Er hangt een goe ie sfeer. Ik weet niet of dat in alle filia len zo is, maar wij hebben een hoop lol met elkaar. Je merkt wel dat er steeds meer mensen extra uren willen wer ken, eigenlijk meer dan dat er uren zijn. Gelukkig werk ik er al wat langer en heb ik daarom iets meer invloed op m'n eigen uren. Ik hoef voorlopig geen ander baantje, ik zit hier wel goed, en trouwens, in deze tijden is het toch moeilijk om iets te vinden. Je mag te genwoordig blij zijn als je een baan hebt.' Het niveau waar ik nu op zit vind ik prima. Ik wil mezelf alleen wel nuttiger maken. Wat ik vooral leuk vind is het contact dat je hebt met de klanten, dat maakt de baan nog leuker. Ik wil mis schien over een paar jaar - als ik echt alles heb geleerd en veel ervaring heb opgedaan - wel verder binnen Ahold. Wat ik wil doen weet ik nog niet, maar het lijkt me gewoon leuk. Het bedrijf spreekt me aan. Ik hoor vaak van men sen dat ze denken dat ik een domme baan heb. Vaak snappen ze niet dat ik met een MEAO-diploma nog bij Albert Heijn werk. Ik denk dat de meesten ge woon geen idee hebben wat het werken bij een supermarktketen inhoudt. Maar het is maar net wat je er zelf van maakt.' HETTY GROENEVELD is 21 jaar en werkt al ruim vijf jaar bij AH-fili- aal 1602 in Barneveld. Ze begon tij dens haar MAVO-opleiding part-ti me achter de kassa. Dat heeft ze drie jaar gedaan. Intussen heeft ze haar MEAO-diploma en gaat de op leiding voor filiaalmanagementas- sistente doen. 'Ik hoef niet per se hoger, ik wil mij alleen breder oriënteren. Ik wil proberen om het onderste uit de kan te halen, ge woon helemaal uitdiepen.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 7