GVA oefent met tienduizend scouts Terug Toko Zuikertuintje koopt AH-inventaris 4- Snoep Niets dan lof Melk Schip met schappen naar Curaqao 1 AHOLD FLO SEN AUGUSTUS 1994 Scouts in afwachting van het door GVA aangevoerde eten Na een verblijf van acht jaar in Amerika kom ik terug naar Neder land. Vertrekken is altijd een beet je treurig. Op het moment dat je weggaat zie je dan ook voorname lijk de goede dingen van het land. Wat zal ik missen? Het eerste dat bij me opkomt is de positieve hou ding van de Amerikanen. De mees te mensen zijn aardig en meer dan enthousiast om je te helpen. Het servicepeil in Amerika is dan ook hoog en ik hoop daar dan ook wat van mee terug te nemen. Mensen zijn hier zo gewend om vriendelijk te zijn dat je weinig chagrijnen te genkomt. Veel van mijn vrouwelij ke collega's hebben kinderen en werken full-time, maar daar wordt weinig of niet over geklaagd. Wat ik ook zal missen is de openheid van de Amerikanen. Je kunt hier alles vragen zonder gek gevonden te worden. Amerikanen hebben niet zo snel een oordeel over iets. Op veranderingen reageren ze meestal niet met 'zou je dat wel doen', maar met 'wat een uitda ging". Ik zal BI-LO, Giant, Finast Edwards en Tops missen (bij Red Food ben ik nog niet geweest). De leukste kant van mijn werk was het bezoek aan de winkels, want uiteindelijk gebeuren daar de be langrijke dingen. Elke keer als ik een winkel bezocht met Nederlan ders of anderen, voelde ik me trots om zoiets moois te laten zien. Af scheid nemen hier, betekent een nieuw begin in Nederland. Ik kijk er naar uit! Cornelie Jutte (Cornelie werkt op het hoofdkantoor van Ahold USA in Parsippany, New Jersey) De gasten zijn wat vroeger gekomen. Kan ik even duizend extra broden bestellen? Graag vóór het ont bijt bezorgen.' Eén uur 's nachts bestelde Peter Hei- sen van Grootverbruik Ahold (GVA) de extra mond voorraad bij Albro; drie uur later waren de versge bakken broden ter plaatse. Peter Heisen, coördinator van het Scouting Project 1994, was verant woordelijk voor het voeden van tienduizend hongerige en dorstige scouts tijdens de Europese Jambo ree 1994 van 1 tot 11 augustus in Dronten. Daarmee kon hij oefenen voor de tiendaagse Wereld Jambo ree volgend jaar: dertigduizend scouts zullen dan him tenten in Dronten opslaan. Regeren is vooruitzien, maar de praktijk heeft vaak verrassingen in petto. Dat merkte Peter Heisen al voor de Jamboree begon. Ge trokken door het prachtige weer kwamen veel scouts een dag eer der. Heisen: 'Je moet dan direct re ageren. We hadden die duizend broden direct nodig. Dankzij de enorme inzet van alle betrokke nen lukte dat ook. Fantastisch.' GVA leverde niet alleen de levens middelen voor de maaltijden, maar bevoorraadde ook de kampwinkels. Heisen: Vooral het kleine snoep goed liep goed. We hadden de voor raad in de winkel gebaseerd op het koopgedrag van kinderen met een bepaalde hoeveelheid zakgeld. En of het door het weer komt, ik weet het niet, maar de verwachte week- omzet ging er de eerste dag al doorheen.' Ook toen weer was het belangrijk om snel te reageren. Heisen: 'Ik heb direct een spoedbe stelling doorgebeld. Twee uur later was die binnen.' Terwijl Franse scouts verderop zich voorbereidden op een survi- valtocht, rinkelde de draagbare te lefoon van Heisen streng. 'Dat was het bedrijf Mars', legde hij later uit. T)oor het warme weer zijn er in Nederland bijna geen ijsjes meer te krijgen. We laten nu veer tien pallets met ijsjes uit het bui tenland komen.' Heisen en zijn mensen waren niet alleen verantwoordelijk voor de toelevering van voldoende etens waren, het moest ook nog zo vers mogelijk blijven. Terwijl het kwik met gemak boven de 30 graden klom, kon Heisen gerust zijn: 'De Keuringsdienst van Waren heeft de kwaliteit van onze levensmidde len gecontroleerd. Wij kregen niets dan lof. Maar we hadden dan ook de beschikking over elf koeltrail- lers, ieder van negentien meter lengte. Zelfs de droge kruideniers waren hielden we gekoeld. We heb ben geen enkel risico genomen.' Een van de thema's van de Jambo- ree was aandacht voor het milieu. Ook GVA heeft daar in de organi satie rekening mee gehouden. Hei sen: "Wij hebben geen enkel afval op het terrein achtergelaten. Alle bestelde goederen kwamen binnen bij een ompaklocatie in Harder wijk. Daar werd alles verdeeld in containers voor de verschillende kampen op het terrein. Als we de bestellingen bij de kampen aflever den, namen we de lege containers weer mee terug.' Een gigantische operatie als deze is volgens Heisen alleen mogelijk door de goede samenwerking van alle betrokken bedrijven. Heisen: 'We hadden bij alle betrokken (Zie verder pagina 8) Ze staan klaar om verscheept te wor den: de oude schappen uit het AH-filiaal aan de Arnhemse Hanzestraat. GVA Ex port brengt ze binnenkort naar Cu- ra£ao waar ze aan het eind van het jaar worden geïnstalleerd in Toko Zuiker tuintje, de bekendste supermarkt van het eiland. Zuikertuintje is onderdeel van Consales, een bedrijf waar GVA al langer banden mee heeft. GVA Ex- ri, portmanager Hans Besseling: 'Die V) relatie bestaat al zo'n tien jaar. Toen zijn we gaan leveren aan Consales. We brengen per jaar zo'n tachtig tot honderd containers met Albert Heijn-assortiment naar de Antillen. Een deel daarvan leveren we aan drie Consales-supermark- ten op Sint Maarten, Bonaire en Curasao. De supermarkten zijn qua omvang vergelijkbaar met een flinke Albert Heijn, hoewel je die naam alleen op de huismerken te genkomt. En op de AllerHande, want ook die gaat overzee. Voor de toeristen, de overwinteraars en de emigranten.' Consales wilde zijn winkels al eni- OKO ZUIKERTUINTJE Uw Gezellige G ge tijd moderniseren. Een paai" jaar geleden werd de inventaris van een gesloten Fresh Compa- ny-winkel al gekocht en ver scheept naar de winkel op Bonai re. Nu was het de beurt aan Zui kertuintje, volgens Besseling het paradepaardje van Consales. De supermarkt, eigendom van Toffie Hofland, is gevestigd in een oud landhuis dat op de vroegere plan tage T)e Suykertuyn' stond. 'Sui kerriet was een van de populaire gewassen op de plantage. Van daar de naam Zuikertuintje', al dus Hofland. Twee medewerkers van AH-Win- keltechniek zullen aan het eind van het jaar de schappen instal leren. 'Het gaat inderdaad alleen om schappen', zegt Besseling. "Niet om kassablokken of diep vrieseilanden. Die halen ze uit Miami. Daar heb je servicemon teurs voor nodig. En die zijn van uit Miami nu eenmaal goedkoper dan vanuit Nederland.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 4