'IK LACH NOG NET ZOVEEL ALS VROEGER' Reünie in Terneuzen All OLD FLITSEN SEPTEMBER 1994 Het idee werd geboren op de veerboot van Vlis- singen naar Breskens. Een groep AH'ers keerde terug van het feest van Floor Griep. De supermarktmanager uit Vlissingen vierde zijn 40-jarig zakenjubileum. De groep kende Griep uit zijn Terneuzen-tijd. En daar kenden ze elkaar ook van. Het was een vrolijk weerzien, waaruit plot seling het plan rees om een reünie te organiseren. Een aanleiding was er ook. Het filiaal in Terneuzen (1102) bestond 25 jaar. Op 3 september bezette een groep AH'ers van het eerste uur het filiaal aan de Bellamy- straat. De 'oudjes' hadden een aantal acties op touw gezet en verzorgden zelf de verkoop. La ter die avond zou de reünie worden bekroond met 300 oud medewerkers in de sporthal naast de winkel. De dertig man en vrouw van het organiseren de clubje zette de schouders er die dag nog eens ouderwets on der. Er werd paté verkocht door Jannie Dekker en de in middels 72-jarige Annie Bos man. Voormalig verkoper en tegenwoordig supermarktma nager in Vlissingen Dick van Es verkocht taarten die ter plekke door een banketbakker werden versierd. Resultaat: 489 verkochte taarten in twee dagen. Oud-kaasman Jaap Leunis verkocht de actie 'Raad het gewicht en win een stuk kaas'. Leunis is vandaag de dag supermarktmanager in Bergen op Zoom. 'Het is opmer kelijk hoeveel management er uit die oude garde is voortgeko men', zegt Kees Duerink. 'Ik denk wel een stuk of tien.' Duerink zelf runt tegenwoordig de AH-Verscentrale in Nieuwe- gein. En dan was er de bana- nenstunt van Mare Pieters. De oud-parttimer stond vroeger te boek als 'de verkoper'. Dick Oud (Betsy Oppeneer) en nieuw (Marijke Walhout) bij de hamburgers Termorshuizen, de enige mede werker die al 25 jaar zijn stek in Terneuzen heeft, herinnert zich: 'Marc, die kon echt alles verkopen. We stuurden 'm de straat op met om het even wat en 's middags was-ie los.' Pie ters draaide er veertig dozen bananen doorheen. Uit de losse hand, zonder weegschaal. En toen de kas werd opgemaakt hield hij zelfs een paar gulden over. Het Temeuzer filiaal trekt zo wel Nederlandse als Belgische Zeeuwen. Wat die gemeen heb ben is, volgens de huidige su permarktmanager Cees Adri- aansens, die na achttien jaar Floor Griep opvolgde, hun bourgondische levensstijl. Dick Termorshuizen vindt dat ook. 'En de gemoedelijkheid van de mensen', zegt hij. 'Dat staat me wel aan.' De afdelingsmanager Vers zag het filiaal in die 25 jaar twee keer zo groot worden, zag het assortiment groeien en de medewerkers komen en gaan. "Maar ik lach nog net zo veel als vroeger', zegt hij. 'En mensen die zo negatief doen over de jeugd, daar ben ik het niet mee eens. Ik vind ze best optimistisch, en bijvoorbeeld veel progressiever als het gaat om leren.' Op het plein voor de winkel zochten duikers van duikclub 'De Scheldeduikers' nogmaals de bodem van het doorzichtige bassin op om ex- munten vanaf te halen die pas santen erin wierpen voor S.O.S. Kinderdorp. Verderop werden hamburgers verkocht. Kortom, de reünie in Terneu zen is niet onopgemerkt geble ven. Onder de artiesten die begin deze maand optra den tijdens de supermarktmanagersdag van ABbert Heijn, bevond zich ook de bekende pia nist jan Vayne. Niet zomaar een pianist volgens Nellie Elemans, nee, een fantastisch pianist. 'En hij ziet er nog goed uit ook.' Nellie, echtgenote van super marktmanager Theo Elemans van AH-filiaal 1189 in Tilburg, is al jaren fan van Vayne. Ze wist niet wat ze zag toen de langharige artiest in een act voor vier pianisten het podi um kwam oplopen. Eerst ver scheen Cor Bakker (de pianist van Paul de Leeuw), daarna Tonny Eyck, toen Jaap Dek ker. 'Ik zei nog tegen Theo: "En nou Jan Vayne nog". Laat het hem nou wel wezen! Wie had dat kunnen denken? Het was de eerste keer dat ik hem in levende lijve zag.' Toen de begenadigde pianist na af loop van zijn optreden de zaal via het middenpad ver liet, aarzelde Nellie geen mo ment. Als door een wesp ge stoken sprong ze van haar stoel en stormde recht op de verraste Vayne af. Of hij met haar op de foto wilde. Nou, dat wilde hij wel. Echtgenoot Theo had zijn camera intus sen al in de aanslag. Nellie: 'Ik wilde zo graag met hem op de foto. Ik zat echt te wachten tot-ie langskwam. Onze zoon is ook helemaal gek van hem. Die gelooft zijn eigen ogen niet als-ie ma met Jan Vayne op de kiek ziet.' De foto krijgt een ereplaats in het familieplakboek. En als het even meezit komt er bin nenkort nog een andere naast: Nellie Elemans samen met de zanger Valencia. 'Een zeventienjarig talent uit Kaatsheuvel. Die zingt echt fantastisch!' Nuttig beestje hoor, een schaap. Levert melk voor kaas, wol voor warme truien en vlees voor de grill. Genoeg raakvlakken dus met de detailhandel. Geen wonder dat Sjaak Kranendonk, PZ-manager bij Speciaalzaken Ahold, even in verwarring was toen hij op va kantie in Zuid-Wales dit AH-schaap zag lopen. 'Een schaap waarvan de eige naar een bekende (b)lijkt', schrijft hij bij de foto. Geen gek ke gedachte, zeker gezien de blauwe kleur, die toch verdacht veel op het AH-blauw lijkt. De redactie heeft er een belletje aan gewaagd. Maai- bij Albert Heijn wordt ontkend dat men in het bezit is van een eigen schaapskudde in de bergen van Wales. Albert Heijn verkoopt geen schapevlees, wel lams vlees. In de zuivelbakken ligt wel schapekaas, die is echter af komstig uit Italië. En wol hangt in een aantal filialen als sok in het schap. Maar, zoals het wol len sokken betaamd, gaat het hier om geitewol. Dit AH- schaap zal wel toebehoren aan een herder met dezelfde initia len als onze AH. Andrew Hug hes misschien, of Albert Ham mond. Wie zal het zeggen. Het AH-schaap

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12