MEER RUIMTE VOOR AH-FIUALEN TWEEDE KWARTAAL 23,5% MEER WINST Extra editie NIEUWE AHOLD-WINKELS IN PORTUGAL Gepensioneerdendag Whisky-atlas Noodklok Non-food DC AH Vaste Klanten Fonds Castellum Flevum Aantrekkelijke kortingen bij Centraal lebeer JONGEREN OVER WERKEN Hun carrière, hun toekomst. Zie pag 6 en 7 51e jaargang De gepensioneerdendag zal vol gend jaar plaatsvinden op 12 april. De oud-medewerkers doen er goed aan deze dag nu alvast aan te tekenen op de kalender. Begin 1995 zullen ze per brief nader ingelicht worden over de bijzonderheden van de dag. De bestemming blijft geheim. Zoals bekend vindt het gepensioneer denuitje tegenwoordig een keer in de twee jaar plaats. Whiskydrinkers kunnen exclu sief bij Gall Gall sparen voor een flinke korting op het stan daardwerk: 'The World Whisky Guide'. In januari komt de atlas pas in de boekhandel. Zie pag. 2 Het AOW-beleid van de over heid zou ertoe kunnen leiden dat de pensioenformule van het Pensioenfonds Ahold moet wor den gewijzigd en dat de pen sioenuitkeringen omlaag gaan. Directeur Jan Brinkhuis luidt de noodklok. Zie pag. 4 Ahold USA heeft begin deze maand een nieuw distributie centrum geopend, van waaruit de zes Amerikaanse ketens worden bevoorraad met drog- metica en andere non-foodarti- kelen. Zie pag. 5 Waar heel veel andere beleg gingsfondsen in Nederland in het eerste halfjaar him koers en hun vermogen zagen dalen, bleef de waarde van een unit in het AH Vaste Klanten Fonds vrijwel gelijk. Zie pag. 8 Bij tien Gall Gall-winkels in de Flevopolder staat een bijzon dere wijn op het schap: Castel lum Flevum, een wijn met een verhaal dat teruggaat tot de Romeinse tijd. Zie pag. 9 SAH002000590 Flitsen Landelijk september 1994 nummer 9 september 1994 Bijna 2.000 Ahold-medewerkers deden afgelopen zondag mee aan de Dam tot Damloop. Bij dit nummer: een extra editie van Flitsen, helemaal gewijd NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV aan het loopfestijn. Meer dienstverlening tegen minder kosten. Dat is het uit eindelijke doel van de veranderingen die bij Albert Heijn zijn ingezet. Wie niet verandert, bevindt zich op een dood lopende weg', aldus AH-president Jan Andreae op de su permarktmanagersdag begin deze maand in Hilversum. De supermarktmanagersdag stond dit jaar volledig in het te ken van de veranderingen. T)e markt vraagt om meer dienst verlening tegen minder kosten. Daar zullen wij een antwoord op moeten vinden', aldus AH- president Jan Andreae. Belang rijke veranderingen bij AH zijn de invoering van een nieuwe or ganisatiestructuur, de vorming van clusters waarin franchise nemers en filialen gaan samen werken en het logistieke sys teem Vandaag Voor Morgen. Tien prachtig systeem, dat zijn weerga in de wereld niet kent', zo zei Andreae. Veel veranderingen zijn er op gericht de slagvaardigheid van de winkels in hun eigen mark ten te vergroten. De AH-super- markten zullen meer dan ooit kunnen inspelen op lokale marktomstandigheden. Andreae: "Daar past geen cen tralistische Zaandam-aanpak bij. We hebben in Zaandam misschien wel eens te veel ge dacht dat wij op het hoofdkan toor precies wisten hoe je win kels kunt runnen.' De verande ringen zullen ertoe leiden dat de klant meer dan ooit centraal komt te staan. 'Dat is echt weer bezig zijn met de basis van het (Vervolg op pagina 3) Ahokl heeft begin september samen met de Portugese partner Jerónimo Martins enkele nieuwe winkels ge kocht in Portugal en op het vakantie-eiland Madeira. De overnames betreffen een grote hypermarkt in Lissabon en drie Iberico-supermarkten in de omgeving van de Por tugese hoofdstad. De acquisitie van de hypermarkt is belangrijk omdat Ahold nu in de drie bevolkingscentra van Portugal een hypermarkt bezit. Naast Lissabon staan er ook grote Ahold-hypermarkten in O'Porto, Baxreiro en Bragha. De nieuwe hypermarkt (7.000 m2) wordt omgebouwd tot de Feira Nova-formule. De drie nieuwe (Vervolg op pagina 5) Bij dit nummer van Flitsen zit een speciale brochure van Cen traal Beheer. De brochure gaat over een aantrekkelijk pakket personeelsvoorzieningen voor Ahold-medewerkers in Neder land. Het gaat om kortingen op verzekeringen voor onder meer auto's, huizen, rechtsbijstand en reizen. Ook gelden er kortin gen voor tarieven op hypothe ken, consumptief krediet en le vensverzekeringen. Sinds ruim twee jaar zijn deze voorzienin gen bij Ahold van toepassing. In de bij deze Flitsen gesloten bro chure staat het complete over zicht. De kortingen gelden voor Ahold-medewerkers in Neder land, uitgezonderd de collega's van Nistria. In de brochure staat ook hoe je van deze voor zieningen gebruik kunt maken. Daarbij heb je steeds recht streeks contact met Centraal Beheer. Nieuw in het voorzie ningenpakket zijn de perma nente reisverzekering (korting: 5%) en persoonlijke leningen (korting: 0,5% op de rente). Ahold heeft over het per 17 juli 1994 geëindigde twee de kwartaal (12 weken) 23,5 meer nettowinst be haald dan in dezelfde periode vorig jaar (f 94,2 tegen f 76,2 miljoen). De omzet steeg in dit kwartaal met 8,3% tot f 6,9 miljard. In dit cijfer is voor het eerst ook de omzet van onze nieuwe Amerikaanse supermarkt keten Red Food Stores meegeteld. Rekenen we de verkopen van Red Food niet mee, dan steeg de Ahold-omzet met 4,2%. In Nederland nam de omzet toe met 5,0% tot f 3,3 miljard. Onze winkels in België, Portugal en Tsjechië verkochten in het tweede kwartaal gezamenlijk voor een bedrag van f 345 mil joen. In de VS werd voor 1,8 miljard verkocht. Het bedrijfs resultaat (de brutowinst') nam in het tweede kwartaal toe met 15,2% tot f 171,6 miljoen. Alle werkmaatschappijen in Ameri ka behaalden hogere brutowin- (Vervolg op pagina 2) Halfjaarresultaat na belastingen 1990 - 1994 totaal (x min) 1990 1991 1992 1993 1994

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 1